Szczeciński Festiwal Biegowy – bieganie z pomaganiem

Świat biega, Polska biega, Szczecin i Bezrzecze! Coraz więcej osób wybiera biegową aktywność i to bardzo cieszy!

Bieganie z pomaganiem

Coraz więcej imprez biegowych w naszej okolicy. Najbardziej lubię te, które łączą bieganie z pomaganiem.

Zachęcam Was do udziału w świetnej imprezie „Szczeciński Festiwal Biegowy” organizowany przez stowarzyszenie Siatkarze Dla Hospicjum (SDH).

Stowarzyszenie od 12 lat zajmuje się organizacją amatorskich turniejów siatkarskich oraz Meczu Gwiazd, podczas których zbiera środki na zakup sprzętu ratującego życie podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci (ZHDD).

W ciągu 12 lat swojej działalności SDH przekazało Hospicjum prawie 1.500.000 złotych!

 

Szczeciński Festiwal Biegowy

Szczeciński Festiwal Biegowy czyli o tym jak „Piątka” wraz z „Dziesiątką” podwaja zasięg i liczbę uczestników Niekwestionowanym sukcesem poprzedniej edycji akcji „Siatkarze dla Hospicjum” okazał się 5km oraz 10km bieg wokół kąpieliska Arkonka. Popularność jaką dwa lata temu zyskała raczkująca „Piątka z Gwiazdami” przekroczyła oczekiwania organizatorów. Charytatywny bieg pozwolił włączyć się do akcji tym, którzy w siatkówkę nie grają. W końcu biegać może każdy, tu nikogo nie ogranicza wiek ani centymetry, a chęć niesienia pomocy wśród szczecinian okazała się ogromna. Organizatorzy, zachęceni prędkością z jaką sprzedawały się pakiety startowe (800 pakietów zakupionych w ciągu zaledwie kilkunastu dni), zdecydowali się rozszerzyć zakres biegu o nową dyscyplinę czyli Nordic Walking na dystansie 5km oraz biegi dla Najmłodszych.

„Szczeciński Festiwal Biegowy” w skład którego wejdzie „Piątka”, „Dziesiątka z Gwiazdami” oraz „Nordic Walking 5km” a także biegi dla Dzieci, rozpocznie się 11 maja 2019 o godzinie 11:00 na terenie Arkonki .

 

Więcej o zapisach i biegu znajdziecie na stronie organizatora [kliknij TU]

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody