Spotkanie w sprawie wieży Telefonii Komórkowej 

Drodzy sąsiedzi, znajomi, mieszkańcy Bezrzecza.

Dzwonicie do mnie i piszecie. Prosicie bym nagłośniła pewną sprawę.

Nasz proboszcz wczoraj podczas mszy ogłaszał, iż we wtorek (09 lipca 2019) w dużym kościele odbędzie się spotkanie w sprawie zamontowania wieży nadawczej telefonii komórkowej na dachu/wieży kościoła.

 

 

 

Jeśli ktoś z Was ma jakiekolwiek obiekcje, powinniście być na tym spotkaniu, bo to jedyna szansa i możliwość wypowiedzenia się w tym temacie.

 

Spotkanie w sprawie Wieży Telefonii Komórkowej 

09.07.2019 (wtorek) godz. 19:00

Nowy kościół ul. Kościelna 2, Bezrzecze

 

Na stronie parafii czytamy:

OGŁOSZENIE

Pragnę poinformować, że do naszej Parafii zgłosił się pełnomocnik firmy Polkomtel Infrastruktura Sp. z o.o. będącej operatorem sieci telefonii komórkowej Plus z propozycją lokalizacji stacji bazowej na wieży kościoła.

Dzięki współpracy z Biurem Architektonicznym Archivia – Jerzy Nowak, które odpowiada za prace projektowe przy budowie kościoła opracowano koncepcje lokalizacji urządzeń stacji bazowej, które dzięki zastosowaniu elementów maskujących nie będą eksponowane na widoku wieży. Na bazie przedmiotowej koncepcji zostało wykonane również opracowanie środowiskowe obrazujące przewidywanie oddziaływanie stacji bazowej na środowisko.

Mając na uwadze liczne kontrowersje, które są związane z budową stacji bazowych a przede wszystkim dobre relacje w naszej wspólnocie parafialnej zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na spotkane, które odbędzie się we wtorek 9-go lipca 2019 roku o godzinie 19.00 w dużym kościele celem przedyskutowania powyższej propozycji.

W spotkaniu swoje uczestnictwo zadeklarował:

 • Piotr Miliszkiewicz (przedstawiciel firmy Eltel Networks Telecom Sp. z o.o. działającej na zlecenie Polkomtel Infrastruktura Sp. z o.o)

 • Adam Macioch (Kierownik Laboratorium Pomiarowego Mobi-Telecom)

Wymienione osoby oferują przybliżenie tematyki związanej z procesem budowy stacji bazowych telefonii komórkowej, ich oddziaływaniem na środowisko oraz przepisów prawa regulujących powyższe zagadnienia.

Katarzyna Ciurzyńska

42 Komentarzy

 1. Rsf
  1 lipca 2019    

  Kościół będzie miał płacone a ludzie zasięg.

  • Marta
   1 lipca 2019    

   I raka 👌

  • Herbaciana
   2 lipca 2019    

   I będą podawani 24h na dobę promieniowaniu.👍

   • tnk
    21 sierpnia 2019    

    A teraz nie sa….

 2. Krzysztof
  1 lipca 2019    

  O ile pamiętam mieszkańcy bezrzecza składali się na kościuł więc to nie proboszcz będzie decydował druga sprawa niech z tym 5 g spier…… Jak najdalej od nas cały świat tego gó..a nie montuje tylko u nas musi być pole doświadczalne niech się gonią

 3. Iga
  1 lipca 2019    

  Nie ma na to najmniejszych szans, ludzie do tego nie dopuszczą a ksiądz nie potrzebnie robi sobie wrogów poruszając ten temat

 4. Magda
  1 lipca 2019    

  To zebranie jest 9 lipca na 19.00 w dużym kosciele- mała pomyłka zaszła:)

 5. kuku
  1 lipca 2019    

  na rynny 🙂

 6. mieszkaniec z ul. Górnej
  1 lipca 2019    

  A MOŻE ZAMIAST KRZYŻA ZAMONTOWAĆ TE NADAJNIKI. ZDECYDOWANIE SPRZECIWIAM SIĘ INSTALACJI NADAWCZEJ, BO ZA KILKA LAT BĘDZIEMY WSZYSCY CHORZY NA JAKIEŚ PASKUSTWO!

 7. Ewa
  1 lipca 2019    

  Warto poczytać badanie przeprowadzone np. w Anglii zdecydowanie potwierdzają niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. I tak już mamy dosyć szkodliwego oddziaływania w naszym otoczeniu. Maszt w centrum osiedla zdecydowane NIE.

 8. Janek
  1 lipca 2019    

  Zdecydowane NIE

 9. Herbaciana
  1 lipca 2019    

  NIE, NIE, NIE!!!!!

 10. Rola
  1 lipca 2019    

  Ksiądz bardziej oświecony niż jego owieczki.

 11. Karmelowa
  2 lipca 2019    

  Stanowcze Nie!!
  Wychodzi na to ,że parafianie ze swoich ofiar na budowę Kościoła zafundowali sobie i następnym pokoleniom maszt pod nadajniki ?!
  To jest jakiś absurd !!!

  • mmm
   3 lipca 2019    

   a dlaczego miałyby stracić zasięg?

 12. wirus
  2 lipca 2019    

  Czy razem ze stanowczym NIE, wyrażacie Panstwo zgodę że wszystkie numery telefonów znajdujące sie w gospodarswie domowym a także wszystkie inne ktore zostana zlokalizowane pod Panstwa adresem w godzinach od 17 do 7 rano straca lacznosc z bazami Dodatkowo poza obszarem Bezrzecza i Wolczkowa bez wzgledu na oferte operatora internet tylko w predkosci GPRS.

  • Krzysztof
   2 lipca 2019    

   Z zasięgiem jest teraz ok, po co teraz to zmieniać?

 13. Herbaciana
  2 lipca 2019    

  Bardzo proszę wszystkie osoby zafascynowane montażem nadajników o przybycie na spotkanie i wskazanie swojego miejsca zamieszkania jako lokalizację pod maszt i anteny.
  Będziecie mieli zasięg a mieszkancy okolic kościoła święty spokój.

 14. inżynier
  2 lipca 2019    

  Po co te nerwy. To najlepsza lokalizacja. A gdzie ma powstac ? W dolinie ? Tam jest górka i dobre miejce w kierunku na Dobrą

  • Sąsiad
   2 lipca 2019    

   No własnie ….” Tam” wnioskuję, że mieszkasz w bezpiecznej odległości i najlepiej niech stawiają „Tam”

   • Zadowolony
    7 lipca 2019    

    No pewnie 🙂 a co, u mnie ma stac!? Niech stoi u was, ja skorzystam 🙂

  • Herbaciana
   2 lipca 2019    

   Zaproponuj swój dom i dach. Będziesz miał zasięg i kasę co miesiąc. A jak nie masz górki to Ci usypią albo postawią maszt będziesz na niego wchodził i patrzył na Dobrą.
   I nie ma nerwów.

   • TRYBIK
    3 lipca 2019    

    Jeszcze nie tak dawno śmiali się nowi inwestorzy domków jednorodzinnych z zacofanych, Zaściankowych i protestujących mieszkańców starego Bezrzecza. Bronili się „starzy” przed zakorkowaniem dróg Modrej i Koralowej. Dobrze było też „starym” że na krzywy ryj korzystali ze stacji bazowych umieszczonych na dachu wieżowców osiedla Zawadzkiego. Protestowali, gdy stacja stanęła na ulicy Zaściankowej. Teraz mieszkańcy wokół kościoła korzystają na krzywy ryj z tej stacji i protestują. I TAK DALEJ.

 15. dziadek
  2 lipca 2019    

  nie mieszkam na Bezrzeczu ale moja najbliższa rodzina mieszka w bezpośredniej bliskości tegoż kościoła i dlatego przyłączam się do przeciwników tej budowy.Jak pamiętam to żeby wogóle myśleć o takiej inwestycji to należy przdstawić zgodę Kurii Biskupiej,przypadek znany ze Świebodzina.dziadek

 16. Sąsiad
  2 lipca 2019    

  My akurat nie życzyliśmy sobie w ogóle kościoła w tak bliskiej odległości od domów. Jako mieszkańcy Górnej, Uroczej, Rajskiej mamy co niedzielę problem z dojazdem spokojnym od własnego domu, mamy procesję na Boże Ciało pod oknem. Kościół powinien być w miejscu do którego się „pielgrzymuje” a nie uczestniczy we mszy ze swojego balkonu. Ale to już się stało. Jeżeli możemy wpłynąć chociaż na to by jeszcze bardziej nie pogarszać jakości życia w swojej okolicy to walczmy. Stanowcze NIE dla nadajników.

  • Herbaciana
   2 lipca 2019    

   Sąsiedzie. Zanim zamieszkales na górnej to plany Kościoła już były. To domy pobudowaly się blisko działki na której miał być kościół i parafia. Dzieki temu ze masz kościół to masz drogę i latarnie.Poza tym nie porównuj kościoła do wierzy z antenami i że to problem że tam jest. Po za tym do Kościoła się nie „pielgrzymuje ” , a jeżeli przeszkadza Ci Procesja raz w roku która przechodzi pod Twoimi oknami 10 minut?! Wez sie zastanów co Ty wypisujesz.

   • mmm
    3 lipca 2019    

    jaką drogę?? te nierówne płyty? standard tej drogi to minimum, które zapewniła gmina. I mam paskudny bałagan wokół tej wiecznej budowy,

 17. belzebub
  2 lipca 2019    

  No koleś pojechałeś po całości. Ani ciebie ani twojego tatusia nie bylo na świecie jak w tamtym rejonie stał juz kościół i stoi do dziś.

 18. Wojcica
  2 lipca 2019    

  Dawać nadajnik na kościół !! W koncu będzie jakoś LTE działało 😀

 19. Romek
  3 lipca 2019    

  Nadajniki są potrzebne i dobrze że ksiądz proboszcz nie mowi NIE. A protestujacym powiem Zapomniał wół jak cielęciem był.

 20. Konstanty
  3 lipca 2019    

  Lepsza antena na dzwonnicy niz w samym centrum bezrzecza w okolicy stokrotki. Każdy che mieć Internet, duza predkosc i zasięg ale antena najlepiej jak najdalej.

 21. Mieszkaniec
  4 lipca 2019    

  Teraz zasieg i Internet są ok

  • Tez Herbaciana
   6 lipca 2019    

   Nalozcie sobie wszyscy aluminiowe czapeczki. A tak serio to moze poszukajcie jakichs wiarygodnych badan i artykulow naukowych zamiast cytowac sensacje z czelusci internetu warte tyle co antyszczepionkowa propaganda albo strukturyzatory wody pana Zieby. Aha, mieszkam kolo kosciola. Szybkosc LTE u mnie wola o pomste do nieba

   • Anonim
    10 lipca 2019    

    mieszkam koło kościoła. internet hula, że hej. zmień operatora :). lepiej byłoby mieć położony światłowód, bez wpływu na srodowisko

   • Anonim
    10 lipca 2019    

    nie chcemy być narażeni na promieniowanie, mieszkania obok kościoła są na wysokości wieży czy w zasięgu największego promienowania, wykazano w dokumencie po ocenie wpływu na środowisko, lekceważenie tego to wzyczajna niefrasobliwość

    • Kasia
     10 lipca 2019    

     „nie chcemy być narażeni na promieniowanie,” A KTO CHCE? Ale już z tel. komórkowej to CHCEMY.

 22. Stefania
  4 lipca 2019    

  Mieszkańcu nie są ok a i mieszkańców przybywa. Korzystasz z wieży przy Zasciankowej. Zaprotestuj może jeszcze żeby i tę stację zlikwidować. Przeciez ona tezbpromieniuje. Zresztą gęstość zamieszkania jest tam wieksza z uwagi na bloki mieszkalne. Wokół kościoła zawsze mniej ludzi zapadnie na raka.

  • Redakcja
   4 lipca 2019    

   Z tego co wiem maszt z Zaściankowej niebawem ma zniknąć.

 23. Krzysztof
  11 lipca 2019    

  Czy coś wiadomo jaki jest efekt wtorkowego spotkania?

 24. Tereska
  16 lipca 2019    

  Redakcja na urlopie 🙂 ?

 25. bartosz
  4 sierpnia 2019    

  Dzięki sprzeciwowi powstanie nowa wieża kratowa -stacja nie na kościele tylko 36 m wysokie paskudztwo, brawo! Gmina zezwoliła na lokalizację wieży wysokiej, trzeba oprotestować, , nie poparliście księdza, będzie gorzej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody