Przejście przy szkole do odświeżenia!

Pamiętacie jak 3 lata temu mocno namawiałam Was do głosowania w akcji fundacji PZU dotyczącej budowy Aktywnego Przejścia dla pieszych dla naszego Bezrzecza? Wtedy pewnie nie jeden mieszkaniec miał mnie już dość 😉 Koniec końców, dzięki Waszemu zaangażowaniu, udało się nam wygrać. A łatwo nie było, bo konkurencja była ostra, a walka zażarta do samego końca.

 

Dla ciekawskich, link do Artykułu z instrukcją głosowania i ogłoszenia o wynikach konkursu.

 

Aktywne Przejście – stan obecny

Minęły już dwa tygodnie roku szkolnego. Pomału wskakujemy w tryby szarej codzienności: szkoła-praca, praca-szkoła. Przyzwyczajamy się do planu lekcji, zapinamy wszystko na ostatni guzik.

 

Znowu w godzinach rannych przy szkole tłoczno. Przejście dla pieszych oblegane z każdej strony.

 

Dziś przyjrzałam się przejściu, które wygraliśmy w konkursie zorganizowanym w ramach kampanii społecznej Fundacji PZU „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

 

Do konkursu zgłosił nas wówczas Powiat Police, ja zaś promowałam i pilotowałam konkurs, dlatego też czuję się po trosze odpowiedzialna za to przejście.

 

Tutaj możecie zobaczyć jak przejście powstawało.

 

Prosimy o remont! 

Uważam, że aktywne przejście sprawdziło się w 100%, a bezpieczeństwo w rejonie szkoły znacznie wzrosło. Na poprawę bezpieczeństwa ma wpływ również nasza wspaniała Pani STOP, która niezależnie od pogody przeprowadza nasze dzieci.

 

Mając na uwadze obecny stan przejścia wysłałam do Pana Starosty pismo z prośbą o odświeżenie naszego aktywnego przejścia. Uważam, że czerwona mata wyhamowująca nie straciła swoich właściwości i nie wymaga poprawy. Remontu wymagają jednak biało – czerwone pasy poziome, które w wielu miejscach się starły. Tak zwane „kocie oczka” (osiem aktywnych, punktowych elementów odblaskowych Solarlite F) również wymagają konserwacji, czy też wymiany.

 

Zwróciłam uwagę również na zalegający piach na skraju jezdni. Piach znacząco wydłuża drogę hamowania, co stwarza dodatkowe zagrożenie dla pieszych. Piach zalega nie tylko przy wspomnianym przejściu, lecz również na całej długości ulicy Górnej w Bezrzeczu. W piśmie poprosiłam o systematyczne sprzątanie ulicy Górnej, która należy do powiatu.

 

Mam nadzieję, że Pan Starosta weźmie sobie do serca bezpieczeństwo naszych dzieci. 🙂

 

Apel do rodziców

Co roku jest to samo. Bardzo proszę jadących rodziców do pracy, nie wysadzajcie dzieci z aut na środku jezdni, nie zastawiajcie chodnika przy szkole, bo sami stwarzacie zagrożenie dla swoich dzieci jak i innych. Zajedźcie na parking przy szkole, zatrzymajcie się przy kościele, parkingu przy boisku, czy wjeździe w uliczkę przy szkole.  Zostawcie swoje dziecko w bezpiecznym miejscu. Wiem, że się spieszycie do pracy, ale minuta nikogo nie zbawi.

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.