Noc sylwestrowa na Bukszpanowej

Chciałam poruszyć pewien temat, który uważam, że jest ważny i pilny.

Mamy za sobą noc sylwestrową, wielu z nas witało Nowy Rok w Bezrzeczu, bawiliśmy się w swoich domach. Wielu z nas przyszło oglądać fajerwerki na gminne boisko. Naszej uwadze nie umknęło kilka wozów straży pożarnej, które jechało w okolicę Cynamonowej/Bukszpanowej. Zastanawialiśmy się co się wydarzyło, ale po chwili już sobie głowy tym nie zaprzątaliśmy, bo witaliśmy Nowy Rok i bawiliśmy się dalej. Na drugi dzień otrzymałam oto taką wiadomość:

Dzisiejszej sylwestrowej nocy na naszym osiedlu, a mojej ulicy Bukszpanowej palił się dach Domu jednorodzinnego. Wielka tragedia dla wszystkich gdyż wiesz doskonale iż każdy z sąsiadów się tutaj zna, szanuje i wzajemnie pomaga. Problem który jest od wielu lat to zaparkowane samochody przed Moim domem. (bliska okolica Doliny Słońca i sklepu Małpka – mój dopisek).
Zgodnie z przepisem ruchu drogowego nie można parkować pojazdu w odległości mniejszej niż 15 m od skrzyżowania.
Wczorajszy natłok wszystkich samochodów doprowadził do tego ze straż nie miała jak przejechać .
Sam osobiście pomagałem przepychać samochody które blokowały przejazd ratowników.
Temat był swojego czasu wielokrotnie powielany przez straż gminną która to jeździła przez tydzień i zostawiała zawiadomienie o konieczności przepakowania samochodu.
Ww wydarzenie z dzisiejszej nocy zakończyło się wypalonym kawałkiem dachu 1m x 1m od fajerwerki lecz czy naprawdę musi dojść do tragedii aby władze „coś” zrobiły z drogą?

 

Nie wiem jak rozwiązać problem? Bo mieszka nas bardzo dużo w Bezrzeczu. Dolina słońca to ogromne osiedle i zdaję sobie sprawę, że większość mieszkających tam osób ma auto, jak nie dwa. Problem parkowania to poważna sprawa ale czy stawianie samochodu na skrzyżowaniu to dobry pomysł? No i wyżej opisana sytuacja pokazuje jak jest to niebezpieczne.

Uważam, że co jak co, ale straż gminna właśnie w takich sytuacjach powinna interweniować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Policja również powinna organizować patrole i monitorować sytuację.

Druga sprawa my sami stwarzamy niebezpieczne sytuacje, dlatego powinniśmy myśleć o konsekwencjach i innych, a nie tylko o sobie.

Dlatego przy tej okazji chciałam życzyć Wam bezpiecznego ROKU. ROKU bez przykrych niespodzianek, ROKU w zdrowiu!

7 Komentarzy

 1. Rysiek
  3 stycznia 2018    

  straż gminna nie reaguje w ogóle – jak znajdę to dostarczę Wam tłumaczenie komendanta, że to nie skrzyżowanie i można tam parkować – tak skrótowo – to jest właśnie podejście straży gminnej.

 2. czort997
  3 stycznia 2018    

  Kasia a z psami na spacer tam iść to koszmar. slalom między autami. a jeszcze 2 razy widziałam a może słyszałam psa w aucie zaparkowanego przy płocie doliny słońca. czy został tam na noc? tego nie wiem ale jak jeszcze raz zobaczę to zareaguję bo to już przesada. za czysto w domu na psa czy o co chodzi? pozdrawiam.

 3. Ryniek
  4 stycznia 2018    

  jakoś nie widzę tu linków które wysłałem do redakcji.

  linki są do konkurencyjnego portalu o bezrzeczu, gdzie od 2014 roku toczy się rozmowa na temat parkowania przy dolinie słońca. widać komuś jest to niewygodne – tylko pytanie czy linki do konkurencji czy temat …

  Jeśli linki do konkurencji są problemem – to słabo – bo jest to zaniechanie informowania ludności 🙁
  A jeśli temat jest niewygodny bo coś tam – to już w ogóle porażka…

  Nie zdziwię się jeśli ten post zostanie usunięty….

  w w w . b e z r z e c z e 2 4 . p l / n e w s . p h p ? e x t e n d . 1 8 4 4 . 2

  b e z r z e c z e 2 4 . p l / e 1 0 7 _ p l u g i n s / f o r u m / f o r u m _ v i e w t o p i c . p h p ? 1 0 5 9 . 0

  Proszę sobie spacje pousuwać w linkach – pomiędzy literami – i poczytać trochę na w/w temat, o którym mowa od 2014 roku – a straż gminna, policja i gmina – nic z nim nie robią oprócz postawienia znaków nie tam gdzie było to konieczne i wymagane przez wielu mieszkańców …

  • Redakcja
   4 stycznia 2018    

   Panie Ryszardzie. Dwukrotnie Panu wysyłałam na prywatne adres e-mail informację dlaczego nie pojawiały się linki i dlaczego nie chcę ich zaakceptować. Dla mnie nie ma tematów niewygodnych, bo i dlaczego temat dotyczący mieszkańców miałby być? Sama jestem mieszkanką więc wiecie dobrze, że interesuję się tym co w Bezrzeczu. Krak wody, zalewane Bezrzecze, rozbudowa szkoły i sama już nie wiem co….

 4. Ryniek
  4 stycznia 2018    

  otrzymałem drugą…..

  odpowiedziałem

  pozdrawiam

  • Redakcja
   4 stycznia 2018    

   To się cieszę 🙂

 5. brubru
  19 stycznia 2018    

  dolina słońca = prywatne osiedle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.