Ulica Promienna i szlaban

DSCF0569Za pętlą autobusową linii 74 w Bezrzeczu za osiedlem z czerwonymi dachami, idąc w stronę Wołczkowa po lewej stronie znajduje się ul. Promienna, którą możemy okrążyć nowo budowany kościół i wyjść ul. Kościelną do ul. Górnej.

Ul. Promienna to ulica domków jednorodzinnych i bliźniaków. Całość drogi jest wyłożona kostką brukową. Jeden z deweloperów, który stawiał większość domów na ul. Promiennej wybudował porządną drogę dojazdową dla mieszkańców ul. Promiennej.

 

DSCF0565

Promienną widzę ze swojego balkonu, często wraz z dziećmi wybieram się na spacer właśnie tam. Idziemy w stronę nowo budowanego kościoła, a później do lasu lub wychodzimy do ul. Górnej.

Ostatnio zauważyłam na końcu ul. Promiennej szlaban i znak drogowy zakaz ruchu w obu kierunkach, a pod spodem: „Nie dotyczy mieszkańców ul. Promiennej”, „Droga prywatna. Przejazd i przechodzenie na własną odpowiedzialność”.

 

Droga ta miała być drogą gminną ale jak się okazuje gmina drogi nie chce.

Tak długo jak droga jest własnością osoby fizycznej, a nie gminy, będzie to droga prywatna. Mogą z niej <oczywiście z prawnego punktu widzenia> korzystać tylko osoby, dla których właściciel ustanowił służebność przechodu i przejazdu.
Gmina nie ma obowiązku przejmowania drogi. Może to zrobić, lecz nie musi.

 

W takim wypadku nie ma się co dziwić mieszkańcom ul. Promiennej, do szlabanu oraz znaków mieli prawo. Mieszkańcom zależy na bezpieczeństwie i spokoju. Ul. Promienna to nie droga przejazdowa do innych ulic.

Pamiętajcie więc: jest to droga prywatna i ul. Promienną nie przejedziecie chyba, że rowerem czy hulajnogą ale na własną odpowiedzialność. 🙂

 

 

DSCF0560DSCF0558

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.