Wspierajmy Przedsiębiorców z Modrej i Koralowej

Zacznę od tego, że dla minie nie ma podziału na Bezrzecze należące do Gminy Dobra, czy Bezrzecze należące do miasta Szczecin. Granice nasze się zacierają, wszyscy korzystamy z tych samych dróg, z tych samym przejść dla pieszych, z tych samych sklepów, z tych samych szkół. Większość z nas pracuje w Szczecinie, a niektórzy pracują w Gminie Dobra, co za różnica po której stronie mieszkamy?

 

 

Remont Modrej i Koralowej był potrzebny i wszyscy czekaliśmy na ten remont, każdy z nas widzi jak wyglądają te ulice. Gdy pojawiła się informacja, że w listopadzie rozpoczną się prace budowlane cieszyłam się jak dziecko. Wiedziałam, że będzie ciężko, ale mieszkańcy szybko się dostosowują do danej sytuacji, znajdując dla siebie jak najlepsze objazdy/trasy do pracy czy do szkoły.

 

Plama 

Niestety miasto Szczecin dało plamę! Zapomniano o przedsiębiorcach, którzy zlokalizowani są na Modrej i Koralowej. Wielu mieszkańców Bezrzecza prowadzi właśnie TU swoją dzielność handlowo-usługową i jak się okazuje, zostali pominięci podczas planowania przez miasto organizacji ruchu.

Mało z Was wie, ale na Modrej i Koralowej mieści się ponad 100 różnych usług; warsztaty samochodowe, zakłady wulkanizacyjne, centrum ogrodnicze, sklepy spożywcze, piekarnie, apteki, warzywniaki, sklepy rybne, mięsne, bary, pizzerie, butiki, optyk, kwiaciarnie, sklepy zoologiczne, sklepy budowlane, zakłady dentystyczne, rehabilitacyjne, weterynaryjne, salony kosmetyczne  i wiele wiele innych.

Brak klientów

Wczoraj byłam rozmawiać z tymi ludźmi i okazuje się, że odkąd zamknięto całkowicie Modrą większość z nich już odczuło brak klientów, co oczywiście odbiło się na ich utargach, które spadły w niektórych lokalach nawet o 80%.

Najbardziej pokrzywdzone jest Centrum ogrodnicze „Zielony Ogród” zlokalizowany w bliskiej okolicy Lidla dokładnie na ul. Modrej 20, gdzie dziennie zjawia się jeden klient lub żaden!!!

 

Postawieni przed faktem dokonanym 

Każdy z tych przedsiębiorców potwierdził, że miasto nie uprzedziło ich o całkowitym pozbawieniu dojazdu do ich punktu. Każdy również potwierdził to, że mowa była o ruchu wahadłowym, także spali spokojnie wiedząc, że mimo utrudnień, ale ich klient będzie miał możliwość dotarcia do lokalu. Nie mieli najmniejszej możliwości aby przygotować się na taką sytuację.

Dodatkowo zrobienie jednokierunkowej od Nowomiejskiej do Zaściankowej, sprawiło, że ubyło klientów robiących zakupy w okolicach Netto i Czerwonej Torebki, dla wielu sklepów i lokali usługowych to tragedia. Generalnie czas jest trudny, a urzędnicy zapominając o tych wszystkich przedsiębiorcach przyczyniają się do ich powolnego upadku. Wielu z nich musi płacić niemały czynsz czy kredyt, trzeba opłacić pracowników i rachunki za prąd, gaz itp., itd.

Problem z dostawcami 

Problem jest również w dostawach, oczywiście pojawiła się informacje na znakach, iż dostawy mogą dobyć się w godzinach od 18:00 do 6:00 rano, ale jak łatwo się domyślić, nikt z dostawców dla kogoś tam z Modrej nie będzie po godzinach swojej pracy jeździł po nocach i dostarczał towar. Kurierzy mają problem by odebrać zamówienia, lub je dostarczyć do lokali. Policja już sypała mandatami, a Straż Miejska przeganiała tych którzy musieli dostać się pod wskazany adres na Modrej. Problem jest też z dostawami dostarczanymi samochodami ciężarowymi, które mają zakaz jeżdżenia uliczkami osiedlowymi. Strabag – wykonawca remontu nie jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację gdyż organizację ruchu ustala miasto. Strabag wydał przepustki wyłącznie właścicielom lokali, tak by mogli oni dojechać do swojego punktu, ale to nie rozwiązuje problemu gdyż klient takiej przepustki już nie posiada.

Znaki wprowadzające w błąd

Jadąc Szeroką potencjalny klient na rondzie dostaje informację, że dojazd do Bezrzecza jest wyłącznie przez Głębokie. Jadąc przez Głębokie w Wołczkowie na rondzie widnieje znak informujący, że dojazd do Szerokiej jest zamknięty, co daje mylną informację, że przez „górę” nie dostaniemy się do Modrej, która od strony Szerokiej za Lidlem jest całkowicie nieprzejezdna. Ci którzy mieszkają w okolicy wiedzą jak można od strony Misia Wojtka, Drozdowej i Wroniej dostać się w okolice Netto, ale ktoś kto TU nie mieszka, dostaje sprzeczne informacje.

Wspierajmy przedsiębiorców

Kochani zbliżają się święta, miesiąc grudzień dla wielu z nich, to ważny miesiąc gdzie zawsze mogli liczyć na zwiększony utarg. Nie bądźmy obojętni na ich los i wspierajmy lokalny biznes. Mimo utrudnień w dotarciu do tych lokali, jedźmy i róbmy właśnie tam zakupy.

Pomóżmy im przetrwać!

 

 

Centrum Ogrodnicze „Zielony Ogród” ul. Modra 20 – niestety autem nie dojedziesz, ale zostaw auto na parkingu przy Lidlu, przejdź się na nogach i odwiedź to miejsce! Prócz roślin znajdziesz tam również piękne ozdoby i wyposażenie wnętrza. 🙂

Moto Yoker na Modrej 28 części samochodowe.

Plac Czerwona Torebka ul. Modra 33

 • Sklep Mięsny na Placu Czerwona Torebka
 • Pełny Koszyk
 • My Home
 • Apteka Świat Zdrowia
 • Bagietka
 • Berlin Doner Kebap

 

Pawilon na Modrej 63

 • Natur House
 • Butik Mulierum More
 • Butik Notting Hill

 

Pawilon na Modrej 92

 • Piekarnia Genial
 • Pierogarnia „Pierożek”
 • Sklep rybny
 • Witkowo

 

 

 • Warzywniak przed myjnią ul. Modra 116
 • Organic Garden ul. Modra 118
 • Obiady domowe „Na piętrze” ul. Modra 118
 • Kwiaciarnia „Pod Żółtą Różą” ul. Koralowa 3

 

Lokali jest oczywiście o wiele więcej nie jestem w stanie wszystkich w tej chwili wymienić, ale wspierajmy wszystkich!

 

Petycja 

Przedsiębiorcy z Modrej i Koralowej są w trakcie podpisywania petycji do pana prezydenta Piotra Krzystka między innymi aby powstał ruch wahadłowy na Modrej, który pozwoli im przetrwać.

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

1 Komentarz

 1. Joke
  28 listopada 2021    

  Gdzie ja opony wymienię jak spadnie pierwszy śnieg? Też mam zostawić auto przy Lidlu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody