Remont Górnej i Koralowej – spotkanie ze Starostą

Remont Górnej i Koralowej – temat cały czas gorący. To, że nic nie słychać o naszej drodze, nie oznacza, że nic się nie dzieje.

Jako mieszkańcy zrobiliśmy szum, zorganizowaliśmy protest, zwróciliśmy uwagę mediów, pokazaliśmy, że MY mieszkańcy Bezrzecza jesteśmy dobrze zorganizowani. Teraz czas na ustalenia, czas na konkrety, czas na oddanie pałeczki temu, kto może więcej.

Spotkanie ze Starostą 

W dniu dzisiejszym tj. 27.01.2020 reprezentanci komitetu społecznościowego byliśmy na spotkaniu u pana Starosty Andrzeja Bednarka gdzie dyskutowaliśmy na temat naszej sypiącej się drogi.

Obecni byli:

Andrzej Bednarek – Starosta Pilicki

Joanna Napiwodzka – Wicestarosta Policki

Magdalena Sochanowska – naczelnik wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg

Jan Włodarczyk – inspektor/organizacja ruchu

Piotrek, Wojtek i moja skromna osoba – członkowie Komitetu Społecznościowego

 

Temat trudny, dyskusja gorąca ale trzeba zacząć działać i trzeba zacząć wierzyć, że będzie dobrze….

 

Fakty:

W harmonogramie napraw ulicy Górnej i Koralowej widnieje data 2023 i jest to najbardziej realny termin remontu drogi. Uzależnione jest to od wielu czynników np. remonty i naprawy innych dróg powiatowych które już są remontowane lub czekają w kolejce. Z rozmowy wynika, że nasza ulica Koralowa i Górna jest następną, która będzie remontowana i będzie to największa inwestycja w najbliższym czasie.

 

Koszt remontu jaki został wyliczony na rok 2017 to ok. 9 milionów złotych, trzeba zakładać, że koszt ten może wzrosnąć do ok. 10 milionów złotych. 

 

Pieniądze jakie Powiat potrzebuje jako swój wkład własny to ok. 1,5 miliona złotych.

 

Projekt drogi został wykonany w 2017 roku i dobra informacja jest taka: projekt nie ma terminu ważności! Za jakiś czas postaram się na swojej stronie zamieścić prezentację nowej drogi.

 

Powiat będzie składał wniosek do Wojewody Zachodniopomorskiego o dofinansowanie remontu drogi ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w odpowiednim czasie, tak by można było spełnić wszelkie zobowiązania. Do tej pory dofinansowanie takiego remontu to aż 60% całej inwestycji.

 

Powiat będzie prosił o wsparcie finansowe również Gminę Dobra, bo bez wsparcia naszej Gminy remont będzie niemożliwy. Tu trzeba wspomnieć również o tym, iż projekt został wykonany z pieniędzy gminnych.

 

Pan Starosta dobrze zdaje sobie sprawę z tego w jakim stanie jest nasza droga, widzi też to jak MY – MIESZKAŃCY jesteśmy zorganizowani i zdesperowani, dlatego obiecał podjąć kroki by już teraz poprawić bezpieczeństwo na naszej drodze. 

Ustalenia:

 • Powiat wystąpi z wnioskiem do policji w celach prewencyjnych, w celu poprawy bezpieczeństwa na ulicy Górnej w Bezrzeczu (np. kontrola radarowa).
 • Pod koniec lutego otrzymamy harmonogram drobnych prac poprawiających bezpieczeństwo na drodze np. odmalowywanie pasów, łatanie ubytków w drodze,  dodatkowe znaki przy przejściach dla pieszych itp. itd.
 • Rozważenie i poszukanie możliwości o ograniczeniu ruchu tranzytowego (pojazdy ciężarowe).
 • Obiecano nam, iż będziemy na bieżąco informowani w sprawie ulicy Górnej i Koralowej, tak byśmy wiedzieli na jakim etapie jest remont drogi powiatowej.

 

 

 

Czy jest to zadowalające? Może się wydawać, że to za mało, ale od czegoś trzeba zacząć…. Być może, to maleńkie światełko w tunelu i musimy uwierzyć, że jest tak jak nam mówią…..

Trzymam rękę na pulsie i o wszystkim będę Was informować, bo to nasza wspólna sprawa!

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

 

5 Komentarzy

 1. Krzysztof
  27 stycznia 2020    

  A jak sprawa wygląda z częścią Koralowej należącej do miasta i Modrą? Remontu wymaga droga aż do ronda przy Szerokiej/Szafera..

  • Redakcja
   27 stycznia 2020    

   To już inna historia. Miała być robiona już dawno temu ale nagle pan Krzystek postanowił zrobić rewolucję na Zawadzkiego, potem rondo na Głębokim i za chwilę znowu coś wymyśli…..

   • Mar
    30 stycznia 2020    

    jak to „inna”? myślałem, że walczymy o remont tak Koralowej jak i Górnej – nie dajmy się podzielić
    … :/

 2. Mieszkaniec
  27 stycznia 2020    

  Do listy życzeń dopisał bym oświetlenie przejść dla pieszych za końcowym 74 i zorganizowanie kontroli radarowej zanim dojdzie do tragedii.
  Na geoportalu są dziesiątki zgłoszeń w tym miejscu ale policja ma to gdzieś…

 3. Stefan
  1 lutego 2020    

  Jestem po prostu zażenowany czytając takie informacje. Oznacza to, że ludzie tworzący takie plany i podejmujący takie decyzje nie dorośli do swoich funkcji. Brak mi słów na określenie decyzji, która nakazuje czekać ludziom jeszcze 4 lata w sytuacji, kiedy stan drogi jest katastrofalny. Mając gotowy projekt od roku 2017 nie zrobiono nic. Proszę o tym pamiętać przy następnych wyborach. Tacy ludzie jak obecne władze starostwa powinni raz na zawsze zniknąć, bo nie nadają się do pełnienia żadnych funkcji. Po prostu dno…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody