Ulica Szkolna – III etap budowy

Od dnia 31.07.2019 r. (środa) zostanie wprowadzony 3 etap robót na ulicy Szkolnej. Z tego powodu zostanie zmieniona czasowa organizacja ruchu.

Przez Skarbimierzyce 

Mieszkańcy osiedla Park Bezrzecze: ul. Pańska, Wilanowska, Willowa, Nastrojowa i Dworska oraz mieszkańcy ul. Nad Ruczajem i Podleśnej od środy dojazd do swoich domów mają zapewniony od ul. Folwarcznej czyli przez Skarbimierzyce.

 

Przez Wołczkowo/Redlicę 

Do swoich posesji możecie też dojechać przez Wołczkowo, kierując się przy oczyszczalni ścieków w Redlicy.

Niebieski – alternatywna droga dojazdu do Park Bezrzecze i Nad Ruczajem.

Czerwony – wyłączony odcinek drogi

Zielony – dojazd do ul. Osiedle Leśne

 

Dla przypomnienia 

Podczas przebudowy zostanie skorygowany przebieg drogi, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, oświetlenie, chodnik do ul. Nad Ruczajem, kanalizacja deszczowa oraz przebudowana kolidująca infrastruktura elektroenergetyczna, gazowa i wodociągowa.

 

 

W ramach zadania dokonana zostanie kompleksowa budowa nowej jezdni o szerokości 6 metrów,  na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem zaplanowano budowę chodnika, oświetlenia ulicznego oraz zatoki postojowej w okolicy szkoły na kolejne 21 miejsc parkingowych. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną zostanie wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożeniu nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Istotne jest, że dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych wykonane zostaną w nawierzchni jezdni elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną także zjazdy, skrzyżowania, umocnione zostaną skarpy, a na odcinku leśnym , gdzie nie zaprojektowano chodnika zrealizowane zostanie pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

Gmina wystąpiła o dofinansowanie przebudowy ulicy Szkolnej w Bezrzeczu w ramach naboru Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

 

Wartość prac: 8 799 604,78 zł.

Termin zakończenia prac: 31.01.2020 r.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

 1. Izabela
  29 lipca 2019    

  My z ul.Podleśnej dojeżdżamy już w ten sposób od jakiegoś czasu. Wydłużenie trasy dojazdu bardzo zaburza harmonogram dnia i wiąże się z dodatkowymi kilometrami pokonywanymi codziennie. Jednak wielu kierowców skraca sobie dojazd przez tereny zielone, przez las. Droga w lesie jest już bardzo rozjeżdżona, niebezpiecznie chodzić po polanie i lesie bo znienacka może pojawić się samochód. Panowie budowlańcy również przejeżdżają ciężkim sprzętem. Droga będzie piękna, ale straty w otoczeniu niestety ogromne. Jak zmobilizować innych kierowców do jazdy przez Skarbimierzyce a nie przez las???

 2. Gumis
  30 lipca 2019    

  Ciekaw jestem jak auta o dużej ładowności zmieszczą się w łuku Skarbimierzyce – Szkolna.
  Wiem gmina odpowie że tam nie jeżdżą ha ha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.