Po świętach ul. Szkolna będzie zamknięta

Po świętach ul. Szkolna będzie zamknięta 

Na stronie gminy czytamy:

Od dnia 23.04.2019 r. do odwołania wprowadzone zostaną utrudnienia dla kierowców w ciągu ulicy Szkolnej. Brak będzie możliwości przejazdu na pełnym odcinku od ulicy Koralowej do ulicy Folwarcznej. Umożliwiony zostanie wyłącznie dojazd do posesji w ciągu ulic Szkolnej, Wilanowskiej i Nad Ruczajem od strony Bezrzecza. Jednocześnie informuję, że przejazd ulica Folwarczną będzie udostępniony tylko dla komunikacji publicznej, a dojazd do posesji oraz gruntów rolnych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Folwarcznej możliwy będzie wyłącznie od strony Skarbimierzyc.

W związku z powyższym konieczne będą zmiany także w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, kursującej dotychczas przez ulicę Szkolną.

Komunikacja miejska

Linia 122 nie będzie dojeżdżała do Bezrzecza. Niemniej jednak zachowane zostaną kursy szkolne na trasie Bezrzecze Koralowa  –  Stolec jako zastępcza linia autobusowa 822, kursująca wyłącznie w dni powszednie w okresie nauki w szkołach.

Linia 122 kursowała będzie na jednokierunkowej trasie okrężnej Kościno – Dołuje (przystanek Dołuje wspólny z linią 108 zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 10 w kierunku Gumieniec) Skarbimierzyce ul. Folwarczna – Redlica – Wąwelnica – Dołuje (przystanek w ciągu ul. Daniela) – Kościno. Dotychczasowy przystanek zlokalizowany w ciągu ulicy Daniela (nr 96632) nie będzie obsługiwany przez linię 122. Wybrane kursy w dni powszednie wykonywane będą z dłuższym postojem na przystanku Wąwelnica (max 13 minut).

Na czas zmian przystanek „Bezrzecze Wilanowska” zlokalizowany przy ul. Szkolnej w Bezrzeczu (oba kierunki), będzie wyłączony z obsługi.

Z nowym rozkładem jazdy linii 122 oraz linii zastępczej 822 można zapoznać się na stronie www.zditm.szczecin.pl

 

Dla przypomnienia:

Podczas przebudowy zostanie skorygowany przebieg drogi, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, oświetlenie, chodnik do ul. Nad Ruczajem, kanalizacja deszczowa oraz przebudowana kolidująca infrastruktura elektroenergetyczna, gazowa i wodociągowa.

 

 

W ramach zadania dokonana zostanie kompleksowa budowa nowej jezdni o szerokości 6 metrów,  na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem zaplanowano budowę chodnika, oświetlenia ulicznego oraz zatoki postojowej w okolicy szkoły na kolejne 21 miejsc parkingowych. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną zostanie wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożeniu nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Istotne jest, że dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych wykonane zostaną w nawierzchni jezdni elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną także zjazdy, skrzyżowania, umocnione zostaną skarpy, a na odcinku leśnym , gdzie nie zaprojektowano chodnika zrealizowane zostanie pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

Gmina wystąpiła o dofinansowanie przebudowy ulicy Szkolnej w Bezrzeczu w ramach naboru Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

 

Ul. Szkolna przy PSP Bezrzecze

Remont na odcinku od przejścia dla pieszych łączący ul. Szkolną z ul. Górną do skraju lasu, planowany jest po zakończeniu roku szkolnego. Ma to ułatwić funkcjonowanie szkoły i parkingu przyszkolnego.

Wartość prac: 8 799 604,78 zł.

Termin zakończenia prac: 31.01.2020 r.

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Adam
    16 kwietnia 2019    

    A co z moją trasą biegową przez ul. Szkolną / Folwarczną?
    Jak żyć? 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.