Parkowanie przy nowym kościele

Mam ogromną prośbę do wszystkich tych, którzy parkują przed nowym kościołem wzdłuż ulicy Kościelnej.

 

Z tego co widziałam parking przykościelny został powiększony/poszerzony, a mimo to często widzę, iż mimo wolnych miejsc na parkingu, parkujecie i tak wzdłuż ulicy Kościelnej. Największe zatłoczenie robi się w bliskim sąsiedztwie bramy wjazdowej do kościoła. Parking przecież nie jest daleko, to kwestia minuty?

Parking przykościelny.

 

Jedna z mieszkanek napisała do mnie i zwraca uwagę na bezpieczeństwo:

(…) Przyjeżdżający na mszę do nowego kościoła parkują po dwóch stronach ulicy. Co dziwne, parking został przez księdza powiększony i często w połowie jest pusty (…) W ostatnim czasie, w jakąś niedzielę tam jechałam i stresowałam się manewrując między autami. A gdyby miała jechać karetka lub straż to nie przejedzie, bo zwyczajnie się nie zmieści. (…) Szkoda, że ludzie myślą wyłącznie o sobie i swojej wygodzie. 

 

Zgadzam się w 100%. Bywa, że auta są tak zaparkowane, że z przejechaniem mają problem auta osobowe, a co dopiero straż pożarna czy karetka…?  Bardzo proszę w imieniu osób mieszkających w pobliżu jak i swoim byście parkowali z głową, myślcie o innych uczestnikach ruchu i parkujcie (jeśli już nie ma miejsca na parkingu kościelnym) po jednej stronie ulicy. Taki sposób parkowania ułatwi też wyjazd z kościoła już po mszy. Część ludzi jest pieszo i uwierzcie, zresztą sami wiecie o czym piszę, że ciężko się manewruje między pieszymi, między zaparkowanymi autami po dwóch stronach gdy nagle wszyscy po mszy wsiadają w auta i chcą się wydostać z ulicy Kościelnej.

 

Nie wiem czy to zostanie usłyszane, ale próbuję. 🙂

 

Ulica Kościelna.

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.