Wodny szum trwa – poseł na sejm RP interweniuje

Powracam do tematu braku wody w Bezrzeczu. Oczywiście na tą chwilę woda w naszych kranach płynie gdyż przyczynia się do tego pogoda. Czekamy na ciągłe, kilkudniowe upały i wtedy będzie test nr 2.

Nie zmienia to faktu, że infrastruktura wodociągowa w Bezrzeczu jest przestarzała i musi być rozbudowana. Wciąż czekam na odpowiedź z Gminy w sprawie złożonej naszej wspólnej, sąsiedzkiej petycji. Jeśli ktoś jeszcze nie wie o jaką petycję się rozchodzi zapraszam do lektury. 🙂 [kliknij TU]

 

Wodny szum

Miło mi poinformować Was, że prócz nas, zwykłych mieszkańców, sprawą wody zaczynają interesować się znane osoby, z „wielkiego” świata. To dobrze, jest szansa, że w XXI wieku będziemy żyć w Bezrzeczu jak cywilizowani ludzie.

Poniżej przedstawiam Wam pisma i interpelację posła Piotra Misiło jakie otrzymałam na e-mail z prośbą o zamieszczenie na mojej stronie. Tak też czynię i naprawdę mam nadzieję, że ten szum wodny coś da…

 

Brak wody na Bezrzeczu
Poseł Piotr Misiło interweniuje

Brak wody w kranach, niskie ciśnienie czy zakaz podlewania ogródków. To stały element życia mieszkańców Bezrzecza „podpiętych” pod wodociągi z gminy Dobra.
Sytuacja powtarza się co roku w miesiącach letnich. Wystarczy kilka słonecznych dni i w kranach mieszkańców Bezrzecza zaczyna brakować wody. Według władz gminy i zarządu wodociągów odpowiedzialni są ich sąsiedzi, którzy podlewają ogródki. – Dlatego zakazujemy ich podlewania – mówią władze gminy. Sęk w tym, że Dobra to gmina wiejska i niemal każdy ma tam ogród albo pole uprawne. Podlewanie roślin jest więc oczywiste. Należy też dodać, że na terenie Dobrej nie ogłoszono stanu klęski żywiołowej (czytaj: suszy), a zatem nakładanie na mieszkańców nakazu zakręcenia kranów jest po prostu bezprawne.

Działacze zrzeszeni w Kole Nowoczesnej w Dobrej poprosili więc posła Ziemi Szczecińskiej Piotra Misiło o interwencję poselską. Poseł zadał Wójt Gminy następujące pytania:
1) Czy Gmina Dobra posiada opracowany i gotowy plan zapewnienia dostawy mieszkańcom Gminy bieżącego zaopatrzenia w wodę ?
2) Czy Gmina w sposób dostateczny i z należytą starannością prowadzi nadzór nad realizacją przez spółkę Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. umowy w sprawie zaopatrzenia odbiorów w wodę?
3) Czy wyciągnięto jakiekolwiek konsekwencję wobec operatora wodociągów za brak dostaw wody dla odbiorców na Bezrzeczu w miesiącach letnich w latach 2015 i 2016?
4) Czy Gmina posiada alternatywne rozwiązania, które zapewnią mieszkańcom oraz osobom prawnym zlokalizowanym na terenie Gminy nieskrępowany i zgodny z ustawą dostęp do bieżącej wody?
5) Jak przedstawia się plan inwestycyjny dla Gminy w zakresie urządzeń wodociągowych na rok bieżący i najbliższe lata?

Czy interwencja pomoże w załatwieniu sprawy? Zobaczymy. Na odpowiedź Wójt Gminy Dobra ma dwa tygodnie.

 

Odpowiedź pani wójt na interpelację radnego z Bezrzecza Tomasza Czubary

Na dowód, że szum wokół wody trwa, chciałam Wam przedstawić jeszcze odpowiedź naszych włodarzy jaką otrzymał nasz radny Tomasz Czubara. Ta sprawa dotyczy mnie i Was dlatego zamieszczam pismo byście byli z wszystkim na bieżąco.

 

 

1 Komentarz

  1. Karolina
    29 czerwca 2017    

    Myślałam, ze grudzień ma 31 dni, tymczasem w kalendarzu Pani Dery… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.