Różane Dożynki w Gminie Dobra

15 sierpnia (czwartek) o godzinie 15.00 na boisku sportowym w Dobrej odbędą się Dożynki Gminne organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Kilka lat temu nazwa ewoluowała i powstały „Różane Dożynki” .

Zgodnie z tradycją imprezę poprzedzi msza święta, która rozpocznie się o godzinie 14.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata mieszczącym się przy ul. Klasztornej 1 w Dobrej. Następnie korowód w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot przejdzie ulicami Dobrej w kierunku boiska sportowego, gdzie oficjalnie zostaną otwarte dożynki.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W godzinach popołudniowych na scenie prezentować będą się sołectwa gminy Dobra, które zaprezentują swój warsztat artystyczny. Bezrzecze zaprezentuje się o godzinie 17:00. W trakcie trwania imprezy odbędą się konkursy m.in. na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne.
Zgromadzona publiczność będzie miała okazję obejrzeć wyjątkowe pokazy ułańskie Klubu Kawaleryjskiego im. XII Pułku Ułanów Podolskich.

 

Program Różanych Dożynek

 

 

O godzinie 20:25 wystąpi  Ivan Komarenko – polsko-rosyjski piosenkarz, aktor i osobowość medialna, wokalista zespołu Ivan i Delfin (2002–2007), z którym reprezentował Polskę w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji (2005).

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody