Pomoc dla Olgi z Mierzyna!

Kochani sąsiedzi, znajomi, mieszkańcy Bezrzecza i Gminy Dobra. Musimy pomóc naszej małej sąsiadce z Mierzyna!

 

PILNE!

 

W grudniu Olga skończyła 10 lat, a chwilę przed jej urodzinami Olga dowiedziała się, że musi zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem – nowotworem złośliwym kości.

 

Na stronie siepomaga.pl czytamy:

 

Opis zbiórki

Olga w grudniu skończyła 10 lat. Jest bardzo wesołą i towarzyską dziewczynką. Jednak, zamiast spędzać czas ze swoimi koleżankami, spędza go w szpitalu, przyjmując ciężkie wlewy chemii…

Miesiąc przed urodzinami zdiagnozowano u Olgi guza kości ramiennej prawej. Dokładnie jest to nowotwór złośliwy kości – osteosarcoma wariant osteoblastyczny high-grade.

Wszystko zaczęło się niepozornie. Olgę zaczęła pobolewać prawa ręka. Początkowo nic nie było na niej widać. Nie było też innych niepokojących objawów. Przez 2 miesiące szukaliśmy pomocy u rehabilitantów. Byliśmy również u dwóch ortopedów. Zalecano nam oszczędzanie ręki i ćwiczenia rozciągające – zdiagnozowano przeciążenie mięśni.  

Niestety, ból wciąż nie ustępował. Dopiero trzeci ortopeda, u którego byliśmy, skierował nas na cito na RTG. Po obejrzeniu wyników nie miał dobrych wiadomości – podejrzenie nowotworu złośliwego kości ramiennej. 

Nasz świat runął, a wszystko inne przestało się liczyć w ciągu jednej minuty… Płacz, niedowierzanie, bezsilność, bezradność. Olga trafiła do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej w Szczecinie. Lekarze bardzo szybko zajęli się dokładnym diagnozowaniem. Olga przeszła wiele badań m.in. rezonans, tomografię, scyntygrafię kości, badanie PET. Została również wykonana biopsja na otwartej kości. 

Olga rozpoczęła już chemioterapię przedoperacyjną. Ma ona na celu zmniejszenie wielkości guza oraz ognisk przerzutowych. Wlewy są wielogodzinne i bardzo osłabiają organizm. Za kilka tygodni Olga będzie musiała przejść operację wycięcia guza oraz wszczepienia endoprotezy. Podanie chemioterapii będzie konieczne również po zabiegu operacyjnym. 

Po operacji Olga będzie wymagała intensywnej rehabilitacji. Zrobimy wszystko, aby przywrócić sprawność w ręce. Celem naszej zbiórki jest zdobycie funduszy na rehabilitację.

Olga obecnie straciła swoje normalne beztroskie życie, jakie powinno mieć 10-letnie dziecko… Nie spotyka się z koleżankami, nie chodzi do szkoły, nie chodzi na lekcje śpiewu, które bardzo lubiła. 

Jej marzeniem jest „normalnie żyć”. Musimy pomóc jej z całych sił spełnić to marzenie, które jest również naszym największym marzeniem – marzenie, by była zdrowa.

Bardzo prosimy Cię o pomoc!

Paulina i Grzegorz, rodzice Olgi

 

 

Nie ma na co czekać! Wpłacamy ile możemy i niech marzenie Olgi się spełni! Niech wróci normalne życie!

 

Zbiórka na siepomaga.pl

[kliknij TU]

 

 

Powstała grupa na Facebook gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele z PSP Mierzyn wspierają Olgę. Jeśli chciałbyś pomóc poprzez licytacje, to zachęcam!

 

Szkolne licytacje dla Olgi

[kliknij TU]

Olga trzymamy kciuki, niech moc będzie z Tobą i całą Twoją Rodziną!

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

1 Komentarz

  1. Darek
    26 stycznia 2023    

    Zrobione, Olu nie jesteś sama.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody