Sprawa „MARKETU” w Bezrzeczu

Jakiś czas temu wspominałam Wam o planowanej inwestycji w Bezrzeczu, w bliskim sąsiedztwie szkoły.

 

Radny po coś

Zacznę od tego, iż bycie radną to dla mnie nowe doświadczenie i wielkie wyróżnienie. Będąc radnym jest się po coś, jest się wybranym przez mieszkańców, jest się obdarzonym pewnym zaufaniem, moim zdaniem, po trosze stajemy się ich głosem, który może dotrzeć „wyżej”.

Nie chcę być radną tylko z nazwy. Nie chcę być radną, która zasiada raz na miesiąc przy stole na Sesji Rady Gminy podnosząc bezwiednie mandat ZA, WSTRZYMUJĘ SIĘ czy PRZECIW. Wszystko co robię, to robię na 100%. 

 

Sprawa „Marketu” w Bezrzeczu

 • 15.01.2019 ja i radny Janusz Zarzycki mieliśmy w Bezrzeczu swój pierwszy dyżur radnych, przyszli do nas mieszkańcy Bezrzecza prosząc o pomoc. Poinformowali nas o dużej inwestycji jaka może za jakiś czas ruszyć w Bezrzeczu – MARKET.
 • 16.01.2019 drugi dzień po dyżurze opisałam na swojej stronie w kilku zdaniach, to czego się dowiedziałam. Chciałam byście WY mieszkańcy Bezrzecza również o tym wiedzieli.  [link]
 • 17.01.2019 drugi wpis na stronie, opinia radnego i sołtysa. [link]
 • 17.01.2019 telefon od pani wójt w sprawie wpisów na stronie… po dłuższej dyskusji ustaliłyśmy, że ja i radny Janusz Zarzycki wybierzemy się do Urzędu Gminy obejrzeć wszystkie dokumenty dotyczące planowanej inwestycji. Pani wójt zapewniła mnie podczas rozmowy telefonicznej, iż otrzymamy wgląd do wszystkich dokumentów.
 • 18.01.2019 na prośbę najbardziej zainteresowanych mieszkańców Bezrzecza, wraz z nimi  udaliśmy się do Dyrekcji PSP Bezrzecze z prośbą o wydanie opinii dotyczącą budowy obiektu handlowo-usługowego. Otrzymaliśmy zapewnienie, że taka opinia będzie wydana w najbliższym czasie.
 • 21.01.2019 na prośbę zainteresowanych mieszkańców również została poproszona Rada Rodziców o wydanie opinii w tej sprawie. Opinia jest już gotowa. W wielkim skrócie RR jest na NIE w sprawie budowy takiego obiektu, w tak bliskim sąsiedztwie szkoły.
 • 22 stycznia 2019 udaliśmy się do Urzędu Gminy, do wydziału Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy. Mimo zapewnień pani wójt, zostaliśmy odesłani z kwitkiem. Pani kierownik wydziału odmówiła nam wglądu w dokumentację. Zaistniałej sytuacji niestety nie mogłam wyjaśnić od razu u pani wójt gdyż od 21 stycznia przebywa ona na urlopie.

 

Mam nadzieję, że to nie próba zniechęcenia do działania, mam nadzieję, że było to jedynie zwykłe nieporozumienie i czekam na wyjaśnienie pani wójt.

 

Dlaczego o tym piszę?

Czemu ten wpis? Bo chcę byście wiedzieli jak to wygląda i chcę byście byli informowani na bieżąco. To nie budowa altanki, to duża inwestycja, która będzie miała wpływ na całe Bezrzecze.

 

Ustawa o samorządzie gminnym

Zmieniona ustawa o samorządzie gminnym stwierdza, że w wykonywaniu swego mandatu radny ma prawo (jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób) do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych (z zachowaniem jednak przepisów o tajemnicy prawnie chronionej)”.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

16 Komentarzy

 1. Jan
  29 stycznia 2019    

  No to nie pozostaje nic innego jak art. 221 kpa i dalsze, na taką niekompetencję i to w trybie pilnym.

 2. mąciwoda z Doliny S.
  29 stycznia 2019    

  Koniecznie musicie mieć wgląd w dokumentację, zwłaszcza, że „liczą się dokumenty, a nie opinie mieszkańców” – jak to stwierdziła kiedyś Pani Wójt. Także to opinie itd. są dla niej bez wartości, ale dokumenty… ho ho… trzymam kciuki, że je zobaczycie!

 3. Romek
  29 stycznia 2019    

  Nie mieszkańcy Bezrzecza a kilkoro mieszkańców Bezrzecza jest zainteresowanych blokadą budowy marketu. Ja bardzo bym chciał ażeby tu powstała stacja paliw BP ze sklepikiem całonocnym.

  • Mieszkanka
   29 stycznia 2019    

   To niech Pan sobie wybuduje stacje paliw na swoim podwórku.

 4. MagdalenaS
  30 stycznia 2019    

  Jak zwykle klamstwa i obluda Pani Wojt nie zna granic. Skoro macie Panstwo prawo do wgladu w te dokumenty to powinniscie w nie zajrzec, ale jak widac na kazdym etapie jestescie powstrzymywani przez gmine ktora oczywiscie ma wiekdzy interes w postawieniu tej inwestycji niz w sluchaniu mieszkancow. Z tego co mi wiadomo cale Bezrzecse jest przeciwne tej inwestycji ale po co gmina ma to uezgledniac? Przeciez mieszkancy nie maja pola glosu i jak to Pani Wojt stwierdza “oni – czytaj MIESZKANCY Bezrzecza” nie sa tutaj strona. No chyba jednak sa skoro inwestycja bedzie dotyczyla ich mieszkania,funkcjonowania,korzystania z przystanku, szkoly ich dzieci itd. A Pan ktory pisze ze chce tutaj stacje benzynowa niech sie zaopatrzy zza dnia w piwo i prezerwatywy z biedronki i taniej na tym wyjdzie. Nocnej patologii mowimy NIE 🙂

 5. vandit
  30 stycznia 2019    

  Planowanie przestrzenne w Dobrej to jedyny sluszny kierunek do skutecznej blokady inwestycji – oni tu rozdaja karty i ich trzeba przypilnowac, by byli tak samo skrupulatni, jak przy innych inwestycjach. Prosze napisac, jaki dokladnie wskazali powod odmawiajac radnym wgladu w akta sprawy. RODO? Byc moze to zwykla gra na czas, bo jest decyzja i zaraz sie uprawomocni…? Pismo z protestem napiszcie, dolaczcie opinie psp, zlozcie za poswiadczeniem odbioru, i to szybko 😉

 6. Romek
  30 stycznia 2019    

  -„z tego co mi wiadomo całe Bezrzecze …. ” A niby skąd wiadomo ?
  -„mieszkańcy nie maja pola głosu” – mają droga Pani raz na 5 lat i właśnie niedawno zabrali głos.

  90% działek z dostępem do głównej drogi powiatowej Górna, Koralowa, Modra ma usługi i handel to niby dlaczego ta nie ma mieć?
  Liczyłem że Pani radna będzie walczyć z Wójtem o drogi brukowane a nie z płyt, wodę, np. zbieranie gabarytów i choinek spod domu jak np w Szczecinie lub nowe inwestycje dla wszystkich.
  A pomyślała Pani radna że przy takiej transakcji inwestor i sprzedawca przed zakupem udali się do Gminy i zapytali co można a czego nie można zbudować? A jak wiadomo każdy dzisiaj chodzi z magnetofonem.
  Co miała Gmina odpowiedzieć? Prawdę zgodnie z prawem czy nakłamać i narazić się na odszkodowanie z kasy na którą z tego co mi wiadomo całe Bezrzecze się składa i tu bez wątpienia i wyboru.

  Jak to jest że ktoś kupuje działkę 600-800m2 na terenie bez WZ (taniej) i zaraz potem uzurpuje sobie prawo do decydowania o inwestycjach na obszarze 16000m2. Jak rozumiem stacja paliw też NIE. Pewnie apartamentowiec 3 piętrowy z balkonami w kierunku działki 600m2 również NIE.

  A pomyślała „Pani całe Bezrzecze” że przy Biedronce, gdzie mnie Pani po prezerwatywy wysyła też mieszkają ludzie z Bezrzecza?

  Mam nadzieję ,że Wójt Gminy Dobra podejmie decyzję dobrą dla całego Bezrzecza i Gminy Dobra.

  • vandit
   31 stycznia 2019    

   Planowanie przestrzenne MUSI uwzglednic otoczenie, okoliczna zabudowe i bezposrednie sasiedztwo. Jakos nie widze dookola marketow i stacji paliw, za to widze jedyna w okolicy szkole i bardzo niebezpieczne skrzyzowanie, przez ktore przechodza moje dzieci. Wiec bede sie upieral, by tu zaden market nie powstal – bo tu nie pasuje, bo mi sie to nie podoba, bo przytoczone wyzej 90% dzialek przy Modrej NIE MA handlu – decyduje tu bezposrednie sasiedztwo, a nie dzialki komercyjne, oddalone o 1km. Wiec prosze sobie odsluchac swoj dyktafon, bo nie uwierze, ze w planowaniu przestrzennym ktokolwiek przy zdrowych zmyslach obiecywal cokolwiek przed zakonczeniem postepowania ws wz 😉

  • Spox
   31 stycznia 2019    

   @Romek cyt. „Mam nadzieję ,że Wójt Gminy Dobra podejmie decyzję dobrą dla całego Bezrzecza i Gminy Dobra.”

   Taaaa…
   Tak samo, jak robi to przez ostatnie 12 lat. Wszystko frontem do mieszkańców.

   To ciekawe skąd te nieświecące pseudo-ekologiczne lampy i płyty zamiast wspomnianego bruku.
   Eh…

 7. Asia
  31 stycznia 2019    

  A może warto podziałać w kierunku budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.
  A może market się dołoży?

  Oświetlony całą dobę teren wokół marketu, wybrukowane i oświetlone uliczki z całą pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i to na koszt marketu.

  Gdzie problem?
  „bo mi się to nie podoba”

  • Heweliusz
   31 stycznia 2019    

   Ciekawe jak Pani rozwiąże korki w tym miejscu? Pani Wójt musiałaby przebudować i odróżnić całą Koralową i Górną. A jak tam wjeździe tir z dostawą?

 8. Romek
  1 lutego 2019    

  Panie Heweliusz rozumiem, że jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry był, to jak Kali zabrać komuś krowy.

  • vandit
   1 lutego 2019    

   Czy ktokolwiek protestuje przy obecnej funkcji omawianego terenu? Nie. Ale jesli sa planowane ZMIANY w obecnej funkcji, i to bardzo mocno oddzialujace na cale otoczenie, to trzeba sie liczyc z opiniami wszystkich, ktorych te zmiany beda w przyszlosci dotyczyc. To nie kwestia moralnosci Kalego, prosze szanownego pana, to kwestia oddzialywania na wszystkich mieszkancow pomyslem na pomnazanie swojego kapitalu 😉

  • Heweliusz
   1 lutego 2019    

   Panie Romek, kup Pan sobie na innym przedmieściu domek. Proszę czytać ze zrozumieniem. W demokracji większość decyduje. Jak na razie, nie widać wielu zwolenników Pana poglądów. Pozdrawiam

   • Igor
    2 lutego 2019    

    Ja podzielam zdanie pana Romka.

 9. Mieszkanka Bezrzecza
  5 lutego 2019    

  Romku czy jakoś tak, jest takie powiedzenie, że ten rży kto rży ostatni ihha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.