Skocznia narciarska w Bezrzeczu

Mieszkańcy ul. Tymiankowej chciałam Was uspokoić. W dniu wczorajszym prosiliście, bym sprawdziła co się dzieje na ulicy Maciejki w Bezrzeczu. Za waszymi ogrodami, na tyłach waszych domów faktycznie urosły górki i pagórki ale spokojnie, to nie skocznia narciarska, to nie wały obronne. Hałdy ziemi, które zostały usypane za jakiś czas znikną.

 

Na waszą prośbę wysłałam wczoraj zapytanie do Urzędu Gminy jak i do Straży Gminnej:

Mam ogromną prośbę o udzielenie informacji jaka jest w tej chwili prowadzona inwestycja na ulicy Maciejki w Bezrzeczu.  Moja znajoma i mieszkańcy ulicy Tymiankowej są zaniepokojeni gdyż od jakiegoś czasu na wspomnianą ulicę zwożona jest duża ilość ziemi. Powstały tam ogromne hałdy. Mieszkańcy ulicy Tymiankowej martwią się o swoje tyły nieruchomości/ogrody, które usytuowane są od ulicy Maciejki. Martwią się by zwożona ziemia nie uszkodziła ich ogrodzeń i nasadzeń, do tego mają teraz nieciekawy widok… (w załączniku zdjęcia).

  • Czy jest to jakaś zaplanowana inwestycja?
  • Czy jest to może w planach droga dojazdowa do ulicy Miętowej?
  • A może jest to nadmiar ziemi związku z remontem przy ulicy Zaściankowej/Bukszpanowej?
  • Czy zwieziona ziemia będzie usunięta? Jeśli tak to kiedy?

Będę wdzięczna za odpowiedź. Chciałabym uspokoić mieszkańców. Z góry dziękuję.

Oficjalną odpowiedź z Urzędu Gminy mam dopiero otrzymać ale wstępnie pan komendant Straży Gminnej udzielił takiej informacji:

(…) Ja ze swojej strony mam wstępną informację, że jest to ziemia ze wskazanej inwestycji, czasowo składowana za zgodą właściciela działki, ale ma być następnie obowiązkowo wywieziona. 

Andrzej Budzyński Komendant Straży Gminnej w Dobrej

 

Cieszę się, że tak szybko otrzymałam wstępną odpowiedź. Jak otrzymam oficjalne pismo dam Wam znać.

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.