Nowy pakiet worków – połowa lutego

Czekacie na nowy pakiet worków?

 

 

Firma, która odbiera u nas w Gminie odpady jest zobowiązana dostarczyć nam, mieszkańcom dwa pakiety worków w ciągu roku w terminach:

 • pierwszy – do końca marca,
 • drugi – do końca lipca.

 

 

Z informacji jakie znajduje się na stronie Gminy, pierwszy pakiet będzie dostarczany

w połowie lutego i będzie zawierał:

 • 40 szt. worków niebieskich na papier
 • 45 szt. worków żółtych na plastik 
 • 7szt. worków zielonych na szkło

 

 

Pamiętajcie od 01.01.2022 Odbiór bioodpadów BIO sprzed nieruchomości odbywać się będzie jedynie z jednego pojemnika o maksymalnej pojemności 120l zakupionego na własny koszt przez właściciela nieruchomości. Oznacza to zupełne odejście od wykorzystywania worków na tego typu odpady. Czyli nie będzie więcej w naszej Gminie worków na BIO (brązowych).

Pojemnik na bioodpady powinien być koloru brązowego z napisem BIO. Pojemnik innego koloru powinien być pokryty kolorem brązowym minimum w 30%.

Zmiana związana jest z tym, iż firma przyjmująca od Gminy Dobra BIO poinformowała, iż od nowego roku odpady BIO w workach nie będą przyjmowane. 

 

Odpady powinny być umieszczane w pojemniku „luzem”, bez jakichkolwiek worków!

 

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

2 Komentarzy

 1. Realista
  11 stycznia 2022    

  Podziwiam samozadowolenie i bezkrytyczne podejście do tego tematu osób za to odpowiedzialnych. Kartonów nie mogę po prostu zrolować i zostawić przed domem, bo zgodnie z regulaminem muszę wsadzić je do worka. Natomiast worka nie mogę włożyć do kosza na bio odpady, które w sposób naturalny od razu ulegają rozkładowi. Mam więc taką bombę biologiczną trzymać pod domem, bo tak sobie wymyślili urzędnicy. Jak sobie wyobrażają czyszczenie takiego pojemnika? Co zrobić np. z brudną wodą użytą do treści celu? Przecież to będzie smród i brud. Na pewno takiego pojemnika u mnie nie będzie, a bio odpady powędrują to pojemnika na zmieszane.

 2. Karol
  12 stycznia 2022    

  A do marca jakiekolwiek worków możemy używać?>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody