Radny zaradny kłuje w oczy

To teraz będzie bardzo osobiście!

 

Większość z Was wie, że od listopada 2018 działam jako Radna Gminy Dobra. To dla mnie nowe doświadczenie, które w jakimś stopniu utwierdziło mnie w przekonaniu, że nawet w najmniejszej społeczności zawiązują się układy, powiązania, a patrzenie w innym kierunku niż „większość”, może sprawiać problemy…

 

Paweł Malinowski mieszkaniec Mierzyna, społecznik z powołania, założyciel Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, Radny Gminy Dobra, mój kolega właśnie musi zmierzyć się z tym patrzeniem w innym kierunku.

 

Radny Zaradny 

Na mojego kolegę Pawła, do pana wojewody, kilka dni temu ktoś złożył zawiadomienie, NIE! co ja wygaduję, złożył DONOS. Jeśli ktoś się nie podpisuje pod poważnymi zarzutami jakie kieruje wobec Radnego Gminy Dobra, to jak to inaczej nazwać? [kliknij TU]

Paweł jak mało kto mówi to co myśli, nie boi zmierzyć się z trudnym tematem, jest głośny i wszędzie go pełno, ale czy to źle? Właśnie dzięki temu, jest tym kim jest! Potrafi się teleportować i być w kilku miejscach naraz. 🙂 Z poświęceniem, kosztem swoich najbliższych jest na każde zawołanie i służy swoją pomocą. Paweł to typ radnego ZARADNEGO! Jednak są tacy, komu zaradność Pawła kłuje w oczy.

 

Donos 

Donos dotyczy tego, iż Paweł Malinowski jako Prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus” prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia Gminy Dobra.  Fundacja ma niby otrzymywać dotacje, a imprezy organizowane przez Pawła miałby odbywać się na terenie stanowiącym własność naszej Gminy.
Sankcją za naruszenie ustawowego zakazu łączenia funkcji lub działalności jest wygaśnięcie mandatu radnego. Wygaśnięcie mandatu radnego stwierdza rada w drodze uchwały, w terminie miesiąca od dnia wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu.

Paweł Malinowski odnosi się do tych absurdalnych zarzutów na swoim profilu. Zachęcam zobaczcie jak się pozbywa Radnego zaradnego. [link]

Ważne w tym wszystkim jest to, że ktoś kto wysłał donos zrobił to z pełną premedytacją wiedząc zapewne, że działalność Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus opiera się w 100 % na zasadach wolontariatu. I ta zasada dotyczy zarówno Zarządu Fundacji jak i Rady Programowej Fundacji oraz wolontariuszy organizujących rajdy, szkolenia czy inne wydarzenia. Paweł Malinowski Prezes Zarządu Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie pobiera i nie pobierał żadnego wynagrodzenia co można sprawdzić w jego oświadczeniu majątkowym gdzie widnieje 0 zł!

Najgorsze w tej całej sytuacji jest to, iż na grudniowej sesji MY RADNI mamy zadecydować/zagłosować za tym czy mandat radnego Malinowskiego ma wygasnąć!

 

Nachodzą mnie pytania:

–  Komu tak bardzo przeszkadza Paweł Malinowski?

–  Komu nadepnął na piętę?

–  Komu zalazł za skórę?

Czy pan wojewoda będzie miał kolejne zawiadomienia, znaczy donosy, na kolejnych „głośnych” radnych?

Donos od Oburzonych mieszkańców (tak się podpisano w zawiadomieniu do pana wojewody)….

oburzeni mieszkańcy – kto następny? 

 

Powstało wydarzenie w obronie Pawła „Murem za Pawłem Malinowskim” [kliknij TU]

Szanujmy się 

Radni, to ludzie wybrani w wyborach samorządowych, w głosowaniu powszechnym przez mieszkańców danego obszaru. Radny ma działać dla dobra mieszkańców i swojej Gminy/miejscowości. Tak właśnie działa Paweł, dla dobra mieszkańców!

Każdy z nas jest inny, każdy z nas działa inaczej, każdy ma swoje jakieś cele. My radni też jesteśmy ludźmi więc i my się od siebie radnych różnimy ale musimy się szanować, bo bez tego nie dojdziemy nigdzie…..

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody