Śmieci – dialogu nie będzie ….???

Dlaczego w naszej gminie nie może być normalnie?

22 lipca, my radni niezależni, wysłaliśmy do pani wójt wniosek z prośbą o pilne spotkanie, w celu wypracowania innego/lepszego sposobu naliczania cen za śmieci. [link]

 

Nie będzie spotkania

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź z której jasno wynika, że nikt z nami nie będzie się spotykał i nikt z nami nie będzie rozmawiał. Gmina znowu coś za plecami radnych opracowuje, analizuje, przygotowuje. Znowu dowiemy się dwa tygodnie przed sesją co ma nastąpić. Znowu będzie gorąco, znowu będą niepotrzebne nerwy, znowu przygotują coś na kolanie… a my nie będziemy mieli na to wpływu.

 

Współpraca

Czy tak ma wyglądać współpraca? Przypomnę pani wójt, radni zostali wybrani przez mieszkańców gminy i ci radni są ich przedstawicielami. Radni mają za zadanie reprezentować ludzi, którzy na nich głosowali, ale jak mają pracować, działać jeśli pani im na to nie pozwala?

 

 

 

Odwraca się teraz kota ogonem i przedstawia się radnych niezależnych jako „skarżypyty”!? Nie ładnie pani wójt, nie ładnie! Tylko to nie my przygotowaliśmy bubla prawnego, który teraz odbił się czkawką…. Pani wójt próbuje wmówić mieszkańcom, że podwyżki, to wina radnych opozycyjnych, zapominając, że to ona przygotowała uchwałę niezgodną z obowiązującym prawem. Czy tym razem również otrzymamy uchwałę przygotowaną na kolanie?

 

Treść odpowiedzi na wniosek radnych:

 

 

Czy nie powinniśmy poznać tych wstępnych propozycji nowych rozwiązań? My również mamy swoje propozycje! Jak to się mówi „co dwie głowy to nie jedna”, więc dlaczego nie chce nikt z nami rozmawiać? Ja znam odpowiedź na to pytanie, ale zostawię to dla siebie…. Niech każdy z Was odpowie sobie sam.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

7 Komentarzy

 1. Mieszkaniec
  1 sierpnia 2019    

  Jaka jest szansa aby uchylić tą niesprawiedliwa i zdaje się niezgodną z prawem uchwałę? A są jakieś możliwości odesłania obecnej p. Wójt?

 2. Stefan
  2 sierpnia 2019    

  Może referendum w sprawie odwołania wójta przy okazji najbliższych wyborów?

 3. Marek
  2 sierpnia 2019    

  Czas na zorganizowanie się i REFERENDUM o odwołanie wójta.

 4. Mieszkaniec
  3 sierpnia 2019    

  Może Pani radna powinna ze zrozumieniem przeczytać co jest napisane w piśmie..a potem wysuwać daleko idące wnioski dotyczące niechęci spotkania się Pani Wójt z osobami, które nas reprezentują. Denerwuje mnie takie pieniactwo…

  • Redakcja
   5 sierpnia 2019    

   Panie/Pani mieszkańcu, czytam ze zrozumieniem i do pieniactwa mi daleko. Niechęć jest i tego nie da się ukryć.

  • Karol
   6 sierpnia 2019    

   Każdy kto chociaż raz miał inne zdanie od treści pisma podpisanego ” z up. Wójt Gminy dobra” wie jak pogrywać będą sobie teraz urzędnicy. Temat śmieci ważny, ale dużo ważniejszy jest lekceważący sposób wymiany zdań, prowadzenia korespondencji sporu czy nawet sporu. Przy czym ” z up. Wójt Gminy dobra” myśli jaki on jest genialny, przebiegły i sprytny. Tyle w temacie mieszkańcu ” z up. Wójt Gminy dobra”.

 5. Stefan
  3 sierpnia 2019    

  Gdzie Pan(i) Mieszkaniec widzi tu pieniactwo? Ludzie dostają podwyżki opłat za śmieci o 100 czy 200%, radni chcą się spotkać, żeby znaleźć szybko jakieś rozwiązanie problemu, a gmina odpowiada, że analizuje sytuację i ma 12 miesięcy na wprowadzenie zmian. A co w międzyczasie? Płacz i płać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody