Ulica Nowowiejska w Bezrzeczu

Ulica Nowowiejska w Bezrzeczu – ulica zagadka

 • Wąska i bez chodników.
 • Włączenie się do ruchu w ul. Koralową to rosyjska ruletka.
 • Duże osiedle usytuowane przy ul. Nowowiejskiej sprawiło, że mieszkańcy nie mają gdzie parkować swoich aut, więc stawiają na jedynym fragmencie chodnika, co dodatkowo utrudnia włączenie się do ruchu.
 • Ulica Nowowiejska stała się drogą przelotową do Łukasińskiego i w kierunku Mierzyna.
 • Droga jest na tyle wąska, że samochody mijają się praktycznie na „lusterka”.
 • Piesi lawirują między samochodami, powrót do domu na pieszo to nic przyjemnego.

 

Wypadek z udziałem rowerzysty 

Wczoraj ok. godz. 17:00  na Nowowiejskiej (na wysokości basenu) rowerzysta zderzył się z autem osobowym. Rowerzysta został odwieziony karetką na badania do szpitala, bo doznał urazu.

 

Dlaczego o tym wspominam? 

Ponieważ musimy wszyscy: piesi, rowerzyści i kierowcy zachować szczególną ostrożność. Musimy mieć oczy dookoła głowy, musimy myśleć o innych uczestnikach ruchu drogowego.

Ponieważ ulica taka jak Nowowiejska, to ulica która budzi od lat wielkie emocje wśród okolicznych mieszkańców.

Zastanawiam się jak to się stało, że ktoś kiedyś pozwolił na taką organizację ruchu? Kto dopuścił do ruchu dwukierunkowego i pieszego na drodze która nie spełnia warunków technicznych? Z tego co wiem droga powinna mieć 5 m minimum, a na tym odcinku gdzie doszło do zderzenia ma ona maksymalnie do 4 m. Zarządcą tej drogi jest Gmina Dobra więc ona decyduje o kształcie ruchu na ulicy.

Trzeba też pamiętać o tym, że to jest ciąg pieszo-jezdny ( bez chodnika) w strefie zamieszkania, gdzie dzieci mogą same się poruszać bez opieki dorosłych.

 

 

Zastanawiam się czy problem z natężeniem ruchu kiedyś się rozwiąże? Czy kiedyś Nowowiejska zazna ciszy i spokoju? Czy kiedyś będzie tam bezpiecznie?

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

6 Komentarzy

 1. Adam
  13 czerwca 2019    

  Jestem mieszkańcem Nowowiejskiej i moje dziecko codziennie idzie na autobus, każdorazowo trzymam kciuki By nic mu się nie stało. Nie wiem dlaczego w kierunku na Szczecin, jak już się robi ul. Lukasinskiego nie ma chodnika od strony terenów wojskowych, po naszej stronie Bezrzecza wiadomo ze miejsca nie ma.
  Do szału doprowadzają mnie kierowcy którzy jeżdżą rozpędzeni ta ulica, mimo ze nie lubię życzyć komukolwiek źle, to jak czasami słyszę ze jeden z drugim na leżącym policjancie uderzają podwoziem o podwyższenie to cieszę się i myśle, ze może się czegoś naucza i przypomną sobie, ze należy jeździć wolniej.
  A świadomość tego, ze przy remoncie Modrej/Koralowej sytuacja się pogorszy kilkukrotnie doprowadza mnie do szewskiej pasji. Wystarczyłby jeden patrol policji stojący przez miesiąc i byłyby super dochody

 2. Ryniek
  13 czerwca 2019    

  Przypominam, ze Zarzadca jest gm. DOBRA ale takze gm. Szczecin

 3. Romek
  13 czerwca 2019    

  Adaś to nie twój syn a ty prędzej trafisz do szpitala i nie w wyniku wypadku komunikacyjnego ale na skutek awarii twojego układu krążenia. Wyluzuj koleś, zakładam że chociaż raz byłeś w Norwegii albo Grecji albo we Włoszech albo w Hiszpanii albo chociaż w Chorwacji. Nie wyobrażam sobie żeby tam jakiś idiota cieszył się że pojazd otarł się o inny albo zaczął spadać, nawet jak nie dostosował prędkości do sytuacji.

  „jak czasami słyszę ze jeden z drugim na leżącym policjancie uderzają podwoziem o podwyższenie to cieszę się” kretyn

  • Ewka
   13 czerwca 2019    

   No i widać od razu że jesteś kolejnym kierowcą, który w niestosowaniu prędkości do sytuacji, nie widzi problemu. Szkoda, że my Polacy nie potrafimy dobrowolnie przestrzegać znaków drogowych. Na ul. Nowowiejskiej uderzenie podwoziem o „garba” jest możliwe tylko przy nadmiernej prędkości. Jak można poruszać się tak będąc w strefie pierwszeństwa pieszych w tym dzieci? Wstyd. Może jak sobie który uszkodzi podwozie to przynajmniej czegoś się nauczy.

 4. Ryniek
  14 czerwca 2019    

  Ewka – zaufaj mi, że w moim Aucie przy prędkości 20 km/h uderza się o garb 🙁
  Także ja np zwalniam prawie do 0 przy tych garbach – a auto mam w seryjnej konfiguracji (Toyota E11) i amortyzatory są sprawne.

  Tak więc podsumowując – przy „projektowanej” prędkości też można uderzyć 🙂

 5. vandit
  14 czerwca 2019    

  Ale co to za durne gadanie!? Na tej ulicy jest, uwaga, CZTERNASCIE progow zwalniajacych – na odcinku majacym 1,4km !!! Jak mozna sie tu jeszcze rozpedzic i lamac przepisy? Chyba w Lambo LM001, bo innej opcji nie widze… dla kierowcy to najbardziej irytujaca ulica w miescie, i jest taka OD LAT. Takze proponuje mieszkancom rozwazniej podejmowac decyzje o wyborze miejsca zamieszkania, deweloperzy nabudowali kolejnych osiedli i nadal buduja, a ludzie kupuja jak bezmyslne stado baranow – zamiast wczesniej pomyslec o komunikacji i dzieciach… a teraz lament ?! Trzeba bylo pomyslec wczesniej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody