Ścieżka rowerowa – prezentacja w Wołczkowie

Wołczkowo i ścieżka rowerowa 

Foto: Jakub Bessarab / Photographica nova

W minioną środę tj. 16.11.2016 w Wołczkowie odbyło się spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej, która będzie prowadzić od skrzyżowania na Głębokim w Szczecinie, przez Wołczkowo aż do ulicy Sportowej w Dobrej. Trasa ma liczyć 7 km.

Nie ukrywam, że osobiście jestem zainteresowana tematem. Dlatego wybrałam się na spotkanie.

Próbowałam kilka razy wybrać się na wycieczkę rowerową z Bezrzecza do Głębokiego. Za każdym razem miałam duszę na ramieniu gdy jechałam z moją córką po chodnikach i ulicy. Wszyscy wiemy jak wygląda droga z Wołczkowa do Głębokiego. Brak poboczy, brak chodników sprawia, że jazda rowerem, szczególnie z dziećmi jest niebezpieczna.

Wybudowanie ciągu rowerowego umożliwi też bezpieczne przemieszenie się do Dobrej i Buku gdzie znajduje się cudowna ścieżka rowerowa prowadząca wzdłuż pasa granicznego. Teraz wyjazd rowerem z dzieckiem to trochę jak rosyjska ruletka.

 

Prezentacja 

Foto: Jakub Bessarab / Photographica nova

Na środowym spotkaniu przedstawiciel bura projektowego zaprezentował pierwszy wariant ścieżki rowerowej. Został szczegółowo omówiony wariant zakładający przebieg drogi rowerowej prawą stroną „powiatówki” ( patrząc od Szczecina z kierunku jez. Głębokie). Ten wariant trasy ma liczyć 2 metry szerokości, a miejscami  w przypadku połączonego ruchu pieszego z rowerowym 3,5 metra szerokości. Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców samego Wołczkowa jak i okolic. Liczba osób potwierdza, to jak ważna jest dla nas mieszkańców ścieżka rowerowa. Prócz prezentacji głos zabierali mieszkańcy, którzy mieli swoje uwagi i spostrzeżenia co do projektu.

Ja tylko nadmienię w tym miejscu, że do realizacji projektu jest jeszcze długa droga. W tej chwili po spotkaniach oraz po analizie uwag ze spotkań zostanie wybrany szczegółowy wariant rozwiązania, dla którego opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy.

Ścieżka rowerowa ma być oddana do użytku w 2020 roku. Ktoś teraz z Was powie, że dopiero w 2020? To nie jest aż tak odległy termin. Najważniejsze, że ścieżka rowerowa to już nie mrzonki, ona na prawdę powstanie.

 

Dla przypomnienia:

Foto: Jakub Bessarab / Photographica nova

Władze samorządowe planują budowę ścieżki rowerowej od skrzyżowania na Głębokim w Szczecinie do ulicy Sportowej w Dobrej. Do wydania z unijnych pieniędzy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jest w regionie metropolitarnym Szczecin kilkanaście milionów euro. Projekt inwestycyjny opiewa na sumę 10 milionów złotych. Warunek – projekty, które wykraczają poza zasięg i potrzeby pojedynczych samorządów. Dlatego  ten projekt znalazł się na liście priorytetowych inwestycji Gminy Dobra, Powiatu Police i miasta Szczecin.

 

Ścieżka rowerowa z Bezrzecza

Foto: Jakub Bessarab / Photographica nova

Chcielibyście ścieżkę rowerową w Bezrzeczu łączącą Wołczkowo, Głębokie czy Dobrą? Na razie pozostaje to w sferze marzeń, ale obecna na spotkaniu pani wójt wspomniała o planach budowy ścieżki w Bezrzeczu. Tym bardziej, że niebawem miasto Szczecin rozpocznie remont ulicy Koralowej gdzie w pasie jezdni będzie wybudowana ścieżka rowerowa. Wicestarosta Paweł Mirowski jest zdania iż z powodu modernizacji Szczecińskiego odcinka ulicy Koralowej rozważana jest w starostwie Police możliwość kontynuacji prac na terenie odcinka ulicy Koralowej będącej w zarządzie powiatu Polickiego. Stanowiłoby to kontynuację przedsięwzięcia miasta Szczecin i ujednoliciłoby infrastrukturą na całej długości ulicy co za tym idzie na pewno poprawiłoby to bezpieczeństwo na tym odcinku drogi.

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.