Po co nam Starostwo Powiatowe Police?

 

Za każdym razem jak pokonuję ulicę Górną pieszo, obiecuję sobie, że więcej o proteście nawet nie pomyślę, bo chciałabym przez chwilę mieć spokojną głowę.

Jednak gdy tylko zaczyna padać deszcz i pomyślę o wszystkich tych dzieciakach które idą do szkoły i o tych kierowcach ochlapujących te dzieci, to zaczyna się we mnie buzować. Od razu mam wizję protestu, bo to przestaje być zabawne, tym bardziej wiedząc, że Powiat Police zaczyna niebawem remont odcinka drogi biegnącego pomiędzy Bartoszewem a Sławoszewem.

Starostwo Powiatowe w Policach rozstrzygnęło właśnie przetarg na całkowitą wymianę nawierzchni i wykonanie nowych poboczy. Kilometrowy odcinek kosztować będzie prawie pół miliona złotych. Remont wykona firma Eurovia Polska.

 

Panie Starosto

Panie Starosto, tak wygląda ulica Górna. Proszę sobie wyobrazić jak wyglądają piesi, dzieci, którzy idą tym chodnikiem!

Panie starosto w tym miejscu jest przejście dla pieszych. Umie Pan sobie wyobrazić jak wygląda człowiek stojący w tym miejscu?

Panie Starosto zapraszamy na spacer.

 

Ja się pytam co z jedną z ważniejszych dróg powiatowych przebiegających przez naszą Gminę? 

Ulica Koralowa, Górna w Bezrzeczu to dramat. To samo z ulicą Słoneczną i Lipową w Wołczkowie, wyrwa na wyrwie. Łata na łacie.

Zdjęcie wyżej prezentuje stan naszych dróg powiatowych. To zdjęcie zostało zrobione akurat rok temu, ale na takie wyrwy nie musimy długo czekać. Za chwilę jak nie TU, to TAM pojawiają się „czarne dziury”.

 

Harmonogram remontu dróg

Wymusiliśmy na panu staroście przesłanie harmonogramu remontu dróg powiatowych i wiecie co? Trzeba zacząć działać, bo nasze drogi w końcu się zapadną, a oni będą sobie drogi w lesie remontować!

W harmonogramie widnieje:

 • Bezrzecze -Wołczkowo ul. Górna i Koralowa,
 • środków na remont: BRAK,
 • remont przewidziany na lata 2023-2024! 

 

Po co nam Starostwo Powiatowe? 

Po co nam w takim razie Starostwo Powiatowe? Mam wrażenie, że wyłącznie na tym korzystają Police, a my? Po co nam oni, żeby odmalować przejścia dla pieszych raz do roku? Po to, by stawiać słupki przy pojawiających się dziurach, po to by wyłącznie łatać wyrwy, które i tak za chwilę pojawiają się w tym samym miejscu?

Bez wsparcia finansowego naszej Gminy, nigdy nie doczekamy się remontu. 

 

PROTEST

Jeśli czegoś nie zrobimy wspólnie, to nigdy nie doczekamy się remontu Koralowej, Górnej, Słonecznej czy Lipowej.

Jestem gotowa i zaczynam w takim razie szykować protest. Trzeba to zrobić mądrze i z głową, trzeba to nagłośnić w mediach ogólnopolskich, trzeba wyjść na ulicę, bo inaczej ….

Kto jest za protestem? 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

10 Komentarzy

 1. Rafał
  29 października 2019    

  Jestem otwarty na propozycje

  • Redakcja
   29 października 2019    

   Musimy zebrać pomysły i się przygotować, bo to trzeba mądrze i z głową zrobić. W każdym razie ja na pewno będę działać w tej sprawie.

 2. Janek
  29 października 2019    

  Jestem za protestem,
  A co my tylko do płacenia podatków jesteśmy!

 3. Ewa
  29 października 2019    

  Tylko jest deszcz to dzieci najlepiej ubrać od głowy do nóg w strój z folii, bo do szkoły ze suchym strojem nie da rady dojść, często od góry nawet czapka mokra:(

  • Redakcja
   29 października 2019    

   Ja swoim dzieciakom na zmianę daję do szkoły, skarpety i spodnie. Naprawdę!

 4. Joanna
  29 października 2019    

  Proszę tahże o protest dotyczący rozwiązania problemu ulicy Nowowiejskiej.Tu niestety nawet jazda samochodem graniczy z cudem…oczywiście także do szkoły.O drodze pieszo do szkoły to można zapomnieć.Za chwilę będzie remont ulicy Szafera!!!

  • aaa
   3 listopada 2019    

   jakiego problemu?

 5. Mieszkaniec
  29 października 2019    

  Oczywiście. Jestem za. Trzeba działać….

 6. NIE z Policami!!!
  31 października 2019    

  Dość z tymi Policami niech sami się męczą w swoim rejonie nie wiem w ogóle czemu podlegamy pod Police które są tak daleko od nas !!! To jakaś farsa z tymi Policami

 7. Anonim
  31 października 2019    

  działajmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody