Utrudnienia dla kierowców. Zamykają część ul. Szafera.

UWAGA! Już 8 marca zaczyna się najbardziej uciążliwy etap przebudowy ul. Arkońskiej. Od czwartku zamknięta zostanie część ul. Szafera, a ruch na al. Wojska Polskiego będzie się odbywał tylko jednym pasem.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z początkiem budowy ronda, które powstanie u zbiegu ulic Szafera, Arkońskiej i al. Wojska Polskiego. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czego dokładnie dotyczy cała inwestycja zapraszam do poprzedniego wpisu [kliknij TU]

 

Zwężenie Woj.Polskiego

Na odcinku od zajezdni tramwajowej a torem kolarskim wyłączona zostanie w całości jedna część ulicy, którą jedziemy w stronę Głębokiego. Na wysokości zajezdni kierowcy przejadą prowizorycznym przejazdem przez tory tramwajowe na jezdnię prowadzącą na co dzień w kierunku centrum. Uważajcie, bo ta cześć ulicy będzie dwukierunkowa! Kierowcy będą mieli po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Powrót na jezdnię w kierunku Głębokiego będzie możliwy na wysokości toru kolarskiego.

 

Co z komunikacją miejską?

Tramwaje linii 1 i 9 kursować będą bez zmian na trasie z nową lokalizacją przystanków w rejonie toru kolarskiego.

Zmiana trasy autobusu 53! 

Zmienia się jednak trasa linii 53. Od 8 marca autobusy będą pomijać ulice Zawadzkiego, Szafera oraz al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z Unii Lubelskiej. To oznacza, że pojadą tak jak autobusy linii 60, czyli przez ul. Unii Lubelskiej. Autobusy zatrzymają się jednak dodatkowo na tymczasowym, dodatkowym przystanku „Zawadzkiego Kościół” na ul. Klonowica przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiego, Klonowica, Janickiego. Zatrzymają się tam także autobusy linii 60.

 

Bez części ul. Szafera i Arkońskiej

Także początek budowy ronda będzie przyczyną zamknięcia kawałka ul. Szafera. Chodzi o odcinek między al. Wojska Polskiego a rondem Szczecińskich Olimpijczyków.

Kierowcy jadący z okolic Krzekowa, Bezrzecza czy osiedla Zawadzkiego będą mogli dojechać do al. Wojska Polskiego poprzez ul. Jarzyńskiego lub ul. Unii Lubelskiej.

Od czwartku w całości zostanie wyłączona ul. Arkońska od pętli tramwajowej linii 3 i 10 w Lasku Arkońskim do al. Wojska Polskiego.

 

 

 

Źródło: wyborcza.pl/szczecin

 

 

1 Komentarz

  1. Matros
    6 marca 2018    

    Prace drogowe coraz bliżej Bezrzecza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.