Temat masztu w Bezrzeczu powraca

 

 

Temat masztu powraca. Tak czułam, że jeszcze o nim usłyszymy….

21.12.2017 poprzedni sołtys oraz poprzednia Rada Sołecka wydała opinię negatywną związku z budową masztu przy ul. Górnej [link]. 

Następnie 23.01.2018 już informowałam mieszkańców, że masztu w Bezrzeczu nie będzie, a tu nagle temat powraca….  [link]

 

 

 

 

Sołtys Bezrzecza Tomasz Czubara dziś poinformował mieszkańców :

W związku z wnioskiem złożonym przez Spółkę Polkomtel Infrastruktura sp. z o.o. w Warszawie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej na działce 66/107 w Bezrzeczu (ul. Górna 7a) Rada Sołecka w Bezrzeczu ma zaopiniować powyższą sprawę.

Proszę mieszkańców zainteresowanych sprawą o kontakt do 14 czerwca. Dokumenty, tj. wniosek i analizy są u mnie dostępne do wglądu.

Sołtys: Tomasz Czubara  tel. 602677615, e-mail: SoltysBezrzecze@gmail.com

 

 

 

 

 

Maszt miałby powstać na działce 66/107 w Bezrzeczu, ul. Górna 7A, jest to bliskie sąsiedztwo Stokrotki i boiska gminnego.

 • wieża miałby prawie 40 metrów wysokości.
 • składałaby się z urządzeń sterujących
 • urządzeń nadawczo-odbiorczych i zasilających
 • 6 anten zainstalowanych na wieży
 • anten linii radiowych
 • elementów torów antenowych

 

Moja opinia:

Nie jestem przeciwnikiem budowy masztu lecz znając dokładną lokalizację zastanawiam się głośno czy aby na pewno jest to dobra lokalizacja.

Wszyscy korzystamy z telefonów komórkowych i chcemy by jakość połączeń była dobra, lepsza. Chcemy ale jednocześnie zaczynamy protestować jak ma powstać coś np. maszt, który miałby poprawić jakość usług. Ja to rozumiem i dlatego każdy z Was ma prawo do wypowiedzenia się w tej kwestii. Doszły mnie też słuchy, że ma zniknąć maszt z ul. Zaściankowej, a co za tym idzie? Nasze telefony mogą przestać działać….

Nie boję się urządzeń takich jak wieża telekomunikacyjna, czy wiatraka stojącego w polu, lub paneli słonecznych na dachu uważam, że w naszym otaczającym życiu jest więcej zagrożeń powodujących raka, depresję czy inne straszne choroby, choćby modyfikowana żywność, pędzone kurczaki, czy spanie z telefonem przy głowie.

Jedynie co mnie zastanawia, to lokalizacja masztu. Dlaczego przy samej ulicy, dlaczego przy placu zabaw, dlaczego tam? Na prawdę nie ma lepszej lokalizacji? Ja głośno mówię NIE dla lokalizacji przy placu zabaw, NIE dla lokalizacji przy ulicy Górnej. 

Głośno się też zastanawiam….

 

Jakie jest Wasze zdanie? Piszcie, uważam, że jako mieszkańcy też powinniście o tym wiedzieć i macie prawo do wypowiedzenia.

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

2 Komentarzy

 1. vandit
  11 czerwca 2019    

  Ale w czym klopot? Przeciez pod samym masztem (na dole) nie ma zagrozenia, wiazka sygnalu z anten na 40m wysokosci nie jest nigdy kierowana pionowo w dol…

  • Bezrzecze
   2 lipca 2019    

   Czyli akurat na pobliskie osiedla mieszkaniowe. To że przy boisku nie jest ważne. Najważniejsze żeby wiązka nie dochodziła do osiedlu, bo tam się śpi i wypoczywa. Wiązka nie będzie lecieć poziomo, ona pochyla się 10 – 12 stopni w dół. Czyli w odległości kilkuset metrów będziemy mieli kilka mikroWatow. Czym to grozi?
   Proszę wpisać w internet: cell tower, base station, sleep disruption, cancer, disorders.
   Po polsku mało znajdziemy, bo biznes jest biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody