Sezon slalom gigant na Górnej rozpoczęty

Sezon slalom gigant na Górnej uważam za rozpoczęty!

 

No cóż nasze dziurki, dziury, dziureczki zawitały na Górnej. Tęskniliśmy za wami. Żartowałam! Nikt za wami nie tęskni i nikt was nie lubi. Już kilka osób zliczyło wpadkę i nawet słupki, które majestatycznie stoją na baczność nie chronią naszych aut.

 

Słupki, słupeczki tak pięknie wyglądacie na naszej smutnej, szaro-burej ulicy. To dzięki wam na Górnej nikt się nie nudzi. Czekaliśmy z utęsknieniem na slalom gigant. Żartowałam! Nikt już nie chce tych pachołków kolorowych, chcemy jeździć bezpiecznie po naszych drogach!

 

No cóż. Uważajcie na siebie, na swoje auta, na przechodniów i bezpiecznej drogi.

 

Kiedy remont?

Wielu z Was wie, że mocno się zaangażowałam w remont ulicy Koralowej i Górnej. Zorganizowałam protest, wieszaliśmy banery, które sami drukowaliśmy i to Wy wsparliście tę akcję i to dzięki Wam udało się uzbierać na banery. Założyliśmy w kilka osób Komitet Społeczny, byliśmy na spotkaniu z panem Starostą. Ja ze swojej strony co jakiś czas wysyłam komu trzeba, zdjęcia dziur i staram się trzymać rękę na pulsie. Czy więcej coś możemy zrobić? Czy my mieszkańcy, użytkownicy tej drogi możemy coś więcej? Mi już ręce opadają i się odechciewa czegokolwiek. Wszystko dookoła się remontuje, wymienia tylko ta nasza Górna się rozpada! Na spotkaniu z panem Starostą padłą data 2023 (TU szczegóły). To data która miałaby być początkiem remontu naszej drogi. Czy to realne?

 

Przestaję w to wierzyć….

 

 

Kilka dni temu wysłałam zapytanie do Starostwa Powiatowego w Policach, chciałam dowiedzieć się czy Powiat coś robi, by rok 2023 zbliżył nas do remontu Górnej i Koralowej. 07.01.2021 otrzymałam oto taką odpowiedź z wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Powiat Policki cały czas poszukuje możliwych źródeł sfinansowania tej inwestycji – dotychczas niestety bezskutecznie. We wrześniu 2020 r. złożyliśmy wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednak nie uzyskał on dofinansowania. W grudniu 2020 r. ogłoszony został kolejny nabór do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach tego naboru (w dniu 28 grudnia 2020 r.) ponownie został złożony wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Górnej i Koralowej – czekamy na rozstrzygnięcie naboru (wskazano tam perspektywę realizacji inwestycji od II kwartału 2021 r. do końca 2022 r.).

Dodatkowo weryfikujemy możliwości złożenia wniosku w ramach ogłoszonego naboru o wsparcie gmin popegeerowskich. Natomiast szczegółowe ustalenia dotyczące wsparcia ze strony Gminy Dobra będą prowadzone dopiero po ustaleniu poziomu wsparcia ze strony budżetu państwa.

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

  1. M.L.
    20 stycznia 2021    

    Koralowa wcale nie wygląda lepiej a miejscami nawet gorzej – tam też przydałoby się oznakowame pachołkami tych najgłębszych i największych ubytków zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęścia.

  2. TK
    29 stycznia 2021    

    Tradycyjnie dzięki ogromne za zangażowanie. Pomimo , że polubiłem Bezrzecze to czasem się ciśnie na ustach jedynie „ale bieda, ale wiocha” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody