Sąsiedzka akcja – ratowanie Bezrzecza

Jakiś czas temu informowałam Was, iż do końca listopada tego roku można składać wnioski w sprawie sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Dobra. Więcej na stronie [kliknij TU]

 

Ja również postanowiłam zawalczyć o pewną część Bezrzecza i w tym miejscu chciałam podziękować moim sąsiadom i wszystkim tym mieszkańcom, którzy podpisali się pod moim wnioskiem. Chciałam bardzo Wam podziękować za zaangażowanie i pomoc w zbieraniu podpisów szczególnie Olkowi i Marcinowi, sama bym tylu podpisów w tak krótkim czasie nie uzbierała. Pod wnioskiem podpisało się ponad 60 osób!

Dziś wniosek złożony w Urzędzie Gminy.

Chciałam Wam pokazać jak ważne są wspólne działania, bo tylko wspólnie możemy osiągnąć cel. W pojedynkę bardzo trudno jest się przebić, ciężko zwrócić uwagę na problem.

Czasami nam się nie chce, myślimy, że ktoś inny za nas coś zrobi, jesteśmy zabiegani, myślami jesteśmy gdzie indziej i ja to rozumiem. Dlatego gdy znajdzie się osoba, która wyjdzie z inicjatywą warto się przyłączyć, bo to dla dobra nas wszystkich.

 

Poniżej kilka informacji dla przypomnienia o co chodzi z tymi wnioskami i dlaczego to takie ważne. Pamiętajcie, że termin składania wniosków mija 30 listopada tego roku.

Zawalczcie o swoją przestrzeń życiową 

Drodzy sąsiedzi, mieszkańcy i znajomi z Bezrzecza, rozejrzyjcie się dookoła siebie. Popatrzcie w jakiej okolicy mieszkacie, zastanówcie się co jest jeszcze do uratowania w Bezrzeczu i okolicy? Każdy z Was widzi co się dzieje, każdy z Was często mówi, że brakuje w naszej Gminie ładu przestrzennego. Deweloperzy wciskają domy/osiedla w każdą wolną przestrzeń. Zaczyna nam być ciasno, zaczyna nam brakować zieleni, zaczyna się robić zwyczajnie w świecie – brzydko! Mamy problem z wodą, ciśnieniem, drogami, komunikacją, szkołą. Jest nas po prostu coraz więcej i więcej…

 

Jeśli nie chcecie obok siebie mieć:

  • mini stoczni jak w Mierzynie,
  • hali produkcyjnej,
  • osiedla przysłaniającego Wam widok,
  • sortowni śmieci czy oczyszczalni,

to musicie zawalczyć o miejsce w którym mieszkacie, w którym żyjecie.

 

Składanie wniosków

Wnioski składa się do 30.11.2021! 

Pisemnie:

Urząd Gminy Dobra,

Referat ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy

ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra

 

Osobiście:

Urząd Gminy Dobra,

Referat ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy

ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra

 

Drogą e-mail:

Zeskanuj wniosek i załącz do wiadomości elektronicznej.

gmina@dobraszczecinska.pl

 

Więcej informacji na temat konsultacji można uzyskać w Referacie ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy Urzędu Gminy Dobra, ul. Graniczna 24 a, 72-003 Dobra oraz pod numerem telefonu 091 424-19-76.

 

Dziecinnie proste

Składanie wniosku jest dziecinnie proste, piszesz odręcznie pismo gdzie wskazujesz miejsce/teren, podajesz numer działki, obręb miejscowości, który uważasz za cenny/ważny. Opisujesz we wniosku dlaczego teren ten ma być np. wyłączony z zabudowy, dlaczego ma być w danym rejonie zabudowa jedynie jednorodzinna, dlaczego tylko domy z jedną kondygnacją, lub zabudową do 9 metrów itp. itd.

 

To MY sami wiemy, co można poprawić lub zmienić w przestrzeni Bezrzecza, dlatego tak ważne jest Twoje zaangażowanie, Twój głos. Razem możemy stworzyć lepiej zaprojektowane Bezrzecze! Razem możemy uratować, to co jeszcze pozostało nietknięte. Razem możemy ujednolicić tereny pod zabudowę. 

 

Mapa

Na portalu mapowym możesz sprawdzić jakie obecnie jest przeznaczanie danego terenu:

GMINA DOBRA –PORTAL MAPOWY  [kliknij TU]

Wystarczy wybrać miejscowość i wpisać numer działki.

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody