Worki z piaskiem od Gminy

Znowu pada, znowu zalewa…..

Tak było rok temu na ul. Bukszpanowej

 

 

 

Słuchajcie cóż można zrobić? Można zabezpieczyć się pod potopieniami i zalaniem. Po ostatniej akcji z 20 lipca nie ma wyjścia…. musicie mieć na uwadze, że to się będzie powtarzało….

Z tego co wyczytałam na stronie gminy to można odbierać worki z piskiem, nr telefonu 508 222 219 – Pan Grzegorz Pieszko. 

 

 

Na stronie gminy też czytamy:

Dla zapobiegania wystąpieniu podtopień, na bieżąco udrażniane są przepusty, rowy, urządzenia melioracyjne oraz kanalizacja deszczowa. Ochotnicze Straże Pożarne z Wołczkowa i Dobrej do akcji pomocy przy podtapianiu dysponowane są przez PSP Police (nr telefonu 998).

 

IMGW oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem intensywnych opadów deszczu na obszarze województwa zachodniopomorskiego od godz. 03.00 dnia 25.07.2017r. do godz. 18:00 dnia 26.07.2017r. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

 

Mierzyn chyba najbardziej ucierpiał po ostatnich ulewach ale nasze Bezrzecze również walczy. Są takie miejsca w Bezrzeczu gdzie po każdym większym opadzie deszczu mieszkańcy muszą osuszać garaże czy piwnice. Wiele miejsc nie są przejezdne i ciężko dostać się do swojej posesji.

 

 

Zobaczcie zresztą sami:

 

ul. Platynowa

Tonący parking przy Lidlu dolne Bezrzecze

Dolina Słońca

ul. Nowowiejska

 

Zdjęcia przysłali mieszkańcy Bezrzecza. Myślę, że takich miejsc jest więcej dlatego jeśli możecie to odbierajcie worki od gminy.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły