Nowy termin referendum!?

Tak cisza Tu, czas płynie wolno i zdawałoby się, że nie dzieje się nic.

Nie dzieje się nic, przechodzi do przeszłości 😉

 

Koronawirus przewrócił świat do góry nogami włącznie z naszą Gminą. Już pewnie zapomnieliście ale 29 marca miało się odbyć referendum w sprawie odwołania wójta naszej Gminy. No cóż, pandemia pokrzyżowała planty. Jedni ciesząc się, zacierają ręce. Drugim zaś do śmiechu nie jest. No cóż tak bywa, życie to nie bajka…

 

Nowy termin referendum

Nowy termin referendum trochę zaskoczył wszystkich. Komisarz wyborczy wyznaczył termin: 7 czerwca 2020!

 

Trochę mnie to dziwi…Tak szybko? Hmmm….Przecież jeszcze jakiś czas temu pani wójt apelowała do Marszałka RP o przesunięcie terminu wyborów Prezydenta RP. „Bezpieczeństwo, zdrowie mieszkańców gminy i osób obsługujących wybory jest najważniejsze”. 

No właśnie: zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców najważniejsze.

 

 • Czy 7 czerwca będzie już bezpiecznie?
 • Czy to rozsądne organizować referendum w tym czasie gdzie Polska nadal nie radzi sobie z koronawirusem?
 • Czy nie podano ostatnio do wiadomości, że u naszych najbliższych sąsiadów w Wołczkowie odnotowano 3 przypadki zarażenia koronowirusem?
 • Czy można narażać jedną grupę (zwolenników referendum) na ewentualne zarażenie, a drugiej grupie mówi się i prosi o pozostanie w domu oraz nie odwiedzanie lokali wyborczych?

 

 

Dziwne…. W mojej opinii referendum powinno być odwołane, bo zdrowie i bezpieczeństwo powinno być najważniejsze!

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

6 Komentarzy

 1. Hanna Korczak
  22 maja 2020    

  Ale przecież to nie Pani Wójt wyznacza termin referendum.! Przykro czytać wieczne obelgi i pomówienia.

  • Kasia z mojeBezrzecze.pl
   22 maja 2020    

   Przepraszam bardzo, gdzie tu obelgi i pomówienia? Czy ja napisałam, że to Pani wójt wyznaczyła termin? Nie za bardzo rozumiem…

 2. Stefan
  22 maja 2020    

  Najlepiej byłoby połączyć referendum z wyborami prezydenckimi… Frekwencja gwarantowana, a i koszt dużo niższy. Nie wiem czemu nie można poczekać kilka tygodni dłużej…

 3. Mieszkanka Bezrzecza
  25 maja 2020    

  Nie trudno się domyślić czyją stronę trzyma ten, kto zadecydował o nowym terminie referendum… patrząc jak wszystko w gminie jest odwlekane w czasie aż trudno uwierzyć, że nagle tak szybko coś ma się wydarzyć… żenada żeby w taki sposób próbować ocalić własne 4 litery. Wójtowa teraz pewnie zadowolona z takiego obrotu sprawy – żałosne to jednak cieszyć się władzą gdy tak naprawdę tylu mieszkańców jej nie popiera.

 4. Kazimierz
  26 maja 2020    

  Wójt, na stronie gminy, namawia swoich zwolenników, żeby nie szli na referendum. Liczy na to, że jego wynik będzie niewiążący z powodu niskiej frekwencji. Chciałbym bardzo, żebyśmy jednak uzyskali wymagany limit i pokazali jej siłę prawdziwej demokracji 🙂 Oby nam się to udało. 

 5. A.T.
  31 maja 2020    

  Koniecznie trzeba iść na referendum! I oczywiście odwołać Panią wójt. Z mojej strony głównie za chaos budowlany. Ze spokojnych miejscowości z domkami jednorodzinnymi robią się fawele z dziwnymi czworakami, szeregowcami itp. jak np. od Lider House. Wody brakuje, dróg nie ma, korki, ale wcisnąć kilka rodzin a co za tym idzie- kilka samochodów na jedną działkę to pozwalają. Ktoś za to musi odpowiedzieć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody