Podsumowanie wyborów samorządowych

Podsumowanie wyborów samorządowych.

Dla kandydatów do rady gminy emocje już opadły ale  dla kandydatek na wójta to jeszcze nie koniec.

4 listopada ponownie idziemy do obwodowych komisji wyborczych i głosujemy w II turze na wójta!

 

 

Poniżej prezentuję radnych, którzy będą przez 5 lat reprezentować mieszkańców gminy.

 

Radni z okręgu Bezrzecze i Wołczkowo

Katarzyna Ciurzyńska (KWW M. Zagrodzka) 472 głosy
Bartłomiej Miluch (KKW T. Dera) 467 głosy
Halina Sromek (KKW T. Dera) 269 głosy
Tomasz Czubara Radny Gminy Dobra (Lokalni) 252 głosy
Janusz Zarzycki (KWW M. Zagrodzka) 197 głosy
Maria Pizzi (KKW T. Dera) 191 głosy

 

Radni z okręgu: Dobra, Dołuje, Stolec, Rzędziny, Łęgi, Buk, Skarbimierzyce i Redlica, Grzepnica z miejscowościami Płochocin i Sławoszewo

KWW Teresa Dera
1. Teresa Dera – 682 głosy
2. Tomasz Czarnota – 295 głosy
3. Katarzyna Marks – 311 głosy
4. Monika Chomiuk – 208 głosy
5. Marcin Sobierajski – 187 głosy
po zwycięstwie Teresy Dery w II turze Karol Grochot 169 głosy

KWW Kww Lokalni
6. Mariusz Lindner 401 głosy

KWW Magdalena Zagrodzka
7. Monika Duziak – 226 głosy

 

Radni z okręgu Mierzyn

1. Magdalena Zagrodzka (MZ) 758 głosy
2. Ewa Głowacka (Lokalni) 539 głosy
3. Wiesława Gruszczyńska (TD) 318 głosy
4. Jerzy Stachowicz (TD) 273 głosy
5. Sylwia Cierpica (TD) 235 głosy
6. Mateusz Maciejewski (MZ) 230 głosy
7. Paweł Malinowski (MZ) 154 głosy
8. Grzegorz Żywica (Lokalni) 153 głosy

po zwycięstwie Magdaleny Zagrodzkiej w II turze do rady gminy wchodzi Anna Otorowska 146 głosy

 

Do Rady Powiatu z naszego okręgu Dobra, Nowe Warpno dostali się:

1. Joanna Napiwodzka (PO/N)
2. Albin Majkowski (PO/N)
3. Mariusz Sarnecki (PiS)
4. Dariusz Podhajny (Gryf)
5. Jacek Fabisiak (Gryf)
6. Aneta Rejczyk-Matysiak (Kww Lokalni)

 

Frekwencja w Gminie Dobra Szczecińska 

63,49%

 

Wołczkowo: uprawnionych do głosowania było 1388 osób, kart wydano 858, głosów oddano 858, głosów ważnych 856, frekwencja 61,82% 

Bezrzecze z dwóch obwodów: uprawnionych do głosowania było 3547 osoby, kart wydano 2321, głosów oddano 2321, głosów ważnych 2300, frekwencja 66%

Mierzyn: frekwencja 64%

Dobra: frekwencja 61%

Dołuje: frekwencja 59% 

 

 

Taka ciekawostka dla Bezrzecza. Widać wyraźny podział u nas w Bezrzeczu.

Obwód nr 6 obejmujący ulice w Bezrzeczu: Ametystowa, Brylantowa, Diamentowa, Drozdowa, Dworska, Górna, Herbaciana, Jaspisowa, Karmelowa, Koralowa, Kościelna, Na Wzgórzu, Nad Ruczajem, Nastrojowa, Nowoleśna, Nowowiejska, Osiedle Leśne, Pańska, Podleśna, Promienna, Rajska, Sosnowa, Spokojna, Starowiejska, Szafirowa, Szkolna, Urocza, Wilanowska, Willowa, Wronia.

W tym obwodzie wygrała obecna pani wójt Teresa Dera zdobywając 628 głosów, zaś Magdalena Zagrodzka 548.

 

Obwód nr 8 obejmujący ulice w Bezrzeczu: Aloesowa, Anyżkowa, Azaliowa, Bazyliowa, Berberysowa, Bluszczowa, Bukszpanowa, Cynamonowa, Dolina Słońca, Holenderska, Imbirowa, Jesionowa, Kminkowa, Korzenna, Maciejki, Mahoniowa, Miętowa, Miodowa, Parkowa, Perłowa, Platynowa, Tymiankowa, Zaściankowa, Ziołowa.

W tym obwodzie wygrała Magdalena Zagrodzka zdobywając 440 głosów, zaś obecna pani wójt Teresa Dera 311.

 

 

Pamiętajcie 4 listopad idziemy do wyborów! Wybieramy wójta!!!

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Podobne wpisy

1 Komentarz

  1. Matros
    23 października 2018    

    Gratulacje.
    P.S Szczecin podzielony Odrą a my Modrą.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.