W odwiedzinach u Victorii

 

Victoria Komada

Większość mieszkańców naszej gminy kojarzy małą Victorię z Dołuj. Nie tak dawno walczyliśmy o jej nóżki. Odbyły się liczne zbiórki, festyny, koncerty i biegi charytatywne.

 

Króciutko przypomnę historię małej wojowniczki.

Victoria urodziła się 22 czerwca 2015 z obustronną wadą nóżek (wrodzony zanik lub brak kości piszczelowej- Tibial Hemimelia). W Polsce diagnoza brzmiała: amputacja obydwu kończyn. Dla rodziców był to ogromny cios.

Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu i szansa na uratowanie nóżek. Victoria trafiła do doktora Paley’a z Florydy w USA, lekarza specjalizującego się w leczeniu podobnych wad. Dr Paley, to lekarz, który ratuje dzieci przed kalectwem. Jako jedyny zaproponował rodzicom Victorii, nie amputację, a rekonstrukcję nóżek.

 

Victoria na Florydzie 

Zaczęła się batalia o pozyskanie gigantycznej kwoty na operację. Udało się! Victoria wyjechała z rodzicami na Florydę do cudotwórcy! 

24 lipca 2018 nasza wojowniczka przeszła operację. Niestety jedną nóżkę trzeba było amputować. Na szczęście druga nóżka  otrzymała „złomka” (jak nazwała go rodzina Victorii). „Złomek”, to urządzenie do rekonstrukcji nóżki.

Przed Victorią żmudna, ciężka i bolesna rehabilitacja. Są lepsze i gorsze dni, jednak codziennie mała księżniczka dzielnie ćwiczy robiąc postępy.

Victoria i jej rodzice każdego dnia walczą! Walczą o to, by pewnego dnia dziewczynka mogła oglądać świat z innej perspektywy!

 

Urządzenie na nóżce Victorii sprawia ogromny ból, ale czyni cuda. Zobaczcie sami jaka jest już różnica, a to dopiero 1,5 miesiąca po operacji. Dzielna dziewczynka!

 

Co jakiś czas podglądamy Victorię i kibicujemy bardzo, bardzo mocno!!!

[Zobaczcie Vicotrię sami na Facebooku]

 

Kolejna bitwa

Teraz rozpoczęła się kolejna bitwa: rehabilitacja i nauka chodzenia. Wciąż trwa zbiórka potrzebnych środków finansowych na stronie [Siepomaga.pl]. W imieniu rodziców proszę o pomoc… Każda złotówka ze zbiórki, to dla Victorii jeden krok – krok w życie, w którym nie będzie już cierpienia…

Przyjaciel Victorii tzw. złomek

Victorio jesteśmy z Tobą!!!!

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Ewa
    11 września 2018    

    Dzielna dziewczynka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.