Rozpoczęcie Roku Szkolnego – przemyślenia

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018

Jak co roku w naszej szkole odbywają się dwa uroczyste apele z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. W tym roku o godzinie 9:00 spotkały się klasy starsze czyli IV-VIII, a o 11:30 dzieci młodsze czyli klasy I-III oraz odziały zerówkowe. Od wczorajszego dnia maluchy i starszaki rozpoczynają kolejny etap swojej edukacji.

 

Zmiana dyrektora szkoły

Podczas apelu żegnano dyrektor szkoły panią Małgorzatę Zielińską oraz powitano nowego dyrektora pana Jarosława Poźniaka (Dla przypomnienia artykuł: Nowy dyrektor w PSP Bezrzecze).

W tym miejscu chciałam podziękować pani Małgorzacie Zielińskiej za jej zaangażowanie i oddanie. Niejednokrotnie musiała Pani zderzyć się z wieloma trudnymi problemami, sytuacjami, musiała Pani znosić nas, niejednokrotnie, trudnych rodziców. Mam nadzieję, że mimo tego będzie nas Pani dobrze wspominać.

Panu Jarkowi Poźniakowi życzę cierpliwości, głowy pełnej pomysłów i samych sukcesów. I tak jak do tej pory… służę pomocą mojej skromnej osoby. Może Pan na mnie liczyć 😉

 

 

Drogie dzieci, szanowni nauczyciele, rodzice…

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2018/2019 składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy rozpoczynają przygodę z nauką, życzę aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom uczniów, życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.

 

Moje przemyślenia

Mam swoje przemyślenia i postanowiłam się z nimi podzielić. Od 7 lat drepczę do PSP Bezrzecze. Widzę jak nasze dzieciaki dorastają w tych murach, widzę jak szkoła się zmienia, co roku dochodzą nowi nauczyciele. Staram się pomagać w różnych sprawach szkolnych i naprawdę żyję życiem naszej wspólnej szkoły.

Bardzo zależy mi na tym, by nasza szkoła była szkołą idealną. Wiem też, że czasami trzeba wskazać problemy, o których wszyscy wiemy, ale nikt nie chce tego powiedzieć głośno. Więc ja będę pierwsza 😉

 • Sala gimnastyczna – Mamy salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Jednak od jakiegoś czasu chyba każdy zauważył problem z wentylacją. Przy większych imprezach jest w niej bardzo duszno. W dniu wczorajszym prawdopodobnie z tego też powodu zasłabło jedno z dzieci.
 • Nagłośnienie – Niestety nie działa jak należy. Często nie jesteśmy w stanie zrozumieć o czym mówią przemawiający. Szkoda dzieci, które wkładają swoje serce i czas podczas przedstawień i występów.

Pamiętam apele i uroczystości na zewnątrz. Piękna pogoda sprzyja do wyjścia i przywitania nowego roku w lepszych warunkach niż duszna sala. Szkoda, że nie wykorzystano sprzyjającej aury.

 

Plan lekcji 

Przybyło nam 16 nowych nauczycieli. Grono pedagogiczne to obecnie prawie 60 osób.  Oznacza to również, że przybyło nam dzieci i znowu zrobił się armagedon. Jak się Wam podobają plany? Z pewnością pochylę się jeszcze nad tym tematem.

Ale na to przyjdzie jeszcze czas. Tym czasem zapraszam do galerii:

 

Galeria – rozpoczęcie roku szkolnego 2018

« 2 z 2 »

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

2 Komentarzy

 1. Mr
  4 września 2018    

  Waga plecaka dzisiaj mojej córki… Mam nadzieję że w tym roku zajmą się tym. Oczywiście ważenie plecaków(jak to się odbyło w zeszłym roku szkolnym) w dniu gdzie dzieci miały najlżejsze plecaki jest śmieszne… Normalnie mają o wiele cięższe.

 2. Jacek
  5 września 2018    

  To raczej nie wina hali, a programu rozpoczęcia, można było darować dzieciom wszystkie te procedury zmiany dyrektora, ewentualnie skrócić do minimum. Podziękowania i zasłużone słowa uznania, przekazać poza apelem… w gronie pedagogicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.