Utrudnienia na ul. Szkolnej od marca

Na początku lutego krajobraz ul. Szkolnej trochę się zmienił. Wycinka drzew spowodowana jest rozpoczęciem planowanego remontu ulicy Szkolnej, od skrzyżowania przy szkole, aż do skrzyżowania z ul. Folwarczną.

 

 

 

Podczas przebudowy zostanie skorygowany przebieg drogi, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, oświetlenie, chodnik do ul. Nad Ruczajem, kanalizacja deszczowa oraz przebudowana kolidująca infrastruktura elektroenergetyczna, gazowa i wodociągowa.

Mieszkańcy dużego osiedla przy ul. Wilanowskiej najbardziej czekają na chodnik, który poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie.

 

 

Utrudnienia podczas remontu

Pytaliście mnie czy będzie możliwy przejazd ulicą Szkolną w stronę Redlicy, Skarbimierzyc, Wąwelnicy i Dołuj. Pytaliście też czy mieszkańcy osiedla na ul. Wilanowskiej, ul. Nad Ruczajem, ul. Pańskiej, ul. Dworskiej, ul. Podleśnej, ul. Willowej będą mieli zagwarantowany dojazd do posesji.

Odpowiedź jaką otrzymałam z Gminy:

Częściowe utrudnienia w ruchu w ciągu ulicy Szkolnej najprawdopodobniej rozpoczną się w marcu 2019 r.

Na okres remontu brak będzie możliwości przejazdu ulicą Szkolną od Bezrzecza do Redlicy.

Niemniej jednak dojazd do posesji pozostanie zachowany. W zależności od konkretnego etapu robót dojazd będzie możliwy albo od strony szkoły albo od strony ulicy Folwarcznej. Po zatwierdzeniu organizacji ruchu, będziemy informowali o wszelkich zmianach organizacji ruchu na przedmiotowym odcinku.

Jednocześnie trwają uzgodnienia odnośnie autobusowej komunikacji zastępczej dla linii 122, której trasa obecnie przebiega przez ul. Szkolną. W porozumieniu z sołtysami sołectw Dołuje-Kościno, Wąwelnica oraz Skarbimierzyce-Redlica, uzgodniony zostanie przebieg linii zastępczych. 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.