Pumptrack i Orlik w Bezrzeczu już za momencik, już za chwileczkę…

Co z Pumptrackiem?

 • Niejeden z Was już pewnie zapomniał, że coś takiego miało być u nas robione.
 • Niejeden z Was już przestał wierzyć, że coś takiego powstanie.
 • Niejeden przestał już sobie zaprzątać tym głowę…

źródło zdjęcia: Gmina Goleniów

 

 • Ja pamiętam, bo wiem ile energii włożyła poprzednia Rada Sołecka i były sołtys Piotrek Piosicki, by przygotować projekt do Budżetu Obywatelskiego. Pamiętam ile energii włożyliśmy w trakcie wypromowania naszego projektu, ile się nalataliśmy i namawialiśmy mieszkańców by głosowali właśnie na Pumptrack.
 • Był czas, że też już przestawałam wierzyć, że to kiedykolwiek nastąpi. Jednak chyba jestem niepoprawną optymistką 😉
 • Ja wciąż gdzieś z tyłu głowy mam, ten nasz projekt i staram się o nim nie zapomnieć. Co jakiś czas dopytuję i śledzę postępy biurokratyczne.

 

Dobra wiadomość

Do końca tego miesiąca zostanie podpisana umowa z wykonawcami na wykonanie PUMPTRACKA czyli Rowerowego Placu Zabaw w Bezrzeczu oraz Budowę ORLIKA w Bezrzeczu!

 

Sprawa się przeciągała w nieskończoność. Starosta Policki na pewnym etapie załatwiania pozwoleń nie wydał zgody na przekształcenie działek zmieniając klasyfikację gruntów rolnych, co spowodowało zablokowanie budowy Pumptracka.

Nie będę się nad tym rozwodzić, w końcu decyzja zapadła. Gmina dostała wszelkie pozwolenia i można było uruchomić maszynę przetargową.

 

Gmina zakończyła procedury zamówienia publicznego i wyłoniła wykonawców prac budowlanych  dla obu zadań  inwestycyjnych, aby jednocześnie były realizowane.

 

„Serce Bezrzecza cz. II – PUMPTRUCK – rowerowy plac zabaw ( proj.1)”

Budowa osiedlowej infrastruktury sportowej – toru rowerowego typu Pumptruck na terenie dz. Nr 66/147, 66/145, wraz z dojściem/dojazdem rowerowym do niego, oraz strefą startową, w także prace towarzyszące m.in.: wycinką drzew i krzewów, karczowaniem, oraz wywozem drewna i krzewów z terenu inwestycji.

Planowany w ramach inwestycji obiekt jest przeznaczony do amatorskiego treningu kolarskiego typu „PUMPTRUCK”. Dzięki swemu ukształtowaniu (muldy, profilowane zakręty itd.) tor ten umożliwia trenowanie jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania, na różnych rodzajach rowerów. Dzięki treningowi na torze typu „PUMPTRUCK” rowerzysta wyrabia utrzymanie równowagi na rowerze, uczy się płynności jazdy i nabywa obycia z rowerem, dzięki czemu poprawia swoją sprawność posługiwania się nim na co dzień.
Oprócz budowy samego toru wykonane zostanie również dojście do niego, stanowiące zarazem dojazd dla rowerzystów.

ORIENTACYJNE WYMIARY TORU:
Wymiary toru do jazdy rowerem: 38x20m
Wymiary toru wraz ze skarpami: 43.5x25m.

Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w terminie: nie dłużej niż 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

Wykonawca:

4FUN Sp. z o.o. z Jeleniem Góry 

 

 „Budowa „Orlika” w Bezrzeczu”

Budowa boiska sportowego typu „Orlik” o nawierzchni ze sztucznej trawy w Bezrzeczu na terenie działki nr 66/144 wraz z piłkochwytami, małej architektury w postaci ławek oraz koszy na śmieci oraz oświetleniem boiska.

 

Termin realizacji zamówienia:   30 kwietnia 2021 roku

 

Wykonawca:

LIK-BUD Kaziemierz Palacz Sp. j. z Polic 

 

Wybieg dla psów

Serce Bezrzecza cz. III – „Wybieg dla psów wg. nowych zasad”, który jest realizowany w formie zaprojektuj i wybuduj również czeka na realizację. Wykonawca oczekuje na pozwolenia na budowę, a następnie przystąpi do wykonania prac budowlanych. Przypomnę tylko, że wybieg dla psów ma być zlokalizowany za sklepem Biedronka.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

3 Komentarzy

 1. Mieszkaniec terenu działek Malinowych
  16 października 2020    

  A mam pytanie jak się miewa sprawa przejścia z terenu działek „Malinowych” gdzie jest bardzo dużo dzieci? Jakiś czas temu był poruszany temat aby z ulicy Malinowej/Leśnych Jagód na Wołczkowie było przejście lub przejazd dla rowerów gdyż teraz wymaga to aby dzieci musiały wrócić się na ulicę Słoneczną prawie do centrum Wołczkowa i dopiero stamtąd mogą iść/jechać do Bezrzecza.

  • Kasia z MojeBezrzecze
   16 października 2020    

   Zgłosiłam to ostatnio do budżetu gminnego i mam nadzieję, że ktoś w gminie łaskawym okiem na to spojrzy.

   • Dziękuję
    22 października 2020    

    Dziękuję
    Pytałem ponieważ wiem ze powoli szykuje się również duży remont ulicy Malinowej o której wcześniej wspomniałem…. (Zapewne przez ogromne centrum nauki Jazdy Pana Igielskiego które powstało na końcu danej ulicy) Może przy okazji remontu i przebudowy całej ulicy udałoby się jakość przywrócić dane przejście ponieważ aktualnie ze względu na zabudowę różnego typu (w tym i ogrodzenia) dane przejście zostało całkowicie odcięte dla młodszych mieszkańców a jak rozumiem w/w PumpTruck ma być właśnie do nich kierowany…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody