Wieczornica w Bezrzeczu – fotorelacja

Powracam do Dnia Niepodległości.

W minioną środę tj. 09.11.2014 w klubie przy ul. Koralowej odbyła się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości zorganizowanym przez grono pedagogiczne PSP Bezrzecze oraz GCKiB.

p1100256Nasz klub okazał się idealnym miejscem do takiego spotkania. Było kameralnie i uroczyście. Tego dnia prócz recytowania wierszy przez nauczycieli i zaproszonych gości wystąpiły dzieci ze szkoły muzycznej oraz naszej podstawówki. Wysłuchaliśmy też kilka refleksji i wspomnień w dalekiej Syberii, wystąpił również chór z Bezrzecza „Famiglia di Canto”, który wykonał kilka utworów min. „Przybyli Ułani”, „O mój rozmarynie” , „Wojenko, wojenko” itp. Na koniec Pan Janusz Rekowski zaśpiewał i zagrał na gitarze klasycznej utwory, które ścisnęły za gardło.

 

W dzisiejszych czas za mało jest w nas patriotyzmu, wstydzimy się lub nie przywiązujemy wagi do wielu świąt państwowych które są w naszym kalendarzu.

Nie wiem skąd się to bierze? Może zbyt mało rozmawia się w domu czy w szkole na temat patriotyzmu? Dzisiejsza młodzież ma inne priorytety, inne zainteresowania. Oczywiście nie chodzi o to, by obnosić się na każdym kroku z flagą państwową, by patetycznie mówić o swojej polskości ale by nie wstydzić się tego kim się jest.

 

« 1 z 2 »

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody