Teresa Dera po raz czwarty wójtem?

Zbliżają się wybory samorządowe i w „świat” poszła informacja o tym, iż pani Teresa Dera po raz kolejny będzie kandydować na stanowisko wójta. Dlatego postanowiłam, aby i nasz malutki bezrzeczański świat o tym się dowiedział.

Wiele osób myślało, że po tylu latach władania naszą Gminą, pani Dera odejdzie na zasłużoną emeryturę. Okazuje się jednak, że nic z tych rzeczy….

 

Kontrkandydaci ? 

Nieoficjalnie mówi się, iż o stanowisko wójta będzie ubiegać się pani Magdalena Zagrodzka z Mierzyna, która jest radną Powiatu Polickiego. Wiem też, że są również i inni kandydaci, którzy zapewne niebawem odkryją swoje karty, wyskoczą zza rogu, pokażą swoje prawdziwe twarze.

Czekam z niecierpliwością! Oj! Będzie się działo! Myślę, że będą to jedne z najciekawszych wyborów w naszej Gminie od wielu lat! Bardzo bym też chciała byśmy wszyscy interesowali się losem naszej Gminy i gdy przyjdzie już czas głosowania, każdy z nas poszedł i oddał swój głos.

 

Jestem ciekawa co Wy na to? Czy Pani Dera powinna po raz czwarty decydować o sprawach naszej Gminy? Czy może czas na innych?

21 Komentarzy

 1. Ja
  18 lutego 2018    

  Póki co to Pani wójt wypełnia swoje zadania bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o mnie to jestem za kolejną kadencją.
  Mam juz bez mała 13 letnie doświadczenie w tej gminie, i ugruntowany pogląd na sposób zarządzania Pani wójt. Uważam również, że jeżeli coś działa bez zarzutu to nie ma potrzeby tego zmieniać!!!
  Żeby było jasne…z gminą mam kontakt tylko jako jej mieszkaniec.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  • Spox
   18 lutego 2018    

   Bez zarzutu… serio? 🙂 🙂 🙂
   Panie / Pani Ja… a jak tam latem z wodą? Ma Pan/Pani dzieci w szkole? Jeździ Pan po naszych drogach? Podobają się Panu wypasione, ekologiczne latarnie? Utwardzane widmo drogi… Próbował Pan posłać dziecko do przedszkola, żłobka?
   Mógłbym tak wymieniać bez końca…

 2. Karolina
  18 lutego 2018    

  Może i w Dobrej wszystko działa „bez zarzutu”, w Bezrzeczu natomiast można by wiele temu działaniu zarzucić… czekam z niecierpliwością na kontrkandydatow!

 3. ABC
  18 lutego 2018    

  Wystarczy spojrzec na stan drog po ktorych musimy sie codziennie poruszac. To powinno w zupelnosci kazdemu wystarczyc na poszukiwanie konktrkandydata….

 4. AT
  19 lutego 2018    

  Zdecydowanie czas na zmianę! Z niecierpliwością czekamy na kontrkandydatów…

 5. Ja
  19 lutego 2018    

  Muszę Państwu wyjaśnić chyba..że główne drogi po których jeździmy nie należą do gminy..tylko do powiatu…kwestia wody i innych bardzo uciążliwych kwestii jest dużej mierze kwestią posiadanego budżetu.. Zmiana osoby na stanowisku może nie dać Wam tyle satysfakcji ile chcielibyście.. Warto zastanowić się jak ten budżet gminy zwiększyć.. Patrzę tak sobie na nr rejestracyjne naszych samochodów..i co widzę..bardzo dużo nr rozpoczynających się od zs..zgr..zgl..a więc gimna od takich niezarejestrowanych mieszkańców nie otrzyma podatków..czyli środków na te wszystkie rzeczy..które nie działają dobrze. My „polcy i polacy” mamy dużą postawę roszczeniową wobec świata. Spójrzmy jak my możemy się przyczynić do tego żeby nam wszystkim było lepiej. Wymiana doświadczonych ludzi nie zmieni tej sytuacji. Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie 🙂

  • Spox
   19 lutego 2018    

   Dlaczego się nie meldują? Choćby dlatego, że mają dzieci, które nie dostaną się do przedszkoli, żłobków ze względu na brak miejsc. I to jest jeden z wielu argumentów. A co gmina robi, by przekonać ludzi do meldowania się?

   Za mały budżet? Przecież Gmina Dobra, to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Za mało ma przychodów z naszych podatków? To może to przez niegospodarność?

   Postawa roszczeniowa? Toż gmina zarządza naszymi pieniędzmi! Z naszych podatków! To właśnie jest problem – że władza nie potrafi zrozumieć, że suwerenem jesteśmy my, podatnicy!

 6. artur
  20 lutego 2018    

  W rankingu gmin 2017 – Dobra zajmuje 80 msc. na 2500. Stan dróg w Bezrzeczu tragiczny, kanalizacja deszczowa dopiero w trakcie i już z opóźnieniami. Infrastruktura żłobkowo/przedszkolna nie istnieje. Wg. mnie gospodarność władz 1/10

 7. vinci
  20 lutego 2018    

  czekajcie czekajcie 🙂 i tak zostanie

 8. pracownik gminy
  20 lutego 2018    

  po tylu latach warto zmienic. Chociazby po to żeby sprawdizć dlaczego ten a nie inny zawsze odsnieża.
  Dlaczego ten a nie inny korzystając z infrastuktury Gminy odbiera kanalizę a nie inny.

 9. Mieszkanka
  20 lutego 2018    

  Szkoda, że nie piszecie o tym co się zmieniło tylko o tym co jest jeszcze do zrobienia. Ale tak jest, że dobrych rzeczy się nie wymienia bo one są i ludzie się do tego szybko przyzwyczajają… odnośnie dróg to tak jak ktoś wspomniał wcześniej większość dróg (tych właśnie dziurawych) są drogami powiatowymi a nie gminnymi a to zmienia bardzo istotę możliwości ich naprawiania!!! Doceniajcie co macie bo gwarantuje Wam, że nowy „władny” nie wyrzuci Wam z rękawa góry kasy i stanie na rzęsach by spełnić wasze życzenia. Niestety, ale wszystko dzieje się na tyle na ile pozwala budżet. Czy to będzie Pani Dera czy Pan nowy Iksiński to kasy nie przybędzie jeżeli nie będzie skąd jej wziąć. ✋🏻

 10. Karolina
  20 lutego 2018    

  Może i w jakimś stopniu chodzi o pieniądze, może i droga jest powiatowa, ale tu chodzi jeszcze o COŚ-o zaangażowanie Wójta, o podejmowane przez niego starania, o inicjatywę. Nie wierzę że w całym powiecie polickim ŻADNA droga nie została wyremontowana!A jeśli została to dlaczego nie nasza?! Bo nikomu (oprócz nas mieszkańców) na tym nie zależy-taka jest prawda. Mam wrażenie, że od gminy dostajemy jedynie to co na niej wymusimy. Ktoś wspomniał, że dobrych rzeczy się nie zauważa, że tylko te złe…To może zróbmy zestawienie tych dobrych i tych złych-mi osobiście z dobrych nic nie przychodzi do głowy, zatem chętnie poznam odmienny punkt widzenia.

  • Spox
   21 lutego 2018    

   Z dobrych rzeczy?… no to może rozwiązanie problemu braku wody latem… poprzez zakaz podlewania ogródków (za które gmina kasuje ciężkie podatki). To możeby tak zakazać jazdy po drogach powiatowych i gminnych i problem będzie rozwiązany.

   Wszyscy mówimy o dziurawej ul Górnej. A byliście ostatnio na spacerze po Bezrzeczu? Widzieliście jak wyglądają, albo jak nie wyglądają drogi? Krzywe, wykruszone płyty albo ich brak, klepisko i ściernisko.

 11. pracownik gminy
  21 lutego 2018    

  No dobra. Firma KML to prawie monopolista w robieniu dróg z płyt na Bezrzzeczu.
  Mam jedno głupie pytanie. Czy firma udziela jakiejkolwiek gwarancji na wykonane prace ?
  Jeżeli tak to ile reklamacji zgłosił inwestor Gmina dla dróg w Bezrzeczu ?
  Drogi nawet z tych płyt mają 5-10 lat a wyglądają jakby miały 55 lat.

 12. pokażą
  21 lutego 2018    

  ” pokarzą swoje prawdziwe twarze” za co będą nas karać 🙂

  • Redakcja
   21 lutego 2018    

   Nas nie, swoje twarze 😉 Ups…

 13. On
  22 lutego 2018    

  A z jakiego ugrupowania wywodzi się Pani Dera?

 14. oddany pracownik
  24 lutego 2018    

  Dajmy odpocząć Teresce. Taki sprawny manager z całą pewnością znajdzie godne zajęcie w biznesie.
  Tyle firm widziałoby ją na fotelu prezesa.

 15. Piotr
  8 marca 2018    

  Dobre rzeczy, dobre rzeczy…. np. słupek na drodze przy kościele w Bezrzeczu zmuszający do ominięcia wyrw w jezdni. Jest już tak długo, że wtopił się w krajobraz (wiem, droga powiatowa). Więcej nie przychodzi mi do głowy, ktoś wcześniej wspomniał, że dostajemy tyle ile wymusimy i to jest chyba straszna prawda. Zazwyczaj jest tak, że o czymś jest głośno, coś się stało i dopiero jest reakcja gminy. Wtedy zaczyna się planowanie, często załatwianie spraw półśrodkami aby uspokoić mieszkańców, takie pudrowanie pryszcza. Uważam, że taki jest ogólny sposób pracy naszych włodarzy. Gmina, która jest w czołówce rankingów wśród gmin w Polsce, szczyci się tymi miejscami ale to ni jak nie przekłada się na komfort życia mieszkańców. Ciekawe, co zrobimy jak zacznie się dawno zapowiadany remont Modrej, w jaki sposób będziemy dojeżdżać do swoich domów, czy gmina ma na to pomysł. Ja sobie tego nie potrafię wyobrazić, to dopiero będzie sprawdzian dla mieszkańców. Chyba nadszedł już czas na sprawdzian dla nowej władzy.

 16. Jarek
  26 marca 2018    

  Z dziurą w drodze przy kościele to do powiatu polickiego

 17. Iwona
  30 września 2018    

  Pani Tereso, ktoś ukradł Pani zdjęcia z zakończenia 8 klasy i umieścił na plakatach. Proszę walczyć o godność. Trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.