Protest – DZIAŁAMY !!!

Spotkanie w sprawie protestu 

Łącznie na spotkaniu były 24 osoby, wśród przybyłych osób był z nami mieszkaniec Mierzyna, Radny Powiatu Police Dariusz Podhajny (nasz były dzielnicowy), który przybliżył nam funkcjonowanie powiatu i zapewnił o swoim wsparciu.

Obecna była też mieszkanka Mierzyna, Radna Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka, która w poprzedniej kadencji była Radną Powiatu Police i ma dużą wiedzę jak to wszystko funkcjonuje.

Oczywiście nie zabrakło innych Radnych Gminy Dobra, którzy mieszkają w Bezrzeczu czyli Janusz Zarzycki, Halina Sromek, Tomasz Czubara (sołtys Bezrzecza, który prowadził spotkanie) i ja Katarzyna Ciurzyńska.

Byli też mieszkańcy części szczecińskiej, którzy liczą na wsparcie i protest w sprawie remontu Modrej i Koralowej należącej do miasta Szczecin. To temat też ważny i pozostawię go na razie na inny czas…

 

Nasze ustalenia:

1. Założyliśmy Komitet Społeczny.

2. 22.11.2019 jedziemy na Sesję Rady Powiatu gdzie złożymy na ręce pana starosty Andrzeja Bednarka naszą petycję, nasze postulaty.

3. Oplakatowanie ulicy Koralowej (część drogi powiatowej) i całej ul. Górnej w Bezrzeczu.

4. Wysyłanie przez mieszkańców pism do Starosty Polickiego i Wójta Gminy Dobra. Będzie gotowy szablon.

5. Wyjście na ulicę i nagłośnienie sprawy w mediach. Przewidujemy wyjście jeszcze w tym roku (grudzień). Blokada przejść dla pieszych i rozdawanie ulotek kierowcom.

6. W styczniu w Bezrzeczu odbędzie się tzw. Zebranie Wiejskie. Zaprosimy na spotkanie pana starostę i panią wójt gdzie będziemy mogli porozmawiać o konkretach.

Ważne:

 • Nasz najważniejszy postulat to: wpisanie przebudowy tej drogi do budżetu Powiatu Polickiego na rok 2021 oraz do budżetu Gminy Dobra na rok 2021. Bez wsparcia finansowego Gminy Dobra nie mamy szans na remont wspomnianych ulic.
 • Kilka lat temu powstał projekt drogi, który realnie przybliża nas do remontu.
 • Mieszkańcy Bezrzecza muszą zaangażować się w ten protest, bo tylko wspólnie możemy coś zdziałać.

 

Fragment petycji do pana Starosty Andrzeja Bednarka:

„W związku z katastrofalnym stanem drogi powiatowej 3916Z przebiegającej przez Bezrzecze, gm. Dobra Szczecińska (obejmuje ulice Górną i Koralową) w imieniu mieszkańców zwracamy się pilną prośbą o wykonanie remontu tego odcinka w/w drogi która w chwili obecnej stała się tranzytem dla wielu mieszkańców innych miejscowości gminy Dobra, uczniów ale także 3 linii autobusowych i ciężkiego sprzętu budowlanego. Na odcinku tej drogi szczególnie w godzinach porannych odbywa się także wzmożony ruch pieszych i dzieci. Ponadto wyrwy i kolejny w jezdni stanowią istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu samochodowego jak i pieszego. Postulujemy o wpisanie przebudowy drogi powiatowej nr 3916Z do budżetu Powiatu Polickiego na rok 2021.”

Będę na bieżąco informować Was o kolejnych krokach…

Liczymy na WAS!

Tylko wspólnie możemy coś zdziałać! 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

6 Komentarzy

 1. Michał, Bezrzecze
  6 listopada 2019    

  Szanowna Pani Katarzyno, Szanowni Państwo,

  Brawa za inicjatywę! Gorąco popieram i deklaruję wsparcie.

  Z pozdrowieniami,
  Michał

 2. Wojtek
  7 listopada 2019    

  To chyba jedyny sposób, żeby wpłynąć na nasze władze. Popieram i oczywiście oferuję swoją pomoc.

 3. Rfs
  7 listopada 2019    

  Trzeba będzie blokować jakąś ważna ulice żeby jeszcze bardziej było to widoczne

 4. Ewa
  7 listopada 2019    

  Ja dopisalabym po zdaniu: „Na odcinku tej drogi szczególnie w godzinach porannych odbywa się także wzmożony ruch pieszych i dzieci.” jeszcze takie zdanie: Biorąc pod uwagę fakt, iż szerokość chodnika na ul. Górnej miejscami wynosi zaledwie 1 metr, a kierujący pojazdami notorycznie przekraczają dopuszczalną na tym odcinku prędkość 40 km/h, brak przebudowy tego odcinka drogi stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych.

 5. Jola
  10 listopada 2019    

  Wolałabym pieniądze Gminy przeznaczyć na drogi Bluszczowa, Miętowa, Kminkowa. Tam są tylko płyty, jeżeli cokolwiek. Dzieci tez tam chodzą środkiem tzw. drogi czyli po płytach.

 6. Romek
  12 listopada 2019    

  Ograny ten argument o dzieciach. Równie dobrze można zaprotestować o dofinansowanie badań dla rodziców, że dopiero teraz problem zauważyli. Wystarczy ograniczyć prędkość do 40km/h, pomiar prędkości połączony z włączaniem się światła czerwonego (np. na wysokości Parkowej) w przypadku przekroczenia prędkości i karny postój 2 minuty. Po miesiącu wszyscy będą jeździć jak należy albo stać w korku do Wołczkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody