Od Sołtysa do Złotej Rączki

Z cyklu promowanie swoich 

Mój blog o Bezrzeczu powstał kilka lat temu z myślą o Was. Wymyśliłam sobie kiedyś, że będę zamieszczać artykuły związane przede wszystkim ważne dla Bezrzecza. Z czasem pomyślałam o naszych sąsiadach z Wołczkowa i w miarę możliwości wpisy dotyczą też sąsiadów. Staram się być na bieżąco, nie zawsze się to udaje, bo mam swoje inne zawodowe i rodzinne sprawy, ale www.mojeBezrzecze.pl traktuję bardzo poważnie.

 

Od Sołtysa do Złotej Rączki 

Co jakiś czas promuję poprzez moją stronę ciekawych ludzi z Bezrzecza i okolic, dziś chciałam Wam przedstawić kogoś wyjątkowego i ważnego dla mnie.

Dlaczego ważnego dla mnie?

Kilka lat temu nasze drogi skrzyżowały się gdy postanowiliśmy wspólnie działać społecznie dla Bezrzecza. On został Sołtysem, a ja członkiem Rady Sołeckiej. Tak rozpoczęła się fajna znajomość i współpraca. Mowa o Piotrku Piosickim, który dzielnie reprezentował nas jako sołtys. Czasami miał pod górkę, czasami nie było lekko ale podołał. Dzisiaj postawił na rodzinę i pracę, nasza znajomość trwa i wiem, że jak będzie trzeba, to wesprze nasze społeczne pomysły.

 

Na własnym przykładzie 

Piotrek w 2017 założył firmę remontowo-budowlaną i każdego dnia się rozwija, zdobywa nowe doświadczenia. Za firmę Piotrka ręczę i polecam w 100%! Dzięki niemu mam wykończony cały dom: położył gładzie, wykafelkował kuchnię i przedpokój z pomieszczeniem gospodarczym, zbudował wiatrołap, gdzie trzeba było postawił działówki i ścianki, ułożył panele, od A do Z zrobił łazienkę, a na zewnątrz wykończył taras, wejście do domu i balkon.

 

Jeśli chodzi o balkon, to w tym miejscu się zatrzymam na chwilę – Piotrek go uratował!

Po kupieniu domu okazało się, że balkon został źle zrobiony i podczas opadów deszczu zalewało mi salon. Deweloper przez pół roku nie potrafił usunąć usterki, aż pojawił się Piotrek. Położył hydroizolację, użył odpowiednich materiałów, wykonał spadki i dzięki temu uratował sytuację!

 

Jednym słowem jestem zadowolona z jego pracy. Piotr Piosicki robi jak dla siebie, przykłada wagę do szczegółów i jest nieprzyzwoicie dokładny 😉

 

 

 

To chyba najważniejsze u fachowców, by swoją pracę traktowali poważnie i z pełnym zaangażowaniem.

 

Garść informacji 

Piotrka firma działa nieprzerwanie od 2017 roku. Od jakiegoś czasu Piotrek zyskał wspólnika Michała Skowerskiego, wspólnie zrealizowali wiele projektów, których efekty możesz obejrzeć w dziale Realizacje na stronie:

www.Piosicki.pl

Tworzą nowe i zmieniają istniejące wnętrza. Pomiędzy kolejnymi zleceniami znajdują czas by poszerzać swoją wiedzę podczas licznych szkoleń. Wolne chwile, to również możliwość zgłębiania informacji na temat nowych materiałów, rozwiązań czy nowinek sprzętowych. Wszystko po to, aby zlecone prace wykonywać zgodnie z najnowszymi trendami, jednocześnie służąc radą inwestorom.

 

Świadczone usługi

Firma Piosicki Usługi Rwmontowo-Budowlane świadczy usługi z zakresu remontu i wykończenia mieszkań lub lokali usługowych na terenie Szczecina i powiatu Polickiego:

  • malowanie tradycyjne lub agregatem,
  • gładź gipsowa nakładana agregatem,
  • układanie glazury, terakoty, gresu i mozaiki do formatu max. 120 cm,
  • układanie paneli podłogowych i ściennych,
  • biały montaż,
  • montaż gotowych kuchni np. z Ikei,
  • montaż i modernizacje instalacji hydraulicznych,
  • montaż i modernizacja instalacji elektrycznych,
  • zabudowy tradycyjne, kartonowo-gipsowe czy z płyt XPS,
  • montaż oświetlenia,montaż drzwi, parapetów drewnianych lub kamiennych.

 

Doświadczenie i odpowiedni sprzęt 

Piotrek ze swoim wspólnikiem starają się być na bieżąco, jeśli chodzi o nowinki branżowe, śledzą i poszukują narzędzi, które nie tylko zoptymalizują pracę, ale przyniosą również wymierne korzyści inwestorom.

To co chłopcy lubią najbardziej – NARZĘDZIA 

Do malowania używają agregatu renomowanej marki Graco (większe powierzchnie) i pistoletu ULTRAMAX (małe powierzchnie). Dzięki doborowi odpowiedniej dyszy pozwala osiągnąć wydajność materiału nieosiągalną przy malowaniu wałkiem. Szybkość malowania agregatem kilkukrotnie przewyższa szybkość malowania metodą tradycyjną. Do malowania tradycyjną metodą stosują wałki i akcesoria amerykańskiego producenta – Wooster.

 

Ponadto dzięki agregatowi szpachlarskiemu Graco Mark 7 wykonują również gipsowanie natryskowe. Pozwala to zaoszczędzić czas i materiał oraz równomiernie rozłożyć go na całej powierzchni. Nakładanie gładzi agregatem zdecydowanie skraca czas remontu. W ciągu jednego dnia można położyć około 400m2. Natomiast do szlifowania położonej wcześniej gładzi używają szlifierek teleskopowych i odkurzaczy przemysłowych Starmix, co minimalizuje pylenie i znacząco przyspiesza pracę.

Do obróbki kafli dużego formatu używają m.in piły wodnej firmy Wandeli 120 cm, piły ręcznej firmy Sigma 100 cm. Natomiast żeby wszystko dobrze wymierzyć i zachować precyzję przy układaniu kafli wykorzystują poziomice laserowe, kurtynowe jako uzupełnienie tradycyjnych.

 

 

Jak widać pełen profesjonalizm!

 

 

 

 

Rzetelna wycena bez owijania w bawełnę 

Każde zlecenie jest inne, wymaga wcześniejszej wyceny, którą Piotrek przygotowuje po przesłaniu rzutu mieszkania, rozpiski prac do wykonania, ewentualnie projektu. W przypadku zlecenia bardziej kompleksowego, zalecane są oględziny aby przygotować szczegółowy i rzetelny kosztorys, co jest bardziej efektywne. Dodatkowo omawia wszelkie zagadnienia, będzie to m.in. kwestia wyboru odpowiednich materiałów i technologii, sprawy organizacyjne, poza tym także aspekt estetyczny-wizualny i funkcjonalny przedsięwzięcia.

 

 

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, staram się zawsze poznać oczekiwania klienta w zakresie remontów i wykończeń, tak by każdy chętnie do mnie wracał i z czystym sumieniem mógł mnie polecić.
Przed rozpoczęciem pracy ustalamy wszystkie szczegóły, przedstawiam wiążącą mnie ofertę cenową, podpisujemy umowę. Tak więc wszystko jest jasne od samego początku.

 

Piotrek Piosicki 

 

 

Przykładowe realizacje:

Piotrek sam o sobie

 

Piotr Piosicki

Budowlankę mam we krwi 😉 Pomimo ukończenia prawa na US i wieloletniej pracy za biurkiem przy funduszach unijnych, zawsze ciągnęło mnie do remontów. Wychowany przez inżynierów, od najmłodszych lat pomagałem przy pracach wykończeniowych Piosickiemu Seniorowi, przy którym zdobywałem kolejne umiejętności. Pierwszy poważny remont, wykonałem na swoim pierwszym mieszkaniu, przy zmianie M2 na M4 oczywiście również wykonałem go samodzielnie. Następnie przyszła kolej na remonty u rodziców, siostry, dalszej rodziny…. I zaczęła się era znajomych  😉  oni widząc efekty moich działań zaczęli prosić mnie o pomoc w kwestiach mniejszych prac remontowych. Kiedy zaczęło mi brakować czasu na ogarnięcie dwóch prac, trzeba było podjąć męską decyzję. I tak już od 2017 roku działam jako Piosicki usługi remontowo-budowlane. Cały czas się szkolę, szukam nowych rozwiązań, nowych materiałów, inwestuję w sprzęt, aby być na czasie i spełnić oczekiwania przyszłych inwestorów i móc im służyć radą. Fajnie jest robić to co się lubi, a pozytywne opinie klientów dają mi kopa do działania i upewniają mnie w przekonaniu, że jestem w dobrym miejscu i w dobrym czasie.

 

Kilka słów od wspólnika

Michał Skowerski

Majsterkowanie od zawsze było moją pasją. Przygodę z budowlanką rozpocząłem już w 2004 roku i załapałem bakcyla. W międzyczasie zdobywałem również (jakże ważne w tej branży) doświadczenie w pracy z klientem. W końcu postanowiłem połączyć pasję z umiejętnościami. Jedni powiedzą, że wykańczam wnętrza a inni, że spełniam ich marzenia o tzw. czterech kątach i ich wnętrza nabierają nowego życia. Lubię to co robię i lubię wyraz zadowolenia z mojej pracy na twarzach klientów.
Szczecin to moje miasto, moje miejsce na ziemi. Tu się urodziłem, tu założyłem rodzinę, i tu planuję się zestarzeć.
Kiedy przychodzi czas na odpoczynek podróże, piesze wędrówki, książki i krzyżówki pozwalają mi się zresetować.

 

 

 

www.piosicki.pl [kliknij TU]

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody