Ulica Górna – koszmar pieszych gdy pada!

Gdy zaczyna padać ulica Górna zamienia się w koszmar przechodniów!10421899_10202068329291268_1476456463_o

 

Nie możemy pozostać obojętni gdy widzimy co się dzieje…..

Za każdym razem gdy zaczyna padać dojście do szkoły po nasze dzieci to prawdziwy survival. Jak przejść chodnikiem aby pozostać suchym?

Na to pytanie chyba nie znajdziemy odpowiedzi. Nie da się przejść by nie zostać ochlapanym przez jadące auta. Najgorsi są kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych, którzy za nic mają przechodniów. Najgorzej jest gdy chodnikiem idzie samo dziecko, często wraca do domu mokre od stóp do głów. Nawet ja niejednokrotnie zostałam zlana wodą prosto w twarz.

10424006_10202068328971260_306593626_oApeluję do kierowców o odrobinę wyobraźni, o zdjęcie nogi z gazu! Często na jezdni w miejscu kałuży znajdują się dziury. Wjechanie w taką wyrwę powoduje odrywanie się odłamków asfaltu które z ogromną prędkością odpryskują w stronę chodnika. Wystarczy przejść się ulicą Górną w taki dzień jak dziś, by zobaczyć ile takich odłamków większych i mniejszych leży na drodze i chodniku. Nie daj Boże jak taki odłamek trafi we wracające ze szkoły dziecko… tragedia gotowa!

 

Chciałam zwrócić też uwagę na fakt, iż część kierowców nie przestrzega prędkości i nie10429631_10202068328011236_388637006_o mogąc wyhamować przed taką kałużą, odbijają za sprawą odruchu dobrej woli na przeciwny psa, często wprost pod jadący z naprzeciwka samochód.  Tylko czekać jak podczas deszczowej pogody dojdzie do wypadku.

 

Fakt jest też taki, że na sporym odcinku ulicy Górnej brak jest studzienek kanalizacyjnych. Ze strony władz nie możemy na razie liczyć na naprawę i modernizację drogi. Miejmy jednak nadzieję, że za jakiś czas doczekamy się remontu ul. Górnej, bo jak większość z nas wie, chodnik podczas opadów jest nie do użytku przez zwykłego przechodnia. Jako mieszkańcy liczymy w tej sprawie na wsparcie Gminy.

 

Magda

 

 

 

3 Komentarzy

 1. Mirka
  5 czerwca 2014    

  To prawda, ulica Górna to jeden wielki koszmar! Ja również niejednokrotnie zostałam ochlapana od stóp do głów. Najbardziej denerwują m nie kierowcy, którzy w nosie mają przechodniów. Szkoda mi dzieci, które chodzą do szkoły….
  Od kilku lat już jest problem braku studzienek, ulicą płynie dosłownie potok. Woda po kostki!
  Ciekawe czy doczekamy się remontu drogi?

 2. Shepard
  6 czerwca 2014    

  Zgadza się… musi to komicznie wyglądać. Unik w prawo, unik w lewo, zasłona za śmietnik… biegiem za kałużę… podczas deszczu mamy tam olimpiadę i zawody pieszych – kto da radę bezpiecznie przejść 🙁

 3. Redakcja
  6 czerwca 2014    

  Jak zauważyła jedna z mieszkanek Bezrzecza, Pani Helena, za drogę nie odpowiada Gmina Dobra Szczecińska lecz Powiat Policki. Dziękujemy za czujność i zwrócenie uwagi za nieścisłość !

  Pisząc na łamach naszego serwisu nie chcemy nikomu dopiec. Patrzymy na problemy prosto – oczami mieszkańców, którzy może nie zawsze orientują się w podziale administracyjnym. Czujemy się wspólnotą i jako mieszkańcy liczymy na wsparcie w tym temacie ze strony naszej gminy ale i na samych siebie. Jako kierowcy też możemy coś zrobić – zwolnić, ominąć kałużę. Jako mieszkańcy możemy interweniować podczas zebrań, zgłosić problem.

  Jeszcze raz dziękujemy Pani Helenie. Wszystkich prosimy o czujność i zgłaszanie wszelkich uwag. Jesteśmy otwarci. Chcemy prowadzić ten serwis razem z Wami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.