Tymczasowe zwężenia na Koralowej

Zwężenia na Koralowej 

Dostałam informację w sprawie zwężeń na ulicy Koralowej. Już na pewno zauważyliście, że w dwóch konkretnych miejscach czekają na nas „przeszkody”. Pierwsze zwężenie znajduje się przy posesji numer 62, niedaleko szkoły i sięga do przedszkola. Drugie pojawia się w okolicach skarpy i kończy przy bloku numer 101.

Wody gruntowe

Warto zwrócić uwagę na powód tych zmian – problem z wypływającą wodą gruntową. Woda, która płynie po nowo wybudowanej drodze, stwarza niebezpieczne warunki, szczególnie w okresie zimowym, gdy zamarza, tworząc lodowiska. Niedawno doszło do wypadku, w którym pojazd wpadł w poślizg i wjechał na chodnik, potrącając stojącego tam chłopca (było to na przystanku autobusowym w części już szczecińskiej).

Zwężenia drogi mają na celu zmniejszenie prędkości pojazdów w tych niebezpiecznych obszarach. Jest to krok tymczasowy, mający na celu ochronę mieszkańców przed dalszymi wypadkami. Niemniej jednak, konieczne są dalsze działania w celu rozwiązania głównego problemu.

Aktualnie prowadzone są badania geologiczne mające na celu zrozumienie przyczyn problemu z wypływającą wodą gruntową. Jest to kluczowy krok w procesie znalezienia trwałego i skutecznego rozwiązania. Wykonawca ma czas do połowy maja na rozwiązanie problemu.

Z racji na umieszczenie znaków 'przejście drugą stroną jezdni’ na dość długim odcinku, rozmawiałam już z Panią Naczelnik z Wydziału Dróg Publicznych w Policach, aby znaleźli bezpieczne tymczasowe rozwiązanie dla naszych dzieci idących do szkoły. Jest absolutnie niedopuszczalne, aby musiały one ryzykować przebiegając przez tak szeroką jezdnię, zwłaszcza przy dużym natężeniu ruchu samochodowego

 

Moje przemyślenia

Nie sposób nie zastanowić się nad konsekwencjami wycinki drzew na ulicy Koralowej. Czy może to być jedna z przyczyn problemu z wodą gruntową? Były drzewa nie było problemu z wypływającą wodą, nie ma drzew płynie potok…

 

Pozostawię TU zdjęcia, które już teraz są tylko wspomnieniem….

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

5 Komentarzy

 1. Mieszkaniec
  9 lutego 2024    

  i tutaj się z panią zgodzę. ten sam problem jest na skrzyżowaniu drogi Redlica Skarbimierzyce. były drzewa, krzewy nie było problemu z wodą.

 2. Magda Zar
  9 lutego 2024    

  Później zacznie się zrywanie asfaltu, rozkopywanie nowej nawierzchni, zaklejanie, sztukiowanie i za 2a lata będziemy jeździć po dziurach i dolinach. No to jest skandal. Czy badania geodezyjne nie powinny być zrobione na wcześniejszym etapie budowy a nawet na etspie projektowania i podejmowania decyzji dot wycinki drzew?

 3. Piotr
  10 lutego 2024    

  nie ma to jak betonoza. była zieleń i było dobrze.teraz jest brak zieleni i jest problem. a swoją drogą ciekawe czy pomyśleli podczas remontu i sprawdzili czy drenaż jest drożny. nic tylko pogratulować bezmyślności podczas remontu

  • Many
   22 lutego 2024    

   Prosze udac sie do urzadu i pobrac dokumenty z warunkami zabudowy domow ktory powstaly w miejsce rowow melioracyjnych. W latach 90 byly i zawsze bylo na zime wiosne pelno wody. Zapchaly sie sztukowki robione na odwal sie lub uszczelniony grunt i woda nie moze znalezc ujscia wiec przybiera. Czemu nikt sie nigdy nie pyta starszych ( lata 90 ) mieszkancow tylko wymysla jakies dziwne rzeczy?

 4. Many
  22 lutego 2024    

  W latach 90 byl tam ( za pawlakiem ) row ktory odprowadzal wode nie tyle co gruntowa co z ciekow wodnych. To teren gliniasty a rozne inwestycje poprzerywaly/zapchaly odplywy. Moim zdaniem jest zapchana/zasypana rura ktora w latach 90 byla wkopana od wjazdu na podkowe a pozniej jak budowali te bloki w ciagu koralowej ( bloki przy podkowie ktore powstaly na miejscu rowu melioracyjnego/ deszczowka ) to sztukowali i zasypywali. Wszystko powinno byc w papierach i stara kadra powinna o tym pamietac.
  Czemu znow temat o drzewach? Ale jak juz to….
  Mam wrazenie ze auta szybciej jezdza bo droga szersza bez drzew to jest powazny minus. Te drzewa byly stare, po kazdym wietrzr lezaly galezie i nie bylo nikomu aby to sprzatnac tak samo z liscmi, a o korzeniach nie wspomne ze nie dalo sie bez potkniecia przejsc. Zawsze trzeba sie pytac tego co mieszka blisko takiego drzewca czy jest tak milo i wspaniale bo wiekszosc raczej tylko przejezdza. Jak malo drzew do prosze isc do lasu.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra