Rozbiegana Gmina – bieg w Grzepnicy

W minioną sobotę tj. 16.09.2017 u naszych sąsiadów w Grzepnicy było bardzo zdrowo i sportowo. 🙂

 

Rozbiegana Gmina

 

Wybrałam się po raz drugi z całą moją rodzinką na bieg przełajowy na dystansie 4 km i 8 km w ramach corocznej akcji „Gmina Dobra Biega”. Pogoda dopisała i oczywiście nie zabrakło małych i dużych biegaczy. Miło patrzeć jak coraz więcej dzieci garnie się do sportu i my dorośli również zaczynamy wychodzić z domów, bo wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch! 🙂

 

 

Gość specjalny

Swoją obecnością zaszczycił Mistrz Polski i Olimpijczyk Roman Kulesza, który trenuje gimnastykę sportową. Poprowadził rewelacyjną rozgrzewkę oraz dał przykład i pobiegł z wszystkimi w biegu na dystansie 4 km. Wraz z panem Robertem, była jego żona Marta Pihan-Kulesza również polska gimnastyczka, olimpijka z Pekinu i Londynu.

 

Wybiegane szczęście 

Bieg w tym roku odbył się w Grzepnicy, a nie zaś w Wołczkowie. Ze względu na budowę w Wołczkowie boiska bieg przeniesiono właśnie do sąsiadów z Grzepnicy.  Pierwszy raz byłam w tej miejscowości i nie ukrywam, że zachwyciła mnie malownicza okolica.

Trasa biegu, powiem szczerze, wymagająca. Tego dnia odbył się bieg na dystansie 4 km i 8 km. Gratulacje dla pani Mai z naszej szkoły, która pobiegła na dystansie 8 km wraz z dwiema uczennicami z naszej szkoły. Dziewczynki dzielnie się spisały i dały radę! Dystans 8 km to już nie przelewki 😉 „Ścigaliśmy” się w pięknych okolicznościach przyrody. Z tego co zauważyłam, każdy miał swoją metodę na bieg. Jedni łączyli marszobieg ze sprintem, inni od samego startu aż do mety pędzili jak torpedy, a niektórzy maszerowali jak żołnierze. 🙂 Najważniejsze, że każdy dotarł do mety i wyprodukował sobie mnóstwo endorfin szczęścia.

 

 

Po zakończeniu biegu odbyło się losowanie nagród i pokaz gimnastyczny przygotowany przez gościa specjalnego.

Bardzo dobrze, że zaczynamy się ruszać! Polecam każdemu, bo ruch to zdrowie, a to zaprocentuje, więc żyjmy zdrowo!

 

« 2 z 2 »

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.