„Podaruj seniorowi książkę”

Kochani jest akcja!

Wolontariusze wystartowali z akcją dla Seniorów! Akcja skierowana jest dla podopiecznych DPS Dom Kombatanta przy Kruczej 17 w Szczecinie. Hasło akcji:

„Podaruj seniorowi książkę”

 

Akcja ma na celu odświeżenia seniorom ich biblioteki. Wszystkie książki już przeczytane i przydałby się nowe pozycje 🙂

Ważne informacje:

 

1. Seniorzy proszą o WSPÓŁCZESNĄ LITERATURĘ. Nie ma tu znaczenia, czy to kryminały, powieści, horrory, książki przygodowe, romanse, książki popularno-naukowe i inne.

 

2. Ważne, aby wśród tych książek nie znalazł się np.: Pan Tadeusz, Ogniem i mieczem, Krzyżacy, Ferdydurke, Moralność Pani Dulskiej i wszelkie inne dawne lektury jak i książki „poprzedniej epoki”, seniorzy znają te pozycje na pamięć 🙂

 

3. Zbieramy książki NOWE, prosto z księgarni jak również używane woluminy z Waszych domowych biblioteczek pod warunkiem, że ich stan oceniacie jako BARDZO DOBRY lub DOSKONAŁY. To ma być książka która się nie rozpada w rękach, pamiętajcie, że te książki mają posłużyć ponad 200 osobom.

 

4. Nie pozbywajcie się hurtowo książek które zalegają wasze strychy i piwnice w kartonach. Jeśli chcesz podzielić się z Seniorem książką, to wybierz taką, jaką Ty byś chciał przeczytać. Niech będzie to jedna, dwie książki ale wartościowe, a nie karton starych pożółkłych i zniszczonych niechcianych książek przez nikogo.

 

5. Seniorzy są zainteresowani również audiobookami. Jak widać, nie każdy może swobodnie czytać ale słuchać jak najbardziej.

 

Wiem, że na Was można liczyć dlatego jeśli ktoś chciałby podzielić się książką z seniorem zapraszam do kontaktu.

 

Miejsce zbiórki:

Zapraszam do siebie ul. Karmelowa 4 Bezrzecze, tel. 510 065 146. Książki przekażę Panu Michałowi z Bezrzecza, który jest wolontariuszem i jednym z inicjatorów tej szczytnej akcji.

 

Termin:

Książki zbierane są do 28.02.2023!

 

Więcej informacji umieszczonych jest na grupie na fb:

www.facebook.com/groups/wolontariuszeseniorom/

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

 

 

1 Komentarz

  1. Witek
    17 lutego 2023    

    Ale super pomysł z taką akcją. Mam wrażenie, że seniorzy to mocno zapomniana grupa w naszym kraju. Chyba dużo więcej robi się dla psów, dla schronisk ze zwierzętami….:(
    Trzymam kciuki by się akcja powiodła i by ludzie sobie przekazywali taką dobrą informację o inicjatywie. Jakąs książkę na pewno dostarczę

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody