Światełko w tunelu – będzie PUMPTRUCK???

Kochani czuję się zobowiązana w poinformowaniu Was o tym, co się dzieje w naszej okolicy, a przede wszystkim w naszym kochanym Bezrzeczu.

 

Jakiś czas temu, a było to całkiem niedawno zamieściłam bardzo obszerny wpis o infrastrukturze sportowo-rekreacyjnej w naszej Gminie [link]. Byłam praktycznie w każdej miejscowości, popatrzyłam, dotknęłam i zdjęć narobiłam.

Wpis miał na celu pochwalenie się naszą kwitnącą gminą, ale również chciałam pokazać jak na tle wszystkich tych miejscowości, jak na przestrzeni, nie dwóch lat czy trzech, ale na przestrzeni kilkunastu lat Bezrzecze brzydnie i niszczeje.

Światełko w tunelu 

Nie wygląda to dobrze, ale pojawiło się światełko w tunelu gdyż nagle ruszyła machina przetargowa. Tak, tak dobrze słyszycie światełko w tunelu.

Na stronie Urzędu Gminy Dobra w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) pojawiło się:

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – Roboty budowlane Serce Bezrzecza cz. II – PUMPTRUCK – rowerowy plac zabaw (proj.1) „Budowa „Orlika” w Bezrzeczu” [link]

Czyli wystartował przetarg gdzie do 10 sierpnia gmina czeka na oferty!

 

źródło zdjęcia: Gmina Goleniów

 

To dobra informacja mimo wszystko. Długo to trwa powiecie, ja też tak mówię, ale jest takie powiedzenie: „Lepiej późno niż wcale”. Jest szansa, że moje dzieci doczekają się Pumptracka jeszcze gdy są małe 😉

 

 

 

 

Spotkanie 

No i na koniec już tego wpisu dodam, że trochę mi przykro, że nikt mnie nie poinformował, iż 13 lipca odbyło się, na naszym gminnym terenie, pod wiatą spotkanie z panią wójt i pracownikami gminy w sprawie tej inwestycji. Radnych z Bezrzecza, którzy działają na rzecz tej miejscowości jest czterech; Tomasz Czubara, Janusz Zarzycki, Halina Sromek i ja.

Jest też Rada Sołecka, która ma 7 członków + sołtys. Oni również nie dostali zaproszenia na takie spotkanie. No szkoda…..że nikt mnie/nas nie poinformował o tym spotkaniu. Z tego co wiem była tylko radna Halina Sromek, która jest radną z KWW Teresa Dera.

 

 

Jak to się ma do tego co tak często zarzuca nam, radnym niezależnym, pani wójt Teresa Dera, twierdzić, że nie interesujemy się i nie chcemy współpracować?

 

 

 

 

Cieszę się jednak, że coś w końcu drgnęło i czekamy z niecierpliwością na maszyny budowlane. 😀

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

  1. Stefan
    25 lipca 2020    

    Fajnie, że końcu powstanie. Długo już czekamy, ale może się doczekamy 🙂 Z drugiej strony zgodnie z uchwałą rady gminy z dnia 25.06.2020 w sprawie zmiany budżetu z planu inwestycji na ten rok w Bezrzeczu wypadły np. przebudowa klatki schodowej w szkole (-200 tys.), budowa chodnika na Parkowej (-230 tys.), budowa drogi Azaliowej i Perłowej (-164 tys.). Może nie byłoby dziwne obcięcie wydatków w czasie pandemii, gdyby nie fakt, że np. jednocześnie na renowację starego cmentarza w Dołujach zwiększono wydatki o 1219 tys.! Całość będzie kosztować ponad 1450 tys.! W czasie, gdy większość mieszkańców Bezrzecza nie ma ani porządnej dogi, ani nawet chodnika, gmina funduje budowę lapidarium za prawie 1,5 mln zł. Kuriozum! Brawa dla rządzących gminą.

  2. Tamara
    1 sierpnia 2020    

    To taka kiełbaska przykrywająca drogę tranzytową z Dobrej do Szczecina przez tereny zielone wokół Bezrzecza. Kiełbaska za to że zamiast dróg i chodników w Bezrzeczu Wójt buduje drogę dla Dobrej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody