Radny i Sołtys Bezrzecza – opinia i stanowisko w sprawie budowy marketu

Powracam do tematu budowy obiektu handlowo-usługowego w Bezrzeczu w bliskim sąsiedztwie szkoły.

 

Opinia radnego 

Powinniście poznać opinię Janusza Zarzyckiego Radnego Gminy Dobra, mieszkańca Bezrzecza, który wraz ze mną był obecny na dyżurze radnych. Warto zapoznać się z jego opinią gdyż pan Janusz ma ogromne doświadczenie zawodowe i wiedzę techniczną.

 

W czasie dyżuru 15 stycznia wraz z Radną Katarzyną Ciurzyńską odbyliśmy dwa spotkania z mieszkańcami Bezrzecza i Wołczkowa.

Grupa mieszkańców Bezrzecza wzburzona planami inwestycji w pobliżu skrzyżowania przy szkole (patrz wpis Radnej Katarzyny Ciurzyńskiej http://mojebezrzecze.pl/market-przy-szkole-w-bezrzeczu/…) obawia się negatywnych skutków oddziaływania inwestycji na otoczenie. Obawy mieszkańców to przede wszystkim zwiększony ruch drogowy na ruchliwej drodze, pogorszenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu przy szkole, usytuowanie wysokich murów oporowych w sąsiedztwie domostw oraz zakłócenie miru domowego sąsiedztwem obiektu handlowo-usługowego.

Mieszkańcy są poruszeni tym, że nie bacząc na ich obawy, Wójt Gminy Dobra zamierza wydać decyzję o warunkach zabudowy spółce Zielony Rynek 2 BT sp. z o.o. sp. k. z Krotoszyna. Z okazanych nam nam kopii dokumentów (w tym projektu decyzji o ustaleniu warunków zabudowy) wynika, że obawy mieszkańców są uzasadnione.

Uważamy, że Urząd Gminy w Dobrej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, powinien wstrzymać wydanie decyzji, aby inwestor uzupełnił prace studialne w określonym zakresie. Prace studialne powinny objąć opracowania dotyczące zwiększonego ruchu drogowego, bezpieczeństwa na skrzyżowaniu przy szkole oraz oddziaływania inwestycji na przylegające domostwa. Ponadto inwestor powinien dostarczyć dokumentację przedstawiającą projekt niwelacji terenu, usytuowanie i wysokości murów oporowych, a także ich wpływ na sąsiednie tereny.

Koniecznym wydaje się dodać, że opisana powyżej sytuacja niekontrolowanego i chaotycznego zagospodarowania i rozwoju miejscowości, o czym pisaliśmy wielokrotnie, wynika z braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Prawidłowy rozwój miejscowości nie może opierać się na decyzjach o ustaleniach warunków zabudowy, gdyż presja inwestorów oraz ograniczone możliwości Gminy do przeciwdziałania tej presji, prowadzą do „nieładu” przestrzennego i w efekcie do pogorszenia warunków życiowych mieszkańców.

Janusz Zarzycki Radny Gminy Dobra

 

Zamieszczam również opinię i stanowisko sołtysa Bezrzecza Piotra Piosickiego i Rady Sołeckiej Bezrzecze.

 

 

Zamieszczam także jeden z wielu komentarzy mieszkańców, które pojawiają się pod moim wczorajszym wpisem.

 

Dlaczego ja się pytam jak zwykle dobro mieszkańców jest na szarym końcu? Apeluje do Władz Gminy – zacznijcie w końcu patrzeć na dobro mieszkańców, a nie na swoje zyski. W końcu my tu mieszkamy i żyjemy i dlaczego po raz kolejny ma zostać zaburzony nasz spokój i harmonia? Kolejny armagedon będzie w okolicy Bezrzecza? A co będzie jak dojdzie remont Koralowej ?!?! Kolejny wjazd do hipermarketu jeszcze bardziej utrudni ruch na już sparaliżowanej drodze. Masakra. My Mieszkańcy mówimy kategoryczne NIE !!!!!!!!

 

Co Wy o tym sądzicie? Wasz głos jest ważny i niech będzie usłyszany! 

 

6 Komentarzy

 1. Zaniepokojony
  17 stycznia 2019    

  Nie ma co – będzie Armagedon: http://zielonyrynekgaleria.pl/nowe-realizacje/

 2. Mieszkaniec Gminy Dobra
  17 stycznia 2019    

  „Liczą się dokumenty, a nie opinie mieszkańców” Wójt Teresa Dera. – to jej słowa, ciągle aktualne, tyle w temacie.

 3. AGNIESZKA PM
  17 stycznia 2019    

  Jestem przeciw nowemu marketowi. W Bezrzeczu jest ich już wystarczająca ilość.

 4. Asia
  18 stycznia 2019    

  Bardzo prosimy, żeby na ogrodzonym terenie tuż przy kulach-wyjazd z osiedla z Zaściankową mógł powstać jedynie mini park i plac zabaw dla dzieci I NAJLEPIEJ ZAKAZ JAKIEJKOWIEK TRWAŁEJ ZABUDOWY.
  Czy byłby Pan radny tak miły i napisał w tej sprawie petycję do odpowiednich władz? 🙂

 5. Aleksandra
  21 stycznia 2019    

  Jestem przeciwko budowie kolejnego marketu w Bezrzeczu i to jeszcze w takim miejscu, masakra, niedaleko ma jeszcze być basen i co jeszcze tam naćpają? może wysypisko?

 6. Piotr
  25 stycznia 2019    

  Jednak udało się sprzedać ten teren właścicielowi po dość długim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.