Ruch wahadłowy w Bezrzeczu

Informacja prasowa w sprawie remontu Górnej i Koralowej

 

Rozpoczęły się główne prace związane z rozbudową ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A.

 

2 listopada rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Koralowej w Bezrzeczu. Prace te zostały skoordynowane z prowadzoną przez Miasto Szczecin przebudową ulicy Koralowej – w tym dniu zmieniona została również organizacja ruchu po stronie szczecińskiej inwestycji.

W środę 2 listopada sfrezowana została nawierzchnia jezdni ul. Koralowej na odcinku od okolic ul. Zaściankowej do skrzyżowania ulic Koralowej, Szkolnej i Górnej. Prace te prowadzone są przy ręcznym kierowaniu ruchem drogowym przez Wykonawcę.

 

Ruch wahadłowy od 3 listopada 

Od czwartku 3 listopada wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na ok. 170 metrowym odcinku od granicy administracyjnej z Gminą Miastem Szczecin (okolice ul. Zaściankowej) w kierunku szkoły. Dodatkowo wyłączona zostanie możliwość poruszania się pieszych chodnikiem po stronie południowej drogi. Wykonawca rozpocznie na tym odcinku prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

 

Opisywane zmiany to początek utrudnień w ruchu drogowym, które towarzyszyć będą mieszkańcom Bezrzecza przez kolejne miesiące – do końca trwania inwestycji, tj. do 31 grudnia 2023 roku.

 

 

Za wszelkie utrudnienia, w imieniu własnym i Wykonawcy serdecznie przepraszamy. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, wzajemną współpracę jak i przestrzeganie wprowadzanych ograniczeń.

Inwestycja dotycząca przebudowy drogi powiatowej Bezrzecze-Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu kosztować będzie 12 milionów 990 tysięcy złotych i uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 milionów 550 tysięcy złotych oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 miliony 300 tysięcy złotych. Ponadto, dzięki wzorowej współpracy pomiędzy samorządami, wsparcia finansowego udzieliła Gmina Dobra. Pozostała część środków finansowych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

Tekst: Magdalena Sochanowska/Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji/zdjęcie Eurovia Polska S.A.

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Jan
    15 listopada 2022    

    A jak otrzymać przepustkę aby móc poruszać się na remontowanych odcinkach drogi? Do tej pory można było z Diamentowej przez Wołczkowo obecnie jesteśmy całkowicie odcięci z każdej strony. Pozostaje tylko Nowowiejska, gdzie nie zawsze auto się mieści z innymi.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra