Puszcza Bukowa odetchnęła z ulgą!

W minioną sobotę tj. 22.09.2018  brałam udział z moimi dzieciakami w akcji ploggingowej czyli połączenie biegania ze sprzątaniem Puszczy Bukowej.

 

Tego jeszcze nie było

Pierwsza taka akcja w naszym województwie, muszę przyznać, że wciągnęliśmy się na całego. Moja drużyna uzbierała ponad 27 kg śmieci. Z jednej strony to smutne, że nasze ogromne zielone Płuca są tak zaśmiecone. To smutne, że są na świecie ludzie, którzy mają za nic przyrodę!

Dzięki akcji ” Raz, dwa, trzy Łobuziaki z ekologią na Ty” Puszcza Bukowa odetchnęła z ulgą!

Uzbierano prawie 700 kg śmieci!!!

 

Przyjemne z pożytecznym 

Na samym początku zostały zorganizowane biegi dla dzieci, które zostały podzielone na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegu został nagrodzony przepięknym medalem i nagrodą rzeczową.

 

Dodatkowo uraczono nas kiełbaską, bułką i owocami. Każdy mógł się posilić przed biegiem głównym czyli bieganiem połączonym ze sprzątaniem.

 

 

Chcemy więcej! 

Wszyscy uczestnicy rozpierzchli się po lesie i w przeciągu dwóch godzin miejsce zbiórki zapełniło się stertą śmieci. Opony, szklane butelki, kable, części samochodowe, plastiki i inne śmieci tego dnia trafiły na wysypisko śmieci. Las został uwolniony od tony śmieci!

Najlepsi zbieracze śmieci otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Bardzo fajna impreza! Chcemy więcej! Takie akcje są bliskie memu sercu gdyż jak wiecie od trzech lat organizuję Wspólne Sprzątanie Bezrzecza i sprzątnie weszło mi w krew. 🙂

Ja i Kasia Otoka z Fani Formy, szefowa całego zamieszania!

Projekt został sfinansowany w całości ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Zapraszam do przepięknej fotorelacji Eryk Witek – fotografia! [kliknij TU]

 

Rowery dla Łobuziaków 

Przy okazji chciałam Wam zaprezentować piękny szpaler rowerów, który trafił do Łobuziaków!!!

Nie udało się dowieźć dwukółek do Puszczy, ale Pani Kasia zaprezentowała rowery i wiem, że zostały one już dostarczone na miejsce.  🙂

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

1 Komentarz

  1. Kasia Otoka
    26 września 2018    

    Dziękujemy Kasiu za przyłączenie się do akcji, za wsparcie oraz za ufundowanie nagród 🙂 Potwierdzam: Nie gadasz a działasz !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.