Remont Modrej i Koralowej jeszcze w tym roku!

Urząd Miasta Szczecin jest w trakcie opracowywania organizacji ruchu na czas przebudowy Szczecińskiego odcinka ulicy Modrej i Koralowej.

 

W kwietniu powinniśmy poznać szczegóły w zakresie funkcjonowania komunikacji miejskiej na czas robót budowlanych, które potrwają do 2018 roku.

Przygotowana tymczasowa organizacja ruchu ma zapewnić mieszkańcom i ZDiTM Szczecin możliwość przejazdu podczas prowadzonych robót budowlanych. Zapraszamy w tym miejscu do zapoznania się z przygotowanym już projektem stałej organizacji ruchu jaki będzie obowiązywać po zakończeniu inwestycji.  dokumentacja PDF [kliknij TU]

 

Remont jeszcze w tym roku

Szesnastomilionowa inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku obejmować będzie kompletna przebudowę istniejącej infrastruktury. Powstanie nowa nawierzchnia, pasy rowerowe, chodniki, nowoczesne oświetlenie drogowe i niestety tylko jedna zatoczka autobusowa plus kilka miejsc postoju autobusów w pasie drogowym. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2018. Opisana inwestycja dotyczy Szczecińskiego odcinka tego szlaku komunikacyjnego Bezrzecza .

 

Powiat Police zapowiada remont części po stronie gminy Dobra

Powiat Policki będący zarządcą dalszego odcinka tej trasy od ulicy Zaściankowej i dalej w kierunku Wołczkowa zapowiada dalszą rozbudowę tego odcinka do pętli autobusowej 74. Prace nad przygotowaniem koncepcji i projektu już trwają. Przewidywana jest przebudowa pętli autobusowej oraz zmiana skrzyżowania przy szkole w rondo. Poza tym koncepcja przewiduje kontynuację ścieżki rowerowej do mniej więcej wysokości aktualnego skrzyżowania przy szkole.

 

Najważniejsze 

Z przedstawionej na stronie szczecińskiego magistratu 183 stronicowej dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy ul. Modrej i Koralowej Sołtys Bezrzecza Piotr Piosicki wyłowił ciekawostki, które zaprezentował na swoim profilu Facebook.

 

1. Projektuje się przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi. Na skrzyżowaniach z ul. Zaściankową, Brylantową i Rozmarynową projektuje się wyniesione sugerowane przejścia dla pieszych o szerokości 4m. Na skrzyżowaniu z ul. Wronią i ul. Żyzną projektuje się wyniesienia na wysokości chodnika od strony wjazdu na ul. Modrą.
2. Na przebudowywanym odcinku zaprojektowano jedną zatokę autobusową i siedem miejsc do zatrzymań autobusów.
3. Wzdłuż ulicy zaprojektowano chodnik obustronny o szerokości 2m oraz pas rowerowy o szer. 1,5m oznaczony kolorem czerwonym.
4. Projektuje się przebudowę oświetlenia poprzez demontaż istniejącego oraz budowę nowego oświetlenia LED – w celu dodatkowego doświetlenia przejść dla pieszych projektuje się wykorzystanie opraw LED z optyką dedykowaną dla przejść tj. o asymetrycznym rozsyle strumienia.
5. Wody deszczowe z ul. Modrej i Koralowej będą odprowadzane przez nowoprojektowane wpusty deszczowe do istniejącej i przebudowywanej kanalizacji deszczowej. Z uwagi na projektowany pas rowerowy, projektuje się wpusty deszczowe krawężnikowe.
6. Na wysokości Lidla wyznaczony będzie dodatkowy pasu ruchu (lewoskręt) dla pojazdów skręcających na parking sklepu.
7. Pod inwestycję zostanie wycięte 40 drzew i 70m2 krzewów. Jakie drzewa zostaną usunięte można zobaczyć na stronie magistratu. [kliknij TU] Do 31 grudnia 2019 zostaną zrobione nowe nasadzenia.

Pełna dokumentacja dokumentacja PDF [kliknij TU]

10 Komentarzy

 1. Grzegorz
  28 lutego 2017    

  Super sprawa nareszcie zapanuje ład i porządek. Już myślałem że Szczecin o Krzekowie zapomniał…

 2. Marcin
  28 lutego 2017    

  Mam nadzieję, że zrobią więcej przejść dla pieszych, a obecne przesuną w bardziej praktyczne miejsca tj. na wysokości Lidla (a nie jak obecnie, że wysiadający na przystanku vis a vis Lidla muszą się porządnie cofać do zebry, żeby bezpiecznie dojść do sklepu. Podobnie jest dalej przy „Czerwonej Torebce”, gdzie przez brak zatok autobusowych, te zatrzymując się na przystanku są wyprzedzane przez samochody osobowe, a za autobusem przechodzą ludzie na pasach. Przydałoby się dodatkowe przejście na odcinku sklepu ogrodniczego oraz spowalniacze, jak na ulicy Łukasińskiego, żeby piraci drogowi mieli ograniczenia.

 3. Piotr
  28 lutego 2017    

  Jedna sugestia dla właścicieli działek, znajdujących się wzdłuż nowo projektowanej i przebudowywanej drogi. Wszyscy powinni otrzymać pismo, że mają jedyną niepowtarzalną okazje na dokonanie niezbędnych podłączeń do nowo budowanych instalacji widno-gazowo-prądowo-kanalizacyjno-teletechnicznych. Po zakończeniu prac rycie, dziurawienie i pseudo łatanie nowej drogi będzie niemożliwe. Większość dziur, zapadniętych studzienek i „przeszkód” na Modrej i Koralowej to pozostałości po pseudo-fachowcach.

 4. Karolina
  1 marca 2017    

  Wszystko super… tylko ten brak zatoczek autobusowych-dla mnie to absolutnie nietrafione rozwiązanie „modernizacji drogi”.

 5. Margaret
  7 sierpnia 2017    

  A kiedy w końcu ten remont ruszy?

  • Jola
   13 września 2017    

   Zatoczki autobusowe być muszą! Ponawiam pytanie – kiedy rozpocznie sie remont?

   • Redakcja
    13 września 2017    

    Powiem tak! Zatoczki być muszą i każdy z nas użytkowników tej drogi to wie. ale nikt nie pytał nas o zdanie gdy tworzono projekt i zatoczek nie będzie, bo projekt jest zamknięty i zaakceptowany. Usunięcie choćby jednej zatoczki uprzykrzy nam życie…. Z tego co pamiętam to usuwają jedną zatoczkę.

    Co do remontu: Będę za jakiś czas robić wpis o nieszczęsnej Modrej/Koralowej ale już teraz mogę na 100% napisać, że remontu nie będzie w tym roku! Kolejny raz urzędnicy i prezydent Szczecina zagrali nam na nosie.

   • eReS
    15 września 2017    

    Z tymi zatoczkami to nie taka znowu tragedia. 4 autobusy na godzinę, po 20 sekund na przystanku… Bez przesady.

    P.S. „Poza tym” a nie „po za tym” 🙂

    • Redakcja
     15 września 2017    

     Zachęcam do zrobienia testu. Niech Pan (tak myślę, że Pan) przez parę dni w godzinach szczytu stanie z zegarkiem i sprawdzi ile się czeka. Zabranie choćby jednej zatoczki pogorszy sprawę. Generalny remont ma być po to by nam pomóc, ułatwić życie, a niestety…….
     Zresztą każdy jest z nas ekspertem, ile osób tyle opinii, jak to się mówi? „Jeszce się taki nie urodził co by każdemu dogodził” .

     Nie ma co się emocjonować, bo remontu jak nie ma tak nie będzie……; Niech zaczną to będziemy sobie narzekać 😉

  • Redakcja
   13 września 2017    

   Będę za jakiś czas robić wpis o nieszczęsnej Modrej/Koralowej ale już teraz mogę na 100% napisać, żę remontu nie będzie w tym roku! Kolejny raz urzędnicy i prezydent Szczecina zagrali nam na nosie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły