Robimy prezenty dzieciom z oddziałów onkologicznych!

Wiem, wiem, wiem…. dużo akcji, dużo zbiórek, ale tak to jest… zbliżają się święta, a to czas wyjątkowy i w tym okresie jest wiele cudownych akcji, jest wiele osób potrzebujących. Chciałoby się pomóc każdemu, jednak wiadomo, nie jesteśmy w stanie wyciągnąć ręki do każdego ale….. ale jestem przekonana, że każdy znajdzie choćby jedną akcję do której się przyłączy i pomoże. 🙂

Pomaganie nie boli, pomaganie produkuje endorfiny szczęścia, pomaganie procentuje! 

 

Pani Ewa i pani Kasia z naszych zerówek poprosiły mnie o rozpropagowanie wyjątkowej, niesamowitej i pięknej akcji!

Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku [kliknij TU]  oraz [kliknij TU] to ekipa, która sprawia, że mali Wojownicy z oddziałów onkologicznych zapominają o swojej chorobie. Ich głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie, że diagnoza to nie wyrok.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Muszkieterowie Szpiku oraz My, Wy możemy zrobić dzieciakom prezenty.

 

Cel zbiórki?

Cel jest oczywisty – sprawić, aby święta stały się wyjątkowe dla chorych dzieci, które muszą spędzać ten czas w szpitalach. Święta to czas oczekiwania, radości i prezentów, ale nie wszystkie dzieciaki w tym roku spędzą je w domu. Są też takie, które będą musiały zostać na oddziale hematologii i onkologii. Ale można rozświetlić im ten czas!!!

 

Co zbieramy?

Zbieramy słodycze, maskotki, kredki, malowanki oraz gry i zabawki edukacyjne. Maskotki, gry i zabawki nie mogą być używane (trzeba pamiętać, że to dzieci przebywające na sterylnych oddziałach szpitalnych).

Kto zbiera i gdzie?

W naszej szkole w Bezrzeczu zbierają panie z zerówki pani Ewa i Kasia. Nowy budynek szkoły, I piętro, sala nr 117 grupa „Muchomorów”. Uwaga nie pakuj prezentów! Zrobimy to na sam koniec tak, aby można było stworzyć w miarę porównywalne upominki.

 

Jaki termin zbiórki?

Zbiórkę rozpoczęła się już 7 listopada, a skończymy 10 grudnia tak, aby pozostał czas na przetransportowanie prezentów do naszej siedziby, zapakowanie i przekazanie dzieciom.

 

 

Warto pomagać! Podajcie dalej!

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.