Sportowy weekend w Wołczkowie

Turniej dla dzieci i mecz Pucharu Polski

Ten weekend zapowiada się bardzo intensywnie jeśli chodzi o piłkarskie emocje. W dniach 16-18 sierpnia, od piątku do niedzieli, na boisku w Wołczkowie odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci do lat 10. Będzie to pierwsza edycja WB Cup.

– I nie ostatnia – przekonuje wiceprezes Wołczkowo-Bezrzecze – Tomasz Korżak. – Chcemy co roku organizować turniej, w którym będą ze sobą rywalizowały zespoły z całej Polski, a także z zagranicy.

W zawodach weźmie udział 14 zespołów. W tym gronie zobaczymy drużyny ze Szczecina, Polic, Gorzowa, Strzelec Krajeńskich, Dębna i Choszczna. Pojawią się także goście z Niemiec – FSV Wriezen, czy żeńska drużyna Olimpii Szczecin. W tym gronie znajdują się czołowe akademie w Polsce: Pogoń Szczecin i FASE Szczecin.

– To nasz pierwszy turniej organizowany na boisku, w którym zagra ponad 150 dzieci. Zrobimy wszystko by w kolejnej edycji ta liczba się podwoiła – zapowiada koordynator młodzieży WB – Adam Gołubowski. – Chcemy popularyzować piłkę nożną nasz klub i gminę. Chciałbym aby za kilka lat Wołczkowo kojarzyło się na mapie kraju właśnie z piłką nożną.

Turniej rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Drużyny zagrają najpierw w dwóch grupach, a następnie najlepsi powalczą o medale, a pozostali o konkretne miejsca. Finałowe spotkanie zaplanowano na niedzielę o godzinie 14.30, po nim odbędzie się zakończenie turnieju.

 

 

Puchar Polski

Ale to nie koniec sportowych emocji w Wołczkowie. O godzinie 17 seniorzy Wołczkowo-Bezrzecze w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski podejmą Odrzankę Radziszewo.

Jeszcze nigdy w Wołczkowie, nie zorganizowano turnieju piłkarskiego na taką skalę. Ambicje sięgają znacznie wyżej i w kolejnych edycjach możemy spodziewać się kolejnych renomowanych zespołów z Polski i Europy. Nasze plany mogą być realizowane dzięki wsparciu przyjaciół.

Głównym partnerem drużyn młodzieżowych WB jest Hurtownia Elektryczna El-Gras. Z pomocą przychodzą nam także: Noratel, DGS, Grupa Igielski, Powiat Policki, Gmina Dobra, JK Janina Kurek, Bono, Dlux, Mix Taxi, Rehabilitacja Wawrzyniak i Korżak, Poldek, Skraw-Met, Wenglon, Zajazd Pod Lipami.

Patronem medialnym imprezy jest TVP3 Szczecin oraz Radio Szczecin.

Zapraszamy wszystkich w weekend do Wołczkowa.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody