Spotkanie z panią wójt – Bezrzecze

Na stronie gminy czytamy:

Zapraszam wszystkich mieszkańców na spotkanie konsultacyjne dotyczące zagospodarowania centrum Bezrzecza. Pragnę zaprezentować i przedyskutować z Państwem przygotowaną koncepcję dla całego terenu ograniczonego ulicami Górna, Miodowa, Cynamonowa w Bezrzeczu.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 8 listopada 2018 r.o godz. 18:00 w klubie w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Bezrzeczu przy ulicy Koralowej 61C.

Serdecznie zapraszam

Wójt Gminy Dobra

 

Mam nadzieję, że również porozmawiamy o kontynuacji kolejnych etapów projektów z budżetu obywatelskiego. Przypomnę mamy w Bezrzeczu trzy wygrane projekty, na które głosowali mieszkańcy. Serce Bezrzecza – I etap to Plac Zabaw (jeszcze czekamy na wiatę z grillem), II etap to Pumptrack (specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem np. rower, hulajnoga, rolki, deskorolka i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję) i tegoroczna wygrana w głosowaniu III etap Wybieg dla psów.

 

Chętnie posłucham i zobaczę jaka jest propozycja pani wójt.

 

Wszystko pięknie…

Ja też mam kilka propozycji dla tego terenu. Choćby kompleks przedszkolno-żłobkowy, który pomógłby rozwiązać problem „zatłoczenia” w naszej szkole. W kompleksie takim mogłyby znaleźć się również oddziały przedszkolne tzw. zerówki. Teren jest duży, idealny na taki kompleks gdzie dzieciaki czas spędzałby nie tylko w budynku edukacyjnym ale i na świeżym powietrzu, a nie na 2 metrach kwadratowych przed blokiem, przy ruchliwej ulicy Koralowej czy na zatłoczonym mini placu zabaw na tyłach szkoły, gdzie dzieci muszą wychodzić na plac zabaw na raty.

 

Na obrazku „Centrum Bezrzecza” (na samej górze) nie widzę miejsca dla przedszkola, a przecież problem zatłoczonej szkoły nie zrekompensuje nam amfiteatr, pomnik czy fontanna….

Cudnie by było mieć to wszystko ale są jakieś priorytety. Nie chcemy pomników pani Elizabeth chcemy by nasze dzieciaki uczyły się w przyjaznym miejscu, najpierw zróbmy to co najważniejsze, a później zajmijmy się basenami i skwerkami.

 

Jestem bardzo ciekawa i zachęcam Was mieszkańców do wzięcia udziału w takim spotkaniu. Pamiętajcie, macie okazję wypowiedzieć się na temat miejsca w którym mieszkacie i żyjecie.

 

Spotkanie konsultacyjne

8 listopada 2018 r.o godz. 18:00 k

klub w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Bezrzeczu

ul. Koralowa 61C

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

17 Komentarzy

 1. vandit
  6 listopada 2018    

  Pomysly nowej Pani Radnej na dany teren to chyba trzeba by najpierw przedstawic w Gminie, na sesji…? Mi sie projekt Dery podoba, dobrze pasuje do koncepcji zagospodarowania calego kwartalu, a Pani Radnej zycze samych sukcesow przez najblizsze lata wspolpracy z Wojtem – na pewno bedzie swietnie po tylu „cieplych” artykulach wyborczych i zacieklej promocji przegranej kandydatki… 😉

 2. Mieszkanka
  6 listopada 2018    

  No przecież gmina pozyskała już bezpłatnie od wojska teren pod budowę przedszkola dla dzieci z Bezrzecza i Wolczkowa i w przyszłym roku rusza z projektem. Nie słyszała Pani Redaktor o tym? Bo nie bardzo rozumiem czemu znów wraca temat budowy przedszkola na terenie za biedronką. Przedszkole w tym miejscu spowoduje nasilenie ruchu na ul.Górnej, który w godz szczytu i tak jest ogromny.

  • vandit
   6 listopada 2018    

   …i na to wlasnie nasilenie ruchu na Gornej narzeka nowa Pani Radna we wczesniejszych artykulach o stluczkach przy Biedronie. Ale po co sie nad tym zastanawiac, przeciez koncepcja Wojt musi byc zla z samego zalozenia…

   • Redakcja
    7 listopada 2018    

    Nie powiedziałam, że jest zła koncepcja pani Dery. Koncepcja sama w sobie jest, powiem nawet, że jest piękna.
    No i jestem przekonana, że co ja bym nie napisała na swoim blogu to pewne osoby i tak napiszą, że pani Ciurzyńska, nowa radna, redaktor i takie tam…. jest z założenia złe 😉
    Przyzwyczaiłam się…. 🙂

    • vandit
     7 listopada 2018    

     Pani Nowa Radna musi być bardziej otwarta na tzw debatę publiczną – nie każdy musi podzielać jej zdanie, i nie każdy kto ma inne – jest od razu wrogiem. Nigdy nie skrytykuję dobrej roboty, sensownych pomysłów, doprowadzenia spraw do końca. Ale będę krytykował skupianie się Radnej wyłącznie na sprawach Bezrzecza, częste tu ostatnio czcze picie piany zamiast konkretnego działania, czy bezsensowne, bezpardonowe nagonki polityczne, które tu się zaczęły masowo pojawiać przed wyborami. Tyle błota wylała Pani na Wójta – i teraz trzeba będzie mu patrzeć na sesjach prosto w oczy. Ciekawe doświadczenie się zapowiada, prawda? …Naprawdę mam nadzieję, że coś się tu zmieni i zacznie Pani nas wszystkich godnie reprezentować. Wszystkich, bez dziwnych podziałów.

     • Spox
      8 listopada 2018    

      Jak na razie to Pan bije tu ostro pianę już któryś dzień z kolei, a do tego rzuca pomówieniami jak karabin maszynowy.

     • vandit
      8 listopada 2018    

      @spox – wskaz mi pomowienia w moich wypowiedziach, o ile oczywiscie rozumiesz znaczenie slowa, ktorego uzyles.

     • Spox
      8 listopada 2018    

      I do tego jeszcze Pan obraża mnie osobiście. Nieładnie 😛

  • Redakcja
   7 listopada 2018    

   Słyszałam o tym ale tylko słyszałam. Na tą chwilę nie wypowiem się co sądzę o tym terenie wojskowym.

   Ruch nie zwiększy się jak będzie tam basen? Jak będzie wybieg dla psów, jak będzie amfiteatr? Dajcie spokój nie można dać się zwariować.

   Ja od lat słyszę bajeczki o basenie…. 😉

 3. Zaniepokojona mieszkanka
  7 listopada 2018    

  Pani Kasiu, dlaczego Pani forsuje swój pomysł? Na jakiej podstawie uważa Pani, że dla mieszkańców kompleks przedszkolno-żłobkowy jest priorytetem. Było jakieś głosowanie w tej sprawie?
  Ja wolałabym basen, mogłoby z niego skorzystać więcej osób 🙂 Podobnie jak przedmówcy nie wyobrażam sobie większych korków. A może w Wołczkowie mogłaby powstać szkoła? W Bezrzeczu w szkole by się zwolniło sporo miejsca i zmieściłoby się przedszkole. Dlaczego tego się nie bierze pod uwagę?

  • Redakcja
   7 listopada 2018    

   Dlatego musimy wszyscy zainteresowani iść na konsultacje i możemy się wypowiedzieć. Ja uważam, że basen to nie priorytet, bo borykamy się z innymi trudnymi sprawami. Przypomnę, że mamy problem z brakiem wody w okresie letnim, a basen pogorszy nam sytuację.
   Dobry pomysł z tym Wołczkowem. W sumie ma Pani rację. 🙂

 4. Obserwator
  7 listopada 2018    

  Ja już nie mam dzieci w wieku żłobkowo-przedszkolnym więc też powinienem mieć to w nosie. Mieszkańcom proponuję za 5 lat przypomnieć sobie tą dyskusje i sprawdzić, czy przedszkole już jest, no i ten sławny basen, o którym już 3 czy nawet 4 kadencję p. Wójt gada.

 5. Spox
  7 listopada 2018    

  O, chyba nastąpiła pełna mobilizacja obozu władzy, by dokopać p. Kasi… No tak, ta strona jest bardzo dla kogoś niewygodna.

  • Redakcja
   7 listopada 2018    

   Spokojnie, od samego początku tworzę bloga i piszę to co widzę, a nie to co mi każą. Nikt mi nie płaci, robię to z własnej i nieprzymuszonej woli. Mój blog/strona i pisanie TU sprawia mi ogromną przyjemność.
   Każdy może się TU wypowiedzieć i od samego początku też mi na tym zależało, żeby każdy mógł się wypowiedzieć, a nie jak na niektórych stronach usuwa się niepochlebne komentarze, nie publikuje się ich wcale, bo ktoś je moderuje. Jedynie jeśli ktoś zacznie używać niecenzuralne słowa, usunę od razu taki wpis.

   Jest jeszcze takie powiedzenie: Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził 😉

 6. Anonim
  7 listopada 2018    

  Dostała Pani mój głos… Ale już teraz widzę, że nie podoba mi się retoryka Pani wypowiedzi… Zaczynam żałować, że nie dałem szansy innej osobie… Mądry Polak… Mam jednak nadzieję, że zejdzie Pani na ziemię i zacznie godnie reprezentować Bezrzecze..przede wszystkim konstruktywną rozmową i współpracą nawet z osobami, z których wyborem się Pani nie zgadza. Samych sukcesów życzę…

 7. Gierek
  7 listopada 2018    

  Dera za 5 lat nie tylko basen ale i wodę w basenie obieca. Naprawdę zwoje lub tylko jeden ostatni czynny wam się wyprostował?
  Wioska Bezrzecze z drogami z płyt betonowych albo i bez dyskutuje dzisiaj o basenie i amfiteatrze.
  Koncepcja, że w tym miejscu będzie część wspólna rekreacyjna powstała już w PRL w ramach planów osiedla spółdzielni młodość organizacji ZSMP.

 8. nowa
  7 listopada 2018    

  Prawdą jest, że zarówno przedszkole jak i żłobek są absolutnie niezbędne.
  Bezwzględu czy ktoś ma dzieci czy nie powinniśmy myśleć przyszłościowo.
  Każda koncepcja poprawiająca obecną sytuację jest mile widziana o ile dojdzie do skutku.
  Życzę Pani Wójt spojrzenia na problemy Bezrzecza z perspektywy jej mieszkańców a Pani Radnej powodzenia w realizacji tematów, które wymagają realizacji. A najlepiej jak nie będziemy pisać tylko idźmy na spotkanie i powiedzmy głośno na czym nam najbardziej zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody