Stacja bazowa telefonii komórkowej – gorące spotkanie

Wieże telefonii komórkowej, maszty, nadajniki od jakiegoś czasu budzą wielkie emocje. Mieszkańcy wielu miejscowości, nie tylko w naszej gminie, ale i w całej Polsce protestują i nie godzą się z budową takich obiektów w swojej okolicy.

Każdy ma prawo do wydania swojej opinii na ten temat i dokładnie tydzień temu w nowym kościele odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie ewentualnego zamontowania stacji bazowej telefonii komórkowej na dachu/wieży kościoła. Co prawda nie uczestniczyłam osobiście  w spotkaniu, bo byłam w tym czasie na urlopie ale podesłano mi kilka ważnych informacji, które zamieszczam poniżej.

 

 • Spotkanie odbyło się we wtorek 09.07.2019 roku o godzinie 19.00 i trwało ponad 2 godziny.

 

 • Na spotkanie przybyło ok. 80 mieszkańców Bezrzecza i praktycznie wszyscy byli na NIE.

 

 • W spotkaniu uczestniczył pan Piotr Miliszkiewicz (przedstawiciel firmy Eltel Networks Telecom Sp. z o.o. działającej na zlecenie Polkomtel Infrastruktura Sp. z o.o) oraz pan Adam Macioch (Kierownik Laboratorium Pomiarowego Mobi-Telecom), którzy mieli na celu przybliżyć tematykę związaną z procesem budowy stacji bazowych telefonii komórkowej, ich oddziaływaniem na środowisko oraz przepisów prawa regulujących powyższe zagadnienia.

 

 • W trakcie została podpisana petycja, która jest sprzeciwem mieszkańców na budowę stacji bazowej telefonii Polkomtel na wieży kościoła oraz przy ulicy Górnej przy Stokrotce.

 

 • Niektórzy mieszkańcy byli zdenerwowani i wyszli w trakcie spotkania. Atmosfera była gorąca i momentami napięta.

 

 

 • Dowiedziałam się również, iż mieszkańcy już teraz organizują spotkania z radcami prawnymi i prawnikami. Liczą jednak, że nasz proboszcz wziął do serca opinię mieszkańców i że obędzie się bez podejmowania dalszych kroków….

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

14 Komentarzy

 1. Protestant
  16 lipca 2019    

  Na Zaściankowej tez niech zdemontują. Pomóżmy też naszym rodakom z Zawadzkiego i Klonowica. Tam na wieżowcach wprost na głowę im promieniuje. WYŁĄCZYĆ JE WSZYSTKIE.

 2. Piotr.
  16 lipca 2019    

  Propagandowy artykuł próbujący bazując na ludzkiej niewiedzy podburzyć mieszkańców.

  Przypominam, że również „w całej Polsce protestują antyszczpionkowcy niegodząc się na szkodliwe szczepienia swoich dzieci”. I mają tyle samo racji co ta grupka ludzi oburzająca się, „że na nich będzie promieniowało”.

  Sama inwestycja jest konieczna i wynika z planowania pokrycia zasięgiem sieci komórkowych. Czyli, aby abonenci mieli obecnie i w niedalekiej przyszłości „dobry zasięg”. Żaden inwestor nie będzie wydawał nie małych środków finansowych jeżeli pokrycie zasięgiem jest wystarczające na danym obszarze.

  A jeżeli jest szansa, aby wspólnota parafialna jaką tworzymy na tym skorzystała w postaci wpływających środków finansowych za zainstalowanie takiej stacji telefonii komórkowej na terenie kościoła w spósób nie szpecący to jestem jak najbardziej za. Jest to bardzo dobre miejsce z korzyścią dla wszystkich.

  • Redakcja
   16 lipca 2019    

   Nic nie propaguję, przedstawiam fakty.
   Było spotkanie? Było. Wszyscy którzy przyszli byli na NIE, Ci co są ZA niestety się nie pojawili, a jeśli byli to ponoć się nie odzywali.
   Była podpisana petycja? Była.

 3. H&m
  16 lipca 2019    

  Coś czuję ze Pan Piotr to przedstawiciel jednej z tych firm. Zasięg jest ok. To po co to zmieniać, prędkość też. Pozdrawiam

  • Piotr.
   16 lipca 2019    

   Co do przeczuć to nie będę dyskutował.
   Proszę tylko wyjaśnić po co firma miałaby inwestować swoje środki finansowe bez wyraźnej potrzeby?

 4. Lukas
  16 lipca 2019    

  Wszyscy chcą mieć zasięg lte, szybki internet, wysoką jakość rozmów, ale gdy mowa jest o inwestycjach w infrastrukturę to wszsycy są na nie.

  • H&m
   16 lipca 2019    

   A dlaczego nie wybudujecie na polach za Bezrzeczem. Tam nikomu nie będzie przeszkadzać. Powiedzcie ze chodzi w przyszłości o 5g

 5. Generał
  16 lipca 2019    

  H&m tam gdzie twoja chałupka też było pole i to nie tak dawno. Jest zasięg, bo korzystasz z Zaściankowej, które obejmuje twoje pole. Na szczęście G-warte takie petycje w stylu „niech promieniuje na sąsiada, a nie na mnie, bo tak jest dobrze”

  • H&m
   17 lipca 2019    

   Generał co ty gadasz za głupoty, aż mi zal Ciebie, wcale nie korzystam z Zaściankowej. Nie wiesz to sie nie wypowiadaj. Jakoś na spotkaniu nie byłeś odważny żeby zabrać głos, a mogłeś.

   • Ewa
    17 lipca 2019    

    Popieram

 6. General
  17 lipca 2019    

  Ja też popieram. Kali ukrasc krowę dobry uczynek. Kalemu ukraść krowę zły. Postawę Polaka buraka opisal wieki temu Henio S.

 7. Stasia
  18 lipca 2019    

  A ja słyszałam, że jak się ma płytę indukcyjną to z taką antenę w pobliżu to można zupę podgrzewać bez włączania prądu. To byłaby wielka oszczędność na prądzie, dlatego jestem za anteną. wiecie ile palników naraz taka antena da radę obsłużyć?

 8. Mieszkaniec Bezrzecza
  18 lipca 2019    

  Zdecydowane NIE dla stacji bazowej ! I nie rozumiem żartów z tego tematu. Jest oczywiste że jest to szkodliwe dla zdrowia. Nie jest udowodnione tylko jak bardzo jest rakotwórcze..Ale czas pokaże.

  • Generał
   18 lipca 2019    

   To nie żartuj, to zawsze będzie żartów mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody