Potok na Cynamonowej zniknie

Potok na ulicy Cynamonowej dla wielu osób, to zagadka. Woda płynie od kilku tygodni. Mieszkańcy martwią się o stan płyt. Woda od wielu tygodni podmywa drogę, a na płytach pojawiły się zielone glony. Z informacji jakie otrzymałam pod koniec czerwca awaria miała być już dawno usunięta. [link]

 

Potok zniknie 

Dziś dowiedziałam się, że problem jest bardziej złożony ale jeszcze w tym tygodniu zostanie usunięta awaria. Zostanie wykonane obejście za działkami prywatnymi do najbliższej wolnej studzienki. Potrwa, to około tygodnia gdyż trzeba zrobić odpowiedni przekop, który będzie odprowadzał wodę.

 

Po usunięciu awarii związanej z usunięciem „potoku” z ulicy Cynamonowej rozpocznie się kolejny etap budowy kanalizacji deszczowej. Przedmiot inwestycji realizowany jest w ramach zadania pn. „Bezrzecze rozbudowa kanalizacji deszczowej”. W kwietniu br. został przekazany teren pod budowę kanału deszczowego w miejscowości Bezrzecze w pasach drogowych ulic Cynamonowej i Korzennej.

 

Rozbudowa kanalizacji deszczowej 

 

 

Prace rozpoczną się od ulicy Korzennej, dokładnie przy studzience do której w tej chwili spływa woda z uszkodzonej rury odprowadzającej wodę opadową do zbiornika retencyjnego. W związku z czym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

 

 

W dniu 27 kwietnia br. została złożona dokumentacja projektowa obejmująca swoim zakresem budowę sieci kanalizacji deszczowej wzdłuż ulic Parkowej, Tymiankowej, Miętowej, Bluszczowej i Bukszpanowej na terenie Bezrzecza.

W zakres inwestycji wchodzi m.in:

 1. odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z terenu zlewni ulic objętych opracowaniem poprzez układ wpustów ulicznych i odwodnień liniowych do zamkniętego układu sieci kanalizacji deszczowej, skąd dalej wody będą odprowadzane do poszczególnych odbiorników. Dodatkowo w ramach inwestycji zaprojektowano odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z terenu działek usytuowanych w obrębie zlewni poprzez wykonanie do granic pasa drogowego przykanalików deszczowych.
 2. przebudowa kolidujących z inwestycją odcinków kanalizacji sanitarnej,
 3. przebudowa kolidującej z inwestycją infrastruktury elektroenergetycznej,
 4. wykonanie zabruku z kostki betonowej wokół zaprojektowanych wpustów deszczowych,
 5. wykonanie odwodnień liniowych,
 6. odtworzenie nawierzchni, projektowana konstrukcja odtworzenia nawierzchni jezdni z płyt drogowych żelbetowych pełnych oraz płyt typu żelbetowych wielootworowych.

Dokumentacje techniczną wykonała firma: INBUD Biuro Projektantów, na podstawie umowy nr 131/2019 z dnia 12 marca 2019 roku. Wartość umowy – 123 000,00 zł brutto.

 

Katarzyna Ciurzyńska

2 Komentarzy

 1. Stefan
  4 sierpnia 2020    

  Kiedyś na spotkaniu wiejskim, wójt gminy mówiła, że ona bardzo by chciała porządne drogi i chodniki nam zbudować, no ale ponieważ nie ma kanalizacji deszczowej to nie da rady. Teraz kanalizacja będzie, a my dalej co otrzymamy: „odtworzenie nawierzchni, projektowana konstrukcja odtworzenia nawierzchni jezdni z płyt drogowych żelbetowych pełnych oraz płyt typu żelbetowych wielootworowych”. Czyli dalej po płytach… Jedna z najlepszych, najbogatszych i najlepiej zarządzanych gmin w Polsce…? To jakaś kpina…

 2. Rysio
  5 sierpnia 2020    

  Ciesz się chłopie, że na nowo projektowaną drogę tranzytową z Dobrej do Szczecina będziesz się mógł dostać poprzez rondo a nie z podporządkowanej. Gdyby nie kochana nasza pani wójt to byś z takiej dziiadoskiej drogi giminnej z używanych płyt czekał na wolny wjazd na GŁÓWNĄ DROGĘ TRANZYTOWĄ. Dziekujemy ci Teresko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody